Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 15:24 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

nadżerka raz jeszcze

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

nadżerka raz jeszcze

Postprzez Josaris » 28 marca 2006, o 15:18

znalazłam to gdzieś w necie:

Nadżerka może być spowodowana urazem przez kontakt (w trakcie używania tamponów, penetracji pochwy przez ciała obce), przez infekcje (wirusem herpes, wczesna kiła, długo niewymieniane tampony, poważne stany zapalne pochwy) lub przez działanie substancji chemicznych (środki plemnikobójcze zawarte w niektórych globulkach i piankach). Ryzyko wystąpienia nadżerki wzrasta z ilością partnerów seksualnych.

czy to wypowiedź wiarygodna?
byłam wczoraj u giny i okazało się, że mam mała nadżerkę i zapalenie. nie znam jeszce wyniku cytologii. czy możliwe jest, aby powstała w wyniku badania szyjki, mimo że ZAWSZE dbałam o higienę rąk?
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez Betsabe » 28 marca 2006, o 17:34

hmmm, ja zas zauwazyalm, ze odkad mierze tempke i sprawdzam sluz w pochwie czesciej mam jakies infekcje grzybiczne :oops: :?

mimo ze dbam o czytosc termometru i rąk
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez ala » 29 marca 2006, o 13:17

Ja mam II stopień już od dawna. Jakiś czas temu badałam szyjkę i okazało się że nadżerka przeskoczyła na III. Oczywiście zaprzestałam badania. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale wydaje mi się że mogło to być tym spowodowane, tak czuję. Najlepiej spytać lekarza.
Pozdr. alicja
ala
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 14 grudnia 2004, o 22:57
Lokalizacja: poznań

Postprzez fiamma75 » 29 marca 2006, o 14:25

Badałam szyjkę codziennie (bywało, że i 2 x dziennie) i mam grupę I cytologii. Niekoniecznie jest więc związek.
A grzybek w stopniu lekkim zaczął mi się częściej zdarzać, gdy zaczęłam brać Duphaston.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Josaris » 31 marca 2006, o 12:57

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dziś dowiem się, jaką mam grupę cytologii, to się jeszcze w tej sprawie odezwę.
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez Josaris » 31 marca 2006, o 18:55

Okazuje się, że wynik cytologii jest bardzo dobry (podejrzewam, że I grupa - mąż pytał o wyniki :) i pielęgniarka powiedziała tylko, że są bardzo dobre). Teraz nie wiem, czy ta "nadżerka" pojawiła się tylko w związku z infekcją? Czy możliwa jest w ogóle nadżerka przy takim wyniku cytologii? Jeśli ktoś coś wie, będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam.
Josaris
Bywalec
 
Posty: 152
Dołączył(a): 17 marca 2006, o 22:04
Lokalizacja: Eastbourne, Anglia

Postprzez annie » 4 kwietnia 2006, o 10:03

Ja też podobno mam dużą nadżerkę, ale gr II, i nie mogę się zdecydować czy coś z nią zrobić-dlatego z zainteresowaniem czytam wsze posty.
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron