Teraz jest 26 kwietnia 2024, o 03:00 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

endometrioza i hormony

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez pysia74 » 11 marca 2006, o 18:57

Witaj Kasiu !
Miałam dwukrotnie usuwane torbiele na jajnikach, nie były to jednak torbiele endometrialne, ale -jak wykazało badanie histopat.- pęcherzykowe. Za pierwszym razem byłam operowana na atypowe zapalenie wyrostka, w trakcie zabiegu okazało się, że przyczyną była pęknięta cysta. W efekcie usunięto mi wyrostek i wycięto część prawego jajnika. Kilkanaście m-cy później, przy okazji operowania mięśniaka, usunięto mi znowu torbiel, tym razem na lewym jajniku. Konsultowałam się z kilkoma gin. (celowo - zarówno z propagatorami npr, jak i ze zwolennikami pigułek), pytając ich wprost czy w moim przypadku nie byłaby wskazana terapia hormonalna - jednak żaden z lekarzy mi jej nie zalecił. Szwy na jajnikach były u mnie widoczne w badaniu usg przez ok. 40-kilka dni po operacji, gin mówił, że tyle mniej więcej trwa okres ich resorbcji przez organizm. Aha, uprzedzano mnie jeszcze, że gdyby w najbliższym cyklu/cyklach zdażyła mi się owulacja właśnie z tego operowanego jajnika, to może być ona bardziej bolesna niż zwykle (co się niestety potwierdziło).
hmmm, Kasiu, jeśli miałabym ci coś radzić, to po pierwsze - nie sugeruj się moimi opowieściami, w twoim przypadku może to wyglądać całkiem inaczej. Myślę, że warto byś skonsultowała się jeszcze z jakimś lekarzem/lekarzami, najlepiej niech to będą specjaliści od gin. operacyjnej, niech oni przedstawią swoje zdanie (nie polegaj na opinii tylko jednego doktora).
pozdrawiam i życzę zdrowia :)
pysia74
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 19 marca 2005, o 05:23


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron