Teraz jest 28 marca 2024, o 21:02 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Co pić w ciąży "na ciepło"?

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Co pić w ciąży "na ciepło"?

Postprzez kk » 19 kwietnia 2006, o 14:04

No właśnie jakie herbatki są nieszkodliwe dla dzidzi? Przed ciążą nie mogłam wręcz żyć bez czarnej herbaty, teraz odrzuca mnie od niej na kilometr. Może znacie jakieś herbatki owocowe, niearomatyzowane, które można pić zamiast czarnej? :roll:
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11

Postprzez fiamma75 » 19 kwietnia 2006, o 19:05

W pierwszym trymestrze mogłam pić tylko wodę min. lub kompoty - te drugie robiłam na ciepło. Potem doszła do tego mieszanka białej z zieloną herbatą. Teraz piję już normalnie - tzn. także herbatę (mój ukochany napój). Są specjalne herbatki dla ciężarnych. Możesz poszukać w dorbym supermarkiecie. Można pić też mietę, kawę zbożową lub sojową, rumianek, melisę, roibos.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez kk » 20 kwietnia 2006, o 18:28

:) dzięki! Niestety kompotów na zimę nie zrobiłam :(

Wczoraj kupiłam dwie owocowe herbatki, ale nawet ich nie spróbowałam, bo okazało się ze zawierają hibiskus :shock: (okazuje sie ze ma on działanie pronne :shock: )

Muszę się jeszcze rozejrzeć! Może skuszę się na inkę? Dałoby się przy okazji przemycić trochę mleka dla maluszka.
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11

Postprzez talitha » 20 kwietnia 2006, o 19:30

Mi w ciązy "na ciepło" wchodziły jedynie napoje z syropów malinowych "Owocowa spiżarnia" Herbapolu.
talitha
Bywalec
 
Posty: 120
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 22:36

Postprzez mag_dre » 21 maja 2006, o 11:58

fiamma75 napisał(a):Są specjalne herbatki dla ciężarnych. Możesz poszukać w dorbym supermarkiecie. Można pić też mietę, kawę zbożową lub sojową, rumianek, melisę, roibos.


Wiesz co mięta i melisa odpada. Mieta wzmaga wiaterki a melisa szkodzi dzidzi. Wszystkie herbatki z melisą mają napis przeciwskazania - ciąża :!: :!: :!:
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kasik » 21 maja 2006, o 12:04

no ale nie straszcie!! nie mozna pic czarnej herbaty? (czy tylko muli po niej..) a kawy? miety tez nie? eee

Ja w ogole nie moge zadnego nabialu, mleka i wszystkiego co ma laktoze, wiec nie wiem jak to bedzie w ciazy :?
kasik
 

Postprzez mag_dre » 21 maja 2006, o 12:34

kasik napisał(a):no ale nie straszcie!! nie mozna pic czarnej herbaty? (czy tylko muli po niej..) a kawy? miety tez nie? eee


Kawy nie można bo zawiera kofeinę- naszczęście w ciązy odrzuca od niej- podobno- można pić kawę zbożową- inka, anatol., Ja nie mogę pić mocjnej herbaty mimo,że niejestem chyba w ciązy- (dowiem sie w pon- na usg. Jeśli jestem od 2 mieś w ciązy to już coś bedzie widać hehe.) bo strułam się w 97' na papieżu w krakowie coca colą i do tej pory jest mi niedobrze jak napiję się łyka mocnej herbaty- muszą być siuski :!: :!: :!: Mięte jeśli ci nie przeszkadzają wiaterki to możesz pić- choć koleżance jak była w ciązy lekarz nie pozwolił jej pić- teraz jak karmi też jej nie wolno. Podobno może pić z soków tylko jakłkowy- i żaden inny.
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fiamma75 » 21 maja 2006, o 12:49

Soki można pić wszystkie. Nawet zaleca się pić - oczywiście najlepsze są te bez konserwantów. jak bardzo się ktoś boi, to może pić te dla niemowląt.
Melisę poleca się w ciązy, jak ktoś jest nerwowy. Pierwsze słyszę , że nie wolno.
Miętę też wolno, pomaga zwł. przy wzdęciach (w ciąży bywają niekiedy b. męczące). Wolno też rumianek pić, siemię lniane (ale to bardziej leczniczo).

Obecnie (8 mc ciąży) piję:
- soki (bez cukru, w ograniczonej ilości)
- kefiry, maślanki (też muszę przeliczać)
- wodę min. niegazowaną
- herbatę czarną (ale średnio mocną)
- kawę zbożową
- kawę sojową
- herbatkę na III trymestr ciąży
- miętę
- kakao (rzadko, bo mogę tylko gorzkie)

Czyli nie jest źle :D
Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Organizm też sam podpowiada na co ma ochotę.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez pysia74 » 21 maja 2006, o 12:57

mag_dre napisał(a): Wszystkie herbatki z melisą mają napis przeciwskazania - ciąża :!: :!: :!:

mag_dre - a skąd Ty masz takie dane ? pierwsze słyszę...
jesteś w stanie to jakoś uzasadnić ?

aż nawet wzięłam właśnie do ręki produkt Melissa fix - saszetki do zaparzania po 2,0 g firmy Herbapol Lublin, no i jakoś nic tu nie widzę o takich przeciwwskazaniach... a przyznam, że mam do tej firmy zaufanie
pysia74
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 19 marca 2005, o 05:23

Postprzez kasik » 21 maja 2006, o 13:23

nie wyobrazam sobie bez kawy czy czarnej herbaty :roll: normalnie niedlugo sie okaze, ze przy ciazy to nic nie wolno, masakra :?

a inki i takich to bym nawet nie tknela, a fujj zaczyna mi sie odechciewac dzieci he he he
kasik
 

Postprzez Betsabe » 22 maja 2006, o 08:17

kasik nie przesadzaj, w ciazy pilam kawe z mlekiem i normalna herbate jak zwykle
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez talitha » 22 maja 2006, o 09:43

kasik napisał(a):nie wyobrazam sobie bez kawy czy czarnej herbaty :roll: normalnie niedlugo sie okaze, ze przy ciazy to nic nie wolno, masakra :?

a inki i takich to bym nawet nie tknela, a fujj zaczyna mi sie odechciewac dzieci he he he


Ciąża to taki stan, co wywraca organizm kobiety do góry nogami :lol: ja też sobie nie wyobrażałam i co ? Okazało się, że mojemu dziecku nie smakuje ani kawa ani herbata, więc mój organizm na widok tychże napojów reagował gwałtownie totalnym odrzutem (paaaaw, krótko mówiąc) a za to piłam (nie wiem czy się przyznać :lol: )... wodę z ogórków kiszonych (na zimno :wink: ).
Reasumując - w ciąży masz niewiele do gadania, to dziecko decyduje :lol:
talitha
Bywalec
 
Posty: 120
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 22:36

Postprzez Betsabe » 22 maja 2006, o 09:48

A ja ciaze wlasciwie przeszlam bezobjawowo, nie mialam zadnych zachcianek, pilam i jadlam, to co przed ciaza...
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez kasik » 22 maja 2006, o 10:31

ufff :lol: ale wode z ogorkow i kapusty kiszonej to ja uwielbiam mimo ze w ciazy nie jestem he he he
kasik
 

Postprzez Kasia32 » 22 maja 2006, o 12:31

Hej, pisałyście o kawie sojowej. Z tego co wiem, soja zawiera związki przypominające budową hormony żeńskie (nawet wykorzystuje się to w terapii menopauzy), więc ja na wszelki wypadek unikam wszystkiego, co zawiera soję. Może przesadzam, ale skoro mogę się bez tego obejść, to nie ryzykuję. Na ciepło piję herbatkę imbirową i kompociki - gotuję je z mrożonek Hortexu i z niecierpliwością czekam na świeże wiśnie... :D
Kasia32
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 26 października 2005, o 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kt_ryba » 22 maja 2006, o 15:15

Jeśli chodzi o soki, to słyszałam, że nie wolno cytrusów, czyli, co za tym idzie, soków cytrusowych też nie.
kt_ryba
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 67
Dołączył(a): 4 maja 2006, o 11:39
Lokalizacja: Konin

Postprzez Aga17 » 22 maja 2006, o 15:15

a mi lekarz zalecił melise:) a sama ja bardzo lubie wiec czesto pije, kawe z mlekiem tez jak mam ochote:) ale litrami wypijam wode mineralna:) i kompoty bo tych troche mam w piwnicy:)
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez fiamma75 » 22 maja 2006, o 19:44

kt_ryba napisał(a):Jeśli chodzi o soki, to słyszałam, że nie wolno cytrusów, czyli, co za tym idzie, soków cytrusowych też nie.


Nieprawda. Np. mandarynki zawierają sporo kw. foliowego, wszystkie zaś cytrusy wit. C, która jest konieczna do dobrego wchłaniania żelaza.
Nie wolno dopiero po porodzie, bo cytrusy mogą uczulać.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron