Teraz jest 28 marca 2024, o 16:55 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Szczepionki dla dzieci

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez kamienna » 24 maja 2007, o 16:48

Ja się zdecydowałam zaszczepić moją roczną córkę przeciwko meningokokom typu C.

Czytałam trochę w necie, że te zachorowania na sepsę, które były w Polsce, były wywołane meningokokami typu C.

Wczoraj lekarka przepisała mi receptę na NeisVac C. Mam ją wykupić za 2 tygodnie, bo teraz jeszcze nie minęło 6 tyg od ostatniego szczepienia. Szczepionka w aptece kosztuje 168zł.

Co do pneumokoków - to chyba jest kampania medialna, zachorowalnośc odpneumokokowa nie jest aż tak duża, żeby była koniecnzośc szczepienia.

A co do Ogg. Tak na nią najechałyście, że mi się jej zal zrobiło. Może ma problemy i jest sfrustrowana i nie ma gdzie tego wyładować.... (jej postów za jakoś szczególnie obraźliwe nie uznałam - swoją drogą). Ja życze i jednej sttronie (NB) i drugiej (Ogg) wszelkiej pomyślności.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez olno » 25 maja 2007, o 07:32

kamienna napisał(a):Co do pneumokoków - to chyba jest kampania medialna, zachorowalnośc odpneumokokowa nie jest aż tak duża, żeby była koniecnzośc szczepienia.


Mój bratanek w wieku 3 lat zachorował właśnie na tę chorobę. Zaczęło się od zwykłego przewiania organizmu późnym latem, nic więcej.
Był nieprzytomny trzy dni, podłączony do całej aparatury, strasznie to przeżyliśmy.
Po trzech dniach odzyskał przytomność i na szczęście lekarze nie stwierdzili uszkodzenia mózgu. Mieliśmy niesamowite szczęście.
Kamienna piszę to, bo może rzeczywiście zachorowalność nie jest duża, ale nigdy nie wiadomo na kogo trafi i kiedy uderzy. Jej przebieg i skutki mogą być straszne.
Pozdrawiam
olno
 

Postprzez kamienna » 25 maja 2007, o 08:24

No tak. Zachorowalność nie jest zerowo. I nigdy nie wiadomo, na kogo padnie.

ja jednak bardziej się boję tej całej sepsy.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez NB » 7 sierpnia 2007, o 09:28

Aktualny link do zbioru wiedzy o szczepionkach:

http://forum.darzycia.pl/vt4107.htm
oraz
http://www.szczepienia.prv.pl/
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 9 kwietnia 2008, o 10:01

Forum rodziców nie szczepiących dzieci:

http://nieszczepimy.l4.pl/
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mamazo » 26 kwietnia 2008, o 15:21

abeba, fiamma75, kukułka
Z Waszych wypowiedzi wynika, że dobrze, że z tych płodów można zrobić coś pożytecznego, że się nie marnują.
Hitlerowcy też potrafili "zrobić coś z niczego" i bardzo się tym szczycili, że u nich nic się nie marnuje.
Ponad to, wydaje mi się, że jednak jest pewna różnica pomiędzy dorosłym zmarłym, zabitym przez kogoś innego, czy takim, który zginął w wypadku (życie na tym świecie, po tej stronie brzucha jest obarczone ryzykiem nagłej śmierci), a dzieckiem zabitym w łonie matki. (w miejscu w które gwarantuje bezpieczeństwo).
W moim odczuciu dopuszczalne byłoby produkowanie szczepionek z samoistnie poronionych płodów. Ich jest jednak za mało, lub są za małe, lub rodzice by ich nie oddali.
Poza tym, znając koncerny farmaceutyczne, to pewnie płacą za te płody grubą forsę, bo raczej za darmo ich nie dostają. I w ten sposób napędzają machinę aborcyjną. Bo w moim przekonaniu w aborcji, podobnie jak w antykoncepcji, chodzi przede wszystkim o pieniądze. O niewyobrażalnie duże pieniądze.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 21 maja 2008, o 18:10

Odmówił przyjęcia szczepionki wyprodukowanej z ciał dzieci po aborcji:
http://www.piotrskarga.pl/ps,1755,2,0,1 ... macje.html
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 12 grudnia 2008, o 09:46

Zbiór artykułów o szczepieniach, głównie przeciw HPV ale nie tylko
http://www.pro-life.org.pl/search/label/szczepienia
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 15 stycznia 2009, o 12:24

Zmiany w ustawie o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych:
http://www.pro-life.org.pl/2009/01/zmia ... niach.html
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wilhelmina » 28 stycznia 2009, o 22:52

http://www.eioba.pl/a75701/nie_truj_dzi ... zepionkami co o tym sadziecie? jak coraz bardziej jestem przekonana, ze szcepionke Mrr, czyli odra, rózyczka, swinka po prostu zbojkotuje, i zaszczepie wilka z przerwa co najmniej pół roczna. ojej boje sie zaszczepic Małego Kukułko mamy dzieci w podobnym wieku, również stoisz przed dylematem szcepić, nie szczepić. moje pytanie co robić, JAK MADRZE I ODPOWIEDZIALNIE ZASZCZEPIĆ NASZE DZIECI?
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez anna30 » 7 kwietnia 2009, o 20:45

Super, że podaliście tyle linków.
Będzie co czytać :lol:
Sama mam poważne wątpliwości co do sensu dalszych szczepień.Synek dostał w 2,3,4 m-cu (dtp, polio, meningokoki, pneumokoki, hib), następne ma być w 13 (mmr), ale juz na nie nie pójdziemy...
Starszego nie szczepiłam w 5rż.
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez Krycha » 8 kwietnia 2009, o 10:36

Oj, mamazo...
mamazo napisał(a): W moim odczuciu dopuszczalne byłoby produkowanie szczepionek z samoistnie poronionych płodów.

mamazo napisał(a): Ponad to, wydaje mi się, że jednak jest pewna różnica pomiędzy dorosłym zmarłym, (...) a dzieckiem zabitym w łonie matki. (w miejscu w które gwarantuje bezpieczeństwo).

uważasz że dziecko - ofiara aborcji jest jakoś lepsze niż ofiara poronienia albo dorosła ofiara zabójstwa? Że jego ciało jest nietykalne? Dlaczego?
mamazo napisał(a):Poza tym, znając koncerny farmaceutyczne, to pewnie płacą za te płody grubą forsę, bo raczej za darmo ich nie dostają. I w ten sposób napędzają machinę aborcyjną. Bo w moim przekonaniu w aborcji, podobnie jak w antykoncepcji, chodzi przede wszystkim o pieniądze. O niewyobrażalnie duże pieniądze.

Czytałam że niekiedy płacą w Rosji i uważam że to skandaliczne, niewyobrażalne i faktycznie napędza machinę, skłania kobiety do zachodzenai w ciażę by ją "sprzedać". Straszne. Natomiast nie uważam by z zasady kobiety, które decydują się na aborcję z ważnych względów zdrowotnych, życiowych itp. robiły to po to by sprzedać tkanki zabitego płodu. ani nawet by dostawały za to rabat.
mamazo napisał(a):Hitlerowcy też potrafili "zrobić coś z niczego" i bardzo się tym szczycili, że u nich nic się nie marnuje.

no wiesz, wg Wandy Półtawskiej hitlerowcy byli nawet lepsi moralnie od osób popierających prawo do aborcji (a nie aborcję!), bo jak kobieta w ciazy była w obozie koncentracyjnym to pozwalali jej urodzić i dziecko dopiero potem oboje zabijali.

czytałyście artykuły o kobiecie opiekującej się 25 lat synem którego mózg zamarł w wyniku powikłań po odrze? nadal chcecie nie szczepić?
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez anna30 » 8 kwietnia 2009, o 17:19

Krycha, może niefortunnie się wyraziłaś, ale te "ważne powody medyczne i życiowe" to mi nie pasują.
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez Krycha » 8 kwietnia 2009, o 18:22

Nie tweirdzę że akceptuję i popieram aborcję ale uważam że sprowadzanie tych dramatycznych decyzji do sprzedawania płodów na rzeź i uznawanie zarobku za główny motyw kobiet za grubą niesprawiedliwość i przesadę.

nie chcę ciągnąć off topu, i tak wiem że za te poglądy własciwie automatycznie jestem wykluczona z Koscioła i zadna spowiedź ani 100 lat NPR mi nie pomogą. :(
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez MamaJasia » 21 kwietnia 2009, o 23:36

Dziewczyny, za kilka dni mam wizyte u pediatry - namawia mnie na szczepionke przeciw meingokokom i pneumokokom. Co mam robic?
Zebralam juz kase - ciezko bylo, ale sie udalo. Czy jednak ma to sens? Wiecie cos wiecej o tych szczepionkach? Boje sie sepsy okrutnie i nie mam juz sily sie stresowac.
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez MamaJasia » 21 kwietnia 2009, o 23:45

http://www.eioba.pl/a75701/nie_truj_dzi ... zepionkami

"Można spróbować poszukać wśród niekonwencjonalnych lekarzy np. homeopatów, lub w ostateczności rozpocząć odtruwanie samodzielnie"

To ma byc katolickie spojrzenie????????????????????????? Kto jest chrzescijaninej i podaje takie rozwiazania to niech lepiej sie leczy !!!
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez MamaJasia » 24 kwietnia 2009, o 20:55

I jeszcze jedno - z jednego syfu jakim sa szczepionki - wchodza ludzie lekkim krokiem w kolejny syf jakim jest homeopatia ... Pieknie

http://nieszczepimy.l4.pl/viewtopic.php?t=170
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez NB » 30 kwietnia 2009, o 15:31

NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Joanna » 5 października 2009, o 23:35

Widzę, że dawno nie było tu nowych wpisów, a sądzę, że pojawiło się
wiele ciekawych rzeczy.
Myślę, że warto przeczytać, wydrukować i podać dalej nieświadomym matkom (i nie tylko) to:
http://www.autyzm-szczepienia.eu/upload ... 0adobe.pdf

(Chyba nikt tego linku nie podawał?)
Prof. Maria Majewska robi dobry wykład na temat szkodliwości szczepionek. Jej wywody poparte są dowodami - wynikami różnych badań.
Zastanawiam się, czy my wszyscy, szczepieni, jesteśmy jakoś "uszkodzeni", nie tylko neurologicznie?
Ja niestety szczepiłam moją pierwszą córkę do skończenia roku, drugiej nie szczepiłam już w ogóle.
Joanna
Przygodny gość
 
Posty: 16
Dołączył(a): 29 października 2003, o 21:14
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez ada3233 » 14 października 2009, o 21:36

W Polsce szczepienia są obowiązkowe, można jedynie wybrać inna szczepionke /innej firmy, o której wiemy jak produkuje szczepionki/ - skomplikowane i pewnie kosztowne, bo te inne szczepionki nie sa refundowane...
ada3233
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 21:44

Postprzez Mysza » 10 grudnia 2009, o 11:00

Mamy niemowlaków - mam pytanie dotyczące szczepienia na WZW typu B. Jakie teraz stosowane są szczepionki na WZW B? Jakimi są szczepione Wasze dzieci? Co jakiś czas przewija się jakaś afera z Euvaxem B, do tego ostatnio słyszałam od młodej mamy, że położna w szkole rodzenia radziła na własną rękę zakupić Engerix-B i zabrać ze sobą do szpitala.

Moja starsza córka była szczepiona 2 dawkami Hepavaxu i jako 6-miesięczniak Euvaxem. I jedna i druga szczepionka w Polsce (Euvax na świecie) miały jakieś epizody z wstrzymywaniem dopuszczenia do sprzedaży ze względu na jakość. Do tego dochodzi jeszcze sprawa zawartości rtęci.

Engerix podobno jest bezpieczny.

Macie jakieś wiadomości na ten temat?
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez lajla » 10 grudnia 2009, o 17:32

Myszo, z moją córeczką było tak samo. A Mały dostał już dwie dawki Hepavaxu i ciekawe, co dostanie jak skończy pół roku. 18.12. mamy szczepienia z tym że jeszcze nie będzie miał skończonych 6 miesięcy, ale postaram się zapytać, czy w ogóle szczepią Engerixem-B?
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Joanna » 3 grudnia 2010, o 18:33

Czy szczepienia dzieci są jeszcze obowiązkowe i co to znaczy?

Ja ostatnio rodziłam kolejne dziecko. Przy wypisie ze szpitala pani pediatra powiedziała do kilku mam wychodzących, że szczepienia obowiązkowe znaczy tyle co BEZPŁATNE, bo jeśli ktoś nie zechce zaszczepić to nie musi.
Zdziwiłam się - może już nie będzie z tym problemu?
Joanna
Przygodny gość
 
Posty: 16
Dołączył(a): 29 października 2003, o 21:14
Lokalizacja: Koszalin

Re: Szczepionki dla dzieci

Postprzez planująca » 14 stycznia 2013, o 21:47

Może i nie ale ja bym chyba zaszczepiła z tym że jedną zamiast 6 bo moja siosta zrobiła dziecku 6 i mały strasznie cierpiał.. Chyba że mówię o czymś zupełnie innym...
planująca
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 stycznia 2013, o 19:00

Re: Szczepionki dla dzieci

Postprzez PannaMigotka » 27 maja 2014, o 19:48

http://www.dobreszczepionki.pl/apel.html

na stronie jest petycja dotycząca etycznych szczepionek i zagwarantowania rodzicom możliwości szczepienia dzieci środkami niebudzącymi sprzeciwu sumienia. Informacja na stronie o nieetycznych szczepionkach ( wyprodukowanych na nieetycznych liniach z abortowanych płodów) i dostępnych etycznych zamiennikach i apel o wprowadzenie w Polsce tych zamienników, które są niedostępne oraz o wywieranie presji na koncerny farmaceutycze by wyprodukowały nowe, etyczne szczepionki, w przypadkach kiedy ich nie ma.

Sama idea szczepień jest bardzo słuszna. Znam historie, gdzie niezaszczepione dzieci zapadały na bardzo ciężkie choroby, zostawały niepełnosprawne Smutny Poza tym istnieje groźba pandemii w wypadku zaprzestania niektórych szczepień. Dobrze by było, aby rodzice mieli możliwość szczepienia dzieci etycznymi szczepionkami, zgodnie ze swoim sumieniem. Żeby koncerny farmaceutyczne zachowywały się moralnie. Żeby rodzice znali alternatywne etyczne szczepionki.
PannaMigotka
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 maja 2014, o 19:44

Re: Szczepionki dla dzieci

Postprzez whitepale » 30 czerwca 2014, o 14:13

Warto :)

----------------
najskuteczniejsze laserowe usuwanie naczynek - polecam!
whitepale
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 czerwca 2014, o 14:12

Re: Szczepionki dla dzieci

Postprzez Nina » 20 stycznia 2016, o 12:49

Szczepiłam swoje dzieci i nie było żadnych skutków ubocznych. Może po przeczytaniu podanych artykułów zmienię zdanie...
Nina
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 stycznia 2016, o 02:12
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron