Teraz jest 25 kwietnia 2024, o 06:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Dziewczyny co może być tego przyczyna??

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Dziewczyny co może być tego przyczyna??

Postprzez mag_dre » 19 maja 2006, o 00:12

Witam dziewczynki! :lol:
Piszę w tym dziale, choć niewiem czy wybrałam trafnie.
Mam taki problem:
Od 2 miesięcy zaobserwowalam u siebie dziwne objawy:
- ból piersi
- zgaga
- uczucie pełności - wystarczy, że zjem 1 okromkę i jestem najedzona
- wrażliwość na zapachy - zwłaszcza jak ludzie sie nie myją- straszne- albo przyjdzie facet pijany- jezu jak wtedy sie czuje- raz myslałam, że mnie klienci opili - no i jak przejdę koło mięsnego ( pracuję w spozywczym- gdzie jest takie stoisko) - normalnie samo jedzenie sie podnosi do góry. :evil:
- częste wizyty w toalecie- nawet w nocy
- raz mam wstręt do jedzenia, a raz mam napady na słodkie
- zawroty głowy, choroba lokomocyjna
- odrzuca mnie od alkocholu, no i moge wypić 1 kawe dziennie- przy 2-giej mnie mdli :evil:
- skrócił mi się okres- trwa on teraz tak:
w zeszlym cyklu 1,5 dnia-
w tym cyklu 2 dni, a najważniejsze jest to, że miesiączki są bezbolesne i mniej obfite!!! czuję się tak jakbym jej wogole nie miala hehe.
Tempki nie mierzę bo nikt mnie nie zmusi abym budziła się o 4,45 gdy mam do pracy na 13 lub wolny weekend !!!!!!!!! raz próbowalam miezyć o 4,45, a w te dni o 6,00 ale dziwny był wykres więć zaprzestałam. Bardziej wiedziałam kiedy mam płodny okres obserwując siebie niż z tego wykresu :)

Powiedzcie czy te objawy mogą być związane z wysoką prolaktyną czy może to ciąża, albo jeszcze co innego ??

Pozdrawiam :D :)
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Dziewczyny co może być tego przyczyna??

Postprzez Tomek » 19 maja 2006, o 01:12

Witaj mag_dre!
mag_dre napisał(a):Witam dziewczynki! :lol:
Piszę w tym dziale, choć niewiem czy wybrałam trafnie.
Mam taki problem:
Od 2 miesięcy zaobserwowalam u siebie dziwne objawy:
Powiedzcie czy te objawy mogą być związane z wysoką prolaktyną czy może to ciąża, albo jeszcze co innego ??
Pozdrawiam :D :)


Cokolwiek to by nie było już dawno powinnaś odwiedzić lekarza.

Pozdrawiam!
Tomek
Tomek
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 22 stycznia 2006, o 02:21
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez Julianna » 19 maja 2006, o 07:57

Zestaw objawów brzmi tak, że masz podstawy do zrobienia testu ciążowego :wink:
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez fresita » 19 maja 2006, o 07:59

a robilas test ciazowy?
ja mialam bardzo podobne objawy w ciazy :D
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 19 maja 2006, o 09:14

Mnie też to na ciążę wygląda.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziewczyny co może być tego przyczyna??

Postprzez mag_dre » 19 maja 2006, o 16:25

Pozdrawiam :D :)[/quote]

Cokolwiek to by nie było już dawno powinnaś odwiedzić lekarza.

Pozdrawiam!
Tomek[/quote]

Wiem, wiem, idę w poniedzialek na usg, a do lekarza dopiero za 2 tygodnie najwcześniej, bo takie są terminy
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mag_dre » 20 maja 2006, o 20:12

fresita napisał(a):a robilas test ciazowy?
ja mialam bardzo podobne objawy w ciazy :D


Nie, bo kilka razy miałam podobne objawy przed okresem i jak zrobiłam test to wyszedł negatywnie. Nie napisałam jescze,że cykl mi się wydłuzył z 28 dni do 35, choć w tym miesiącu @- jeśli można tak ją nazwać przyszła w 31 dniu. ( wiem,że przyczyną tego może być przesunieta owulacja- to również biorę pod uwagę) Od wczoraj biust już mnie tak nie boli, ale są cholernie wrażliwe na dotyk. Wyglądają tak jak przed @ mimo, ze upłynął już od niej tydzień :evil: Ja osobiście podejrzewam, że to może hormony mi sie rozlególowały -(nie biore,żadnych tabletek!), lub poprostu organizm płata mi figla :twisted: bo wszyscy na około pytają się Nas kiedy będziemy mieć potomka - w czerwcu minie rok od naszego ślubu, a my juz najmłodsi nie jesteśmy- Ja mam 28 a mąż 31- ciągle słyszę, ze zegar bije, a my co. W pracy jak mi sie słabo zrobi, lub zakręci w głowie to słyszę, ze może jestem w ciąży?? Dlatego może podświadomie organizm daje takie sygnały. Już nie wiem co o tym mysleć.

Czy można mieć handre i zmiane nastroju nie będąc w ciąży po @. Zawsze miałam coś takiego przed, a od 2 miesięcy nawet po @.
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kasik » 20 maja 2006, o 22:30

krew, podstawowe badania, do tego nie potrzeba wizyty robic tylko idziesz do rodzinnego jak z angina :idea:

28 i 31, i starzy? ci ludzie sa nienormalni :evil:

ja jak bede chciala/mogla dzidzie to bede miala napewno dobre 30 a facet 37 :lol: :lol: juz w ogole starsi od wegla hehe
kasik
 

Postprzez mag_dre » 21 maja 2006, o 11:38

kasik napisał(a):
28 i 31, i starzy? ci ludzie sa nienormalni :evil:

ja jak bede chciala/mogla dzidzie to bede miala napewno dobre 30 a facet 37 :lol: :lol: juz w ogole starsi od wegla hehe


:lol: Kasik. w mentalności ludzi jets tak, że kobieta powinna urodzić dzidzie do 30. Lekarze mówią podobnie. Wtedy podobno jest najlepszy okres i mniejsze prawdopodobieństwo urodzenia dziecka chorego ( mniejsze a nie zerowe :!: ). Chodzi podobno też o zdrowie matki. :wink: JAk byłam u gina w styczniu to powiedział mi że już najwyższy czas na ciążę. :x
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kasik » 21 maja 2006, o 11:59

ryzyko zaczyna sie po 35 roku zycia (dla 1 dziecka) i po 40tce dla nastepnych dzieci. W niemczech w 2000 roku srednia przy pierwstym dziecku byla 29 a ostatnio gadali cos w tv ze jest juz 32 lata. No wiec nie ma sie co stresowac 8)

ale tak sobie mysle, hmmm chyba lepiej rodzic wczesniej tak jak sie ma 24-26 lat, potem jescze sie cos z zycia ma przynajmniej hehe
kasik
 

Postprzez NB » 22 maja 2006, o 11:53

mag_dre napisał(a):
:lol: Kasik. w mentalności ludzi jets tak, że kobieta powinna urodzić dzidzie do 30. Lekarze mówią podobnie.


Jakbyśmy sobie tego nie tłumaczyli najkorzystniejszym okresem na urodzenie pierwszego dziecka jest czas do 25 roku zycia kobiety. Po 25 roku życia w medycynie używa się określenia "vetera primipara" czyli "stara pierwiastka". Tak więc co u Ciebie MAg_dre?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mag_dre » 22 maja 2006, o 22:12

Nikoleta napisał(a):Po 25 roku życia w medycynie używa się określenia "vetera primipara" czyli "stara pierwiastka". Tak więc co u Ciebie MAg_dre?


U mnie spoko. Jeszcze się nie rozsypuję hehe :D
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kasik » 22 maja 2006, o 22:19

lekarze to tam przesadzaja :lol:
kasik
 

USG

Postprzez mag_dre » 22 maja 2006, o 22:20

Byłam dziś na USg- jamy brzusznej i wyszło mi, że...... na macicy w okol. przyszyjkowej mam płynową strukturę 10 mm. Muszę skontrolować w usg dopochwowym. Pierwsze zapytała się co mnie sprowadza na usg- i pierwsze skojarzenie- czy nie jestem w ciąży. Po zbadaniu powiedziala, ze można to podciągnąć na pęcherzyk ciążowy :wink: , ale.... szyjka układa się tak jak przed owulacją więc to może być cysta albo mięśniak- chociaż przy mięśniakach są bardziej obfisze @ a nie krótsze tak jak u mnie. :cry: Muszę to skontrolować u ginekologa. Powiedziała abym zbadałą poziom prolaktyny- wtedy też bolą piersi. Cieszyłam się wczoraj, że mnie nie bola- bo wczoraj mnie nie bolały- a dziś wieczorem znowu zaczęły :cry:
:!: :!: :!:
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez agulla » 29 maja 2006, o 23:34

mag a co z tym testem ciążowym robiłaś w końcu ?? daj znać co u ciebie
koniecznie :) czekam z niecierpliwością
agulla
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez mag_dre » 30 maja 2006, o 22:49

agulla napisał(a):mag a co z tym testem ciążowym robiłaś w końcu ?? daj znać co u ciebie
koniecznie :) czekam z niecierpliwością
agulla


TAk zrobiłam i wyszedł negatywnie tj. napisałam we wcześniejszym watku.
mam termin do ginekologa na 19 czerwca- więc dowiem się co mi tam siedzi przy szyjce.
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mag_dre » 17 czerwca 2006, o 21:48

Witam- dzisiaj jestem w 6dc mam strasznego doła psychicznego. W poniedzialek idę do gin- mam strasznego cykora co mi powie na tą moją cystę. Boję sie okropnie. od 3 dni chodzę bardzo często do WC- w nocy to tradycja chyba :) . Budzi mnie pełny pęcherz :!: Dzisiaj to już rekord pobiłam- co godzinę- zastanawiam się skąd to sie bierze :!: :!: :!: od marca mam dziny okres- trwa 1,5 do 2 dni- przedtem mialam 2 dni obfitego krwawienia i 2 dni plamień a teraz ten 3 dzień @ jets bardzo dziwny. Te 2 pierwsze są mniej obfite . Normalnie dawno nie miałam takiego cykora. No i ten biust- wiem, że wygląd zmienia się podczas cyklu, że przed @ są troszke wieksze, moze boleć, powiększają sie ujścia na sutkach - tylko, że ja to obserwuję od ponad 2 miesięcy codziennie. :!: :!: :!: ból jest niesamowity- tak jakby chciały się zerwać :!: :cry: :shock: kłucia wokolicy jajników cały zas- już nic mężowi nie mówię- bo on uważa że jak kłuje to jest owulacja- a przecież ona trwa 1 dzień, a mnie kłuje codziennie :!:


No i na ciążę mam chyba za niską tempkę hehe: zaczełam znowu mierzyć i kupiłam sobie kurs domowy NPR. Sprawdzę czy dobrze interpretowalam poprzednie cykle :D

1dc. @
2 dc @
3 dc @- bardziej plamienie
4dc. plamienie- 36,2
5dc. 36,35 - sucho -
6dc. 36,1 sucho - serduszko :wink: ( chociaż może źle trzymałam termometr bo mi sie z nim przysneło :wink: - mierzę w ustach :!: )
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mag_dre » 20 czerwca 2006, o 20:35

Jutro idę na usg dopochwowe, gin powieział, że mam się nie martwić, bo to może być roznący pęcherzyk graffa. tylko, ze to był 11dc i chyba za wcześnie na umiejscowienie się w macicy?? No i pęcherzyk rośnie w jajniku :lol:
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ewerner » 20 czerwca 2006, o 20:38

Magda, bedzie dobrze, trzymaj sie!!!
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mag_dre » 21 czerwca 2006, o 22:39

no i jest dobrze- to nie cysta tylko dojrzewający pęcherzyk Graffa. Teraz w 10dc ma wielkość 12mm, za 2-3 d ni będzie miał 24mm i jeśli myślimy o dziecku to za 2-3 dni będzie strzał a 10. Czyli ten cykl powinien mieć ok 28 dni- wkońcu normalnie. ALE CÓŻ POZYJEMY ZOBACZYMY.
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron