Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 21:48 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

coraz krótsze cykle

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

coraz krótsze cykle

Postprzez Tori » 2 czerwca 2006, o 15:15

cześć,
czy orientujecie się, jaki może być powód krótszych cykli.
Zwykle miewałam dość długie - ponad 30 dniowe cykle, od kilku lat nieco krótsze - takie książkowe :) 28-30 dni, a tak od pół roku 25 dni. :?:
Czy może to sygnalizować jakieś problemy/zmiany hormonów itp :?: czy niekoniecznie
pozdrawki
Tori
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 8 września 2004, o 15:01
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez pysia74 » 2 czerwca 2006, o 17:44

Tori, a zaobserwowałaś która faza cyklu ma u Ciebie tendencję do skracania się - faza pęcherzykowa czy faza ciałka żółtego ?
pysia74
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 19 marca 2005, o 05:23

Postprzez Tori » 5 czerwca 2006, o 09:24

skraca się I faza , lutealna pozostaje bez zmian ok. 12-14 dni
Tori
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 8 września 2004, o 15:01
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez fiamma75 » 5 czerwca 2006, o 09:31

W jednej z książek o npr (niemieckich autorów) przytaczano badania, że u kobiet w wieku ok. 30 lat (tzn. od dwudziestu kilku do trzydziestu kilku) następuje statystycznie skrócenie fazy folikularnej. Sama obserwowałam to zjawisko u siebie - z roku na rok przesuwał się najwcześniejszy dzień skoku temp.
Pod koniec lat 30-tych ma nastąpić zjawisko odwrotne - faza folikularna powinna zacząć się wydłużać (oczywiście jest to jakaś średnia, nie dotyczy wszystkich).
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez mateola » 5 czerwca 2006, o 17:09

fiamma75 napisał(a):W jednej z książek o npr (niemieckich autorów) przytaczano badania, że u kobiet w wieku ok. 30 lat (tzn. od dwudziestu kilku do trzydziestu kilku) następuje statystycznie skrócenie fazy folikularnej. Sama obserwowałam to zjawisko u siebie - z roku na rok przesuwał się najwcześniejszy dzień skoku temp.
Pod koniec lat 30-tych ma nastąpić zjawisko odwrotne - faza folikularna powinna zacząć się wydłużać (oczywiście jest to jakaś średnia, nie dotyczy wszystkich).


Ja zaczynałam od 28-33, po 35 rż mam cały czas 25-28. Faza lutealna bez zmian.
mateola
Bywalec
 
Posty: 174
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, o 09:19


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron