Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 12:22 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

ciąża a ból żołądka (być może wrzody)

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

ciąża a ból żołądka (być może wrzody)

Postprzez MMG » 29 maja 2006, o 21:33

Witam

Jeszcze nie zdążyłam być u ginekologa ale na 99% jestem w ciąży i mam straszny ból żołądka z wymiotami nie moge nic zjesc bo zaraz mam silny ból i zwymiotuje. Przed ciążą bylam u lekaża bo mialam problemy z żołądkiem i przepisał mi tablekti które mialy mi pomoc bo nie chcial tak od razu dac mi skierowanie na gastroskopie. Po tym leczeniu niestety mi nie przeszło a teraz juz jestem w ciązy i nie wiem co mam robic. Teraz akurat wije sie z bolu a wiem ze nie moge wziac kropli żołądkowych bo tylko to mam. Pomożcie...
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez NB » 30 maja 2006, o 09:52

Kup sobie siemię lniane i zaparz . Do tego mozna dodać kropelkę kropli żoładkowych żeby nadac temu smak miętowy. 1 łyżeczkę zalej 1/2 szklanki wody odstaw na 10 minut i wypij . Siemię lniane działa osłaniająco na przewód pokarmowy.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MMG » 31 maja 2006, o 15:37

Powiedzcie co mam jesc. Juz trzeci dzien sie mecze pije siemie ale jak tylko minie jakis czas od wypicia to znowu mnie zoladek boli i jest taki ciezki jak kamien. Nie wiem co mam robic. Lekarz mi nic nie przepisal i musze sie meczyc. Nie chce zeby dzidzia cierpiala przez to ze mama nie moze nic jesc a jak juz cos je to jak kurczak. Pomocy - kiedy mi to przejdzie...
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez fiamma75 » 31 maja 2006, o 16:04

Może tak być, że po prostu bardzo ciężko znosisz ciążę. Na początku też miałam okropne mdłości, pobolewał mnie też żołądek (choruję na przewlekłe zapalenie). Spróbuj jeść rzeczy lekkostrawne, nieobciążające ukł. pokarmowego - musisz sama zobaczyć, co jesteś w stanie zjeść.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez MMG » 31 maja 2006, o 16:33

Przed zajsciem w ciaze mialam dwa takie ataki bolu i wymiotów z tygodniowym odstepem i teraz po miesiacu to wrocilo. Nie boli mnie brzuch tak ja na wrzody tylko zoladek taki ciezki obolały. Trzyma mnie tak od poniedzialku ale tylko w poniedzialek nic przez caly dzien nie moglam zjesc bo wszystko zwymiotowalam od razu a teraz jem po trochu i boli mnie zoladek. Wypije siemie to mam troche ulgi przez 15 minut i pozniej znowu to samo.
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez fiamma75 » 31 maja 2006, o 17:51

Cóż, takie są uroki ciąży...
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez MMG » 1 czerwca 2006, o 13:03

Ale te uroki jeszcze mialam zanim bylam wciąży i sie leczylam tabletkami taki jak: polprazol i metoclopramidum i po miesiacu jak jestem w ciązy to wrocilo to do mnie - czyli nic mi nie pomogly te tabletki. Teraz lekarz tylko dal mi skierowanie na USG jamy brzusznej i gastroskopie a zadnych lekarstw nie moge brac bo jestem w ciazy i teraz cierpie mam nadzieje ze dzidzia moja nie cierpi jak mama.
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez fiamma75 » 1 czerwca 2006, o 14:59

W ciąży mogą wrócić wcześniejsze dolegliwości. Niestety tak bywa.

Piszesz, że jesteś w ciąży na 99% - robiłaś badania typu test ciążowy czy betahcg?
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez MMG » 2 czerwca 2006, o 13:32

Wracam od ginekologa i jestem juz prawie w 7 tygodniu ciąży. Powiedziala ze musze jesc po troszku i czesciej zeby nie wymiotowac i sobie cos dopasowywac. Moge ewentulanie No-spa zazyc i jak zgaga mocna to Renne. A jak ciągle bede wymiotowac po kazdym zjedzeniu no to wtedy trzeba bedzie jakies tabletki ale to juz naprawde koniecznosc.
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez fiamma75 » 2 czerwca 2006, o 13:36

Musisz próbować metodą prób i błędów.
sPróbuj z rana np. biszkopty, jakieś krakersiki. Jedz małymi kęsami i na leżąco!
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez MMG » 2 czerwca 2006, o 13:40

Wiesz odpowiedzialas prawie jak moja ginegolog. Powiedziala ze rano jak sie obudze to gryza jakiegos sucharka i jak pojde siku po powrocie to drugiego sucharka... itp. No musze probowac teraz zjadlam kanapke mleczna kindera i jednego malego herbatniczka i narazie nie wymiotowalam.
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez novva » 2 czerwca 2006, o 14:20

MMG napisał(a):Wracam od ginekologa i jestem juz prawie w 7 tygodniu ciąży.

Gratulacje, MMG! Życzę spokojnej ciąży, no i żebyś wreszcie mogła coś jeść, biedactwo... :)
Sucharki! zgroza! Toż ja nawet na ostrej diecie więcej jadłam...
novva
 

Postprzez juka » 7 czerwca 2006, o 18:08

wyrazy współczucia... miałam podobne objawy. i niestety nie mam dobrej rady, na moich ciążach się nic nie sprawdzało. oprócz kroplówek, jak już się odwodniłam. ale wymiotowałam nawet łykiem wody ponad 3 miesiące. za to jaka kuracja odchudzająca... :lol: . pozostaje przeczekać, przespać, przelezeć... ale możesz być spokojna że dzidzi nie zaszkodzi, w tym wieku człowiek nie potrzebuje wiele. życzę wytrwałości.
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron