Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 03:44 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Witaminy w ciąży

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Witaminy w ciąży

Postprzez MMG » 23 czerwca 2006, o 08:21

Witam dziewczyny

Mam pytanko: od którego tygodnia ciąży zaczęłyście brać witaminki ?(od którego lekarz wam zalecił)

Pozdrawiam
MMG
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez Betsabe » 23 czerwca 2006, o 08:55

Przyjmowanie dodatkowych witamin i składników mineralnych w formie tabletek (z wyjątkiem kwasu foliowego) jest w pierwszych trzech miesiącach ciąży niewskazane. Nadmiar niektórych witamin (np. witaminy A) może być nawet szkodliwy dla rozwijającego się płodu.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez klara bemol » 23 czerwca 2006, o 09:18

W pierwszej ciąży jadłam cała ciążę (maternę, ale po niej strasznie zwracałam).
W drugiej znowu zaczęłam od materny, ale to samo - skutki uboczne, więc wzięłam prenatal (bo najtańszy) i było dobrze. Jak poczytałam to forum - zaczęłam brać co drugi dzień.
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez MMG » 23 czerwca 2006, o 09:28

Wlaśnie jestem w 10 tygodniu i nie chce jeszcze brac witamin bo narazie w miare dobrze jem i przy tym duzo owocow. Maam problemy z żołądkiem bo juz przed ciążą miałam ale boje sie brac tych witamin bo owoce i warzywa to jem dosc sporo i dlatego sie zapytalam jak wyglada ta sprawa z witaminami.

pozdrawiam
MMG
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez fiamma75 » 23 czerwca 2006, o 10:46

Ja brałam dopiero od II trymestru. Ale jeśli będziesz miała dobre wyniki krwi, to może gin. wcale Ci nie każe?
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Aga17 » 23 czerwca 2006, o 15:36

ja brałam od początku ale to pewnie przez to ze mialam jadłowstręt - dosłownie, teraz juz mniej boire jak wrócił mi paetyt:) i tez krew z nosa mi leciała:( ale to na poczatku:) teraz juz czekam końca
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez Irja » 25 czerwca 2006, o 19:54

Najistotniejszy jest kwas foliowy i to brany wcześnie. Najlepiej jest brać go jeszcze przed zajściem w ciążę, a w czasie jej planowania. Bądź cały czas.
Irja
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 października 2005, o 12:55

Postprzez juka » 25 czerwca 2006, o 20:53

ja nie brałam, bo strasznie wymiotowałam i w ogóle "nie brałam" nic - prócz kroplówek z elektrolitów i glukozy:( . w połowie ciązy zaczełam jeśc trochę normalną drogą, ale na kwas foliowy było i tak za późno. mimo to wszystkie moje dzieci są zdrowiutkie :D .
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24

Postprzez ewerner » 26 czerwca 2006, o 11:54

Ja przed ciaza bralam kwas foliowy - ponad pol roku, z krotkimi przerwami. Ale przed sama ciaza - w ostatnim cyklu juz nie moglam na niego patrzec :wink: , wiec przestalam.
Teraz pytalam lekarza (9tc) i mam brac Centrum - o dziwo nie dla ciezarowek, tylko normalne :)
Niestety nie jem za normalnie - ale mimo to Centrum biore raczej 1 na dwa dni. I jak nie moge na niego patrzec to nie biore. Z tym, ze musicie wziac pod uwage, ze tutaj w NIemczech o wiele wiecej jest prztworzonych rzeczy do jedzenia, niz surowych :)
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron