Teraz jest 24 kwietnia 2024, o 10:20 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak sobie radzicie z PSM?

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Jak sobie radzicie z PSM?

Postprzez Antonia » 13 marca 2006, o 10:52

Miewam dosyć często męczące objawy napięcia przedmiesiączkowego:
-bolące piersi- nawet już na dwa, trzy dni przed skokiem temperatury- do samej miesiączki
- zmienność nastrojów, płaczliwość, każdy powód jest dobry do płaczu
- nadwrażliwośc na zapachy, nie ma mowy o myciu zębów z samego rana, bo zapach pasty powoduje nudności, podobnie z innymi zapachami np potraw smażonych fujjjj....
- skłonnośc do przedpołudniowych mdłości
- charakterystyczne uczucie nacisku w dole brzucha jak tuż przed miesiączką, tyle, że trwa to u mnie ok.10 dni!
I tak mam jakies 6-7 cykli w roku. Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby, żeby sobie pomóc? Mówi się, w książkach o ograniczeniu picia napojów (bóle piersi), ale ja i tak piję bardzo mało, mniej już się nie da.
Antonia
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 250
Dołączył(a): 14 października 2004, o 21:58

Postprzez Antonia » 13 marca 2006, o 10:55

Poza tym nie chcę, brac jakiś aptecznych specyfików. Liczymy z męzem na to, że uda nam się począć dziecko i nie chciałabym w kazdym cyklu martwic się, czy jeśli dziecko się poczęło to specyfik mu nie zaszkodzi.
Antonia
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 250
Dołączył(a): 14 października 2004, o 21:58

Postprzez abeba » 16 marca 2006, o 14:27

Niestety Ci nie pomogę bo mam równie długi PMS, tyle że bez objawów nudności, za to z ogramną agresją i wściekłością :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: jesli mogę Cię jakoś pocieszyć, to pomyśl, ze Ty chociaż możesz uprawiać seks w inne dni niż te.
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez Antonia » 16 marca 2006, o 21:03

Dzieki. Myslałam, że nikt nie napisze. Fakt obecnie mogę się kochać też poza tym paskudnym czasem z PSM, który czasami zabiera większośc dni w cyklu licząc razem z miesiaczką. My kobiety to jednak mamy przerąbane!
Antonia
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 250
Dołączył(a): 14 października 2004, o 21:58

Postprzez NB » 17 marca 2006, o 17:16

Kiedyś przed miesiączką miałam przez ok. 2 tygodnie bardzo obrzmiałe piersi + kiepskie samopoczucie+migrenowe bóle głowy. Do tego bardzo bolesne miesiaczki i długie do tego (6-8 dni).
Po urodzeniu pierwszego dziecka przeszło w 90%.
Dolegliwości są lżejsze ale jakoś się z nimi zaprzyjaźniłam. Przynajmniej wiem co i kiedy mnie czeka.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez darka » 17 marca 2006, o 22:34

-rano gimnastyka nim 10 min. , i koniecznie ze 20 wdechów-wydechów przy otwartym oknie :)

-w dzień:ziólka na spokoj;rumianek,lipa,(ostatecznie melisa)

-choc krótki wieczorny spacer na dotlenienie

pozdrawiam :)
darka
Przygodny gość
 
Posty: 98
Dołączył(a): 4 grudnia 2005, o 21:09
Lokalizacja: Kraków

Postprzez novva » 20 marca 2006, o 13:14

Ja co prawda nie odczuwam PSM, ale słyszałam o takim sposobie (zaznaczam, że pojawił się na jakimś forum internetowym i sama go nie sprawdzałam!), żeby na 10 dni przed miesiączką brać codziennie po pół aspiryny na rozrzedzenie krwi. Oceńcie same, na ile to może być skuteczne. Aspiryna na pewno nie jest obojętna dla żołądka, poza tym chyba bym tego nie polecała starającym się...
novva
 


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron