Teraz jest 23 kwietnia 2024, o 17:30 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Uciążliwe odbijanie

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Uciążliwe odbijanie

Postprzez Antonia » 31 marca 2006, o 21:08

Lekarz określił mój stan na 5-tygodniowa ciążę.
W minionym tygodniu drugi raz mi się zdarzyło uciążliwe odbijanie. Przy każdorazowym przelykaniu śliny, pokarmu jest taki ból podobny do tego, kiedy szybko jemy i perystaltyka przewodu nie nadąrza. I ten chodzący po przełyku bol kończy sie odbiciem powietrza. I tak cały dzień; czy to ma związek z ciążą? Czy któraśz Was doświadczała podobnych objawów? Nigdy wcześniej mi sie to nie zdarzalo, jak można temu zaradzić?
Antonia
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 250
Dołączył(a): 14 października 2004, o 21:58

Postprzez Mysza » 3 kwietnia 2006, o 09:48

Hej!

U mnie było bez bólu, ale w pierwszym trymestrze ciąży miałam wrażenie, że cały czas, że tak niekulturalnie powiem, bekam. Potem trochę się uspokoiło, ale i tak odbijałam o wiele więcej niż przed ciążą.

Gratulacje Fasolki i życzenia zdrowia dla Was :-)
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez NB » 3 kwietnia 2006, o 10:07

To się nazywa zgaga i pojawia się m.in. w ciąży.
A tu cytat z netu:

"Ta przypadłość bardzo często się zdarza. Może występować już od pierwszym miesięcy ciąży, spowodowana jest cofaniem się treści żołądkowej, a czasem także dwunastniczej, do przełyku.

* unikaj leżenia na wznak, pracy w pozycji pochylonej - pozycje takie wzmagają zgagę;
* jak układasz się do spoczynku ułóż głowę i plecy wyżej od bioder - unikniesz wówczas cofania się pokarmu do przełyku;
* nie jedz pikantnych i tłustych potraw, przetworów konserwowanych octem;
* po posiłku idź na spacer na świeżym powietrzu;
* nie pij napojów gazowanych, kawy, alkoholu oraz staraj się nie jeść za dużo słodyczy;
* zaraz po przebudzeniu wypij szklankę niegazowanej wody mineralnej. Zrób kilka głębokich wdechów i wydechów;
* przegryzaj migdały, żuj gumę lub natkę zielonej pietruszki;
* zgagę możesz złagodzić również kilkoma łykami chłodnego mleka."

Trzymaj się.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Antonia » 3 kwietnia 2006, o 21:19

Dziękuję kobiety.
Nie jestem pewna czy to zjawisko, które mnie męczy napewno nazywa się zgagą. Znam odczucie, kiedy treść żolądka się cofa - czasami tak miewalam, kiedy dużo zjadłam i schylałam się, by zawiązać buty np. A to obecne odczucie jest inne,nie mam wrażenia, że cokolwiek mi wraca z żołądka- po prostu przelykanie boli i ciągle "bekam". Zobaczymy jak będzie dalej.
Antonia
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 250
Dołączył(a): 14 października 2004, o 21:58


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron