Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 06:41 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

obrzęk na wysokosci macicy

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

obrzęk na wysokosci macicy

Postprzez czynka » 20 marca 2006, o 00:07

Mam pytanie - dzis wieczoram zauwazylam, obrzek podbrzusza na wysokosci macicy. Podczas schylania, siadania czuje wyrazny ucisk w tym miejscu, jakby moja macica byla spuchnieta! Dodam , ze jestem w 25 dc, tempka wzrosl mi dopiero wczoraj , a wiec w 24 dn. z 36,3 do 37.8. Czy obrzek macicy ( tak podejrzewam) jest znakiem zblizajacej sie miesiaczki, czy czegos innego.. np. ciazy:), o ktora sie z mezem staramy??? Pomozcie, jesli macie jakis pomysl?!
czynka
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 marca 2006, o 23:51

Postprzez agulla » 20 marca 2006, o 00:30

dziewczyno ale 37,8 to już gorączka raczej więc ja bym sie z tym jak najszybciej udała do lekarza, tym bardziej ze cię boli brzuch, może usg byłoby wskazane, jeśli nadal tak masz to koniecznie sprawdź co się dzieje !
pozdrawiam zaniepokojona agulla :|
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez czynka » 20 marca 2006, o 00:37

Oj! Ale ze mnie gapa, nie 37,8, a 36,8 !!!Poza tym nie czuje bolu, a jedynie obrzek, kotry wyczuwalny jest podczas roznych czynnosci
czynka
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 marca 2006, o 23:51

Postprzez czynka » 20 marca 2006, o 11:06

Dzis nadal czuje obrzek, a skora w tym miejscu lekko swedzi, gdy dotykam i boli tak, jak podczas opuchlizny. Mam tez wrazenie, ze obrzek rozklada sie w kierunku lewego jajnika, tzn. z tej strony jest jakby wiekszy!!!Co to moze oznaczac?! Czy to normalne? Moze ktorejs z Was zdarzylo sie cos takiego ? Blagam o odp., bo nie wiem ,czy pedziec do gina, czy moze nie ma potrzeby i jak zwykle przeadzam!?!
czynka
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 marca 2006, o 23:51

Postprzez Betsabe » 20 marca 2006, o 11:39

Czynka, a moze to jakas infekcja. :? Grzybiczna???
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez czynka » 20 marca 2006, o 11:43

Nie wiem!!!Swedzi mnie jedynie skora przez obrzek, nic poza tym.... radzicie isc do lekarza?! Zastanawiam sie czy takie objawy moga towarzyszyc np. zblizajacej sie miesiaczce, lub ciazy?
czynka
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 marca 2006, o 23:51

Postprzez czynka » 20 marca 2006, o 13:11

Wlasnie zauwazylam, ze obrzek sie powieksza, teraz lekko opuchniete jest cale podbrzusze lacznie z wargami sromowymi... zaczynam panikowac! Nie wiem, co to moze byc?!W srodku nic mnie nie swedzi, wiec nie sadze by to bylo grzybiczne...
czynka
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 marca 2006, o 23:51

Postprzez Kręciołek » 20 marca 2006, o 13:21

Idź do lekarza, to może być jakaś infekcja!
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez czynka » 20 marca 2006, o 18:20

Bylam dzis u ginekologa!Powiedziala mi, ze wszystko jest w porzadku i ze to na pewno nie jesta ani infekcja ani zapalenie. Trudno jej bylo odpowiedziec na pytanie, co spowodowalo opuchlizne. Zasugerowala, ze to moze byc perwszy objaw ciazy, ale za wczesnie bo to stwierdzic... pozostaje mi czekanie...
czynka
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 marca 2006, o 23:51

Postprzez czynka » 20 marca 2006, o 22:39

Dziewczyny, jesli mialyscie podobne objawy kiedykolwiek dajcie znak! Zaraz zwariuje od ciaglego zastanawiania sie od czego caly "dol" mam opuchniety. Slyszalam,ze tak bywa w pierwszych tygodniach ciazy, ale ja jestem w 26 dc! na objawy ciazowe za wczesnie!Czy waszym zdaniem moze to byc efekt poznej owulacji?! ->24dc. Niby ginekolog mowila, ze objawy to sprawa indywidualna i nie mozna ich podciagac pod ksiazki, ale... sama juz nie wiem! Pomozcie!
czynka
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 marca 2006, o 23:51

Postprzez agulla » 23 marca 2006, o 23:37

a czy ta gin robiła ci usg ?? może to by wyjaśniło co się dzieje, jak dla mnie to nie jest normalna sytuacja :| a spodziewasz się że mogłaś zaciążyć ?
pozdr agulla
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez czynka » 24 marca 2006, o 00:03

bylam u gin ( innej), ktora zrobila usg, to bylo w 27 dc... nie stwierdzila jednak zadnych zmian... poza tym, ze nie ma pecherzyka w zadnym jajniku i moglo nie dojsc do owulacji. Dzien pozniej 28dc. zaczelam plamic, bylo to jenodniowe, baaardzo skape, brunatne i sluzowate plamienie. Dzis nie ma po tym sladu!? Wiec moze jednak gin. sie pomylila i to ciaza? A moze to typowe dla cyklu bezowulacyjnego... nie wiem :(
p.s. co do opuchlizny lekarz stwierdzil , ze to alergiczne :/
czynka
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 marca 2006, o 23:51

Postprzez cainea » 5 kwietnia 2006, o 12:29

Ja mam ZAWSZE opuchliznę na wysokości jajników w trakcie owulacji (czasem nawet na kilka dni przed i po). Wygląda to śmiesznie. Na początku byłam przerażona, ginekolog był w stanie tylko stwierdzić ewentualne (nie zawsze) powiększenie jajnika i sugerował owulację.
Mój brzuch wygląda czasem tak, jakby ktoś wszył pod fałdę skórną pół cienkiej parówki - inne porównanie - jak po dotknięciu skóry nad ewentualną blizną po cesarskim cięciu. Czuć wyraźnie zgrubienie.
Czasem zgrubienie się pojawia, czasem nie. Trwa jeden dzień, kilka, różnie. W każdym razie jeśli lekarz nic nie wykryje - nie przejmowałabym się.
cainea
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 kwietnia 2006, o 11:30
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron