Teraz jest 26 kwietnia 2024, o 18:16 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak długo?

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Jak długo?

Postprzez Antonia » 29 maja 2006, o 11:05

Do kiedy brać kwas foliowy? Jestem w 14 tygodniu ciąży. Lekarze z reguły zalecają odstawienie po 12 tygodniu, a we wszystkich niemal ulotkach o kwasie foliowym jest napisane "przyjmować przez caly okres ciąży". Więc jak to jest? Brać nadal czy odstawić?
Podobnie z preparatami witaminowymi; lekarze mówią, że nie powinno się ich stosować do 12 tygodnia ciąży, a na każdym z tych preparatów jest informacja, że wskazane są przez cały okres ciąży.
Napiszcie, jaki preparat witaminowy Wam służy i jego tabletki nie są wielkości prenatalu- bo tych nie jestem w stanie łykać. Dzięki
Antonia
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 250
Dołączył(a): 14 października 2004, o 21:58

Postprzez fiamma75 » 29 maja 2006, o 11:19

Musiałam wrócić do kw. foliowego w III trymestrze (mimo że przyjmowałam go w preparacie z żelazem Tardyferon Fol 2 x dziennie i w witaminach 1 x dziennie) i to do 3 x dziennie, bo diabetolog stwierdził, że mam niedokrwistość na tle braku kw. foliowego. (Co prawda mam cukrzycę ciążową i to może być z tym związane).
Jak widzisz późniejsze branie ma już znaczenie dla Ciebie a nie dla maluszka. Może lepiej nie odstawiaj?
Witaminy łykam dopiero od 4 mca - na zalecenie gin. Niestety też olbrzymie - Prevital forte - na początku dzieliłam na połówki, ale w końcu się przyzwyczaiłam. Niektóre dziewczyny łykają Falvit.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez NB » 29 maja 2006, o 12:57

Jesli przyjdzie taki moment, że na widok witamin dostaniesz mdłości - odstaw je .
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron