Teraz jest 28 marca 2024, o 16:18 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

castagnus raz jeszcze

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

castagnus raz jeszcze

Postprzez sagitta » 9 marca 2006, o 14:43

Zastanawiam się nad połykaniem tego specyfiku i mam w związku z tym kilka pytań do uzytkowniczek:
1. czy pomaga tez na plamienia "okołomiesiączkowe"?
2. czy trzeba go brac od jakiegos okreslonego momentu cyklu?
3. czy efekty widac dopiero po 90 dniach, czy juz wczesniej mozna sie zorientowac czy idzie ku lepszemu?

Juz osmy cykl po porodzie i, jak na razie, faza lutealna coraz krotsza, a plamienia coraz dłuższe............. Dotąd myslalam, że jak odstawię małą od piersi, to się cykle poprawią. Ale niestety........ Nie wiem czy w ogóle warto się bawić w castagnus czy od razu do gina pędzić?

Córeczkę odstawiłam ostatecznie od piersi gdzieś w połowie lutego (chociaż właściwie wcześniej juz niemal nie miałam pokarmu) i może to za krótko, żeby prolaktyna spadła do normy? Tylko czy plamienia przed lub po miesiączce mogą byc spowodowane za wysoką prolaktyną? Bo krótka faza lutelana, jesli się nie mylę, może? Bo jesli tak, to chyba castagnus byłby jak najbardziej na miejscu? Co o tym myslicie?
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fiamma75 » 9 marca 2006, o 14:54

Możesz zacząć w dowolnym dniu cyklu.
Mi pomogła dopiero druga kuracja (z tym, że u mnie był problem dość poważny).
Nie miałam żadnych skutków ubocznych, co w porównaniu np. z bromergonem jest błogosławieństwem.
Mi wydłużył i tak długą fazę lutealną (z 13-14 dni na 14-15 dni), ustablizował poziom prolaktyny (a bromek tego nie zrobił na stałe) nawet gdy potem nie brałam.
Prolaktyna może długo spadać, więc nie martw się. Zanim pójdziesz do gina spróbuj Castagnus. Może wizyta u gina nie okaże się potrzebna?
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez abeba » 9 marca 2006, o 14:56

ja bralam bo mi zalezalo na wydluzeniu fazy lutealnej zeby bylo weicej czasu na seks. Pierwsze 90dni zero efektu. Po kilkumiesiecznej przerwie biore znowu. Plamien nie mam, wiec nei weim czy dziala. Niestety na objawy PMS i ból piersi nie pomaga mi wcale. Nawet PMS mam dłuzszy i groszy niż przed leczeniem. Prolaktyna spadła, ale biore też bromergon weic trudno poweidziec.
Moim zdaniem castagnus jest przereklamowany :( ale pewnie nie szkodzi
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez HonoratA » 11 marca 2006, o 14:53

Ja jestem po I kuracji castangusem i w trakcie brania miałam ładne cykle, i przedłuzyła mi się faza lutealna, nie miałam plamień, @ zaczynala się i kończyła nie poprzedzona plamieniem. Teraz już 2 cykl nie biorę, tempka zaczeła skakać, znowu później obserwuję śluz typu płodnego no i faza lutealna znowu uległa skróceniu. Odczekam jeszcze ok 30 dni i rozpocznę jeszcze raz kurację, i mam nadzieję że jej efekty zostaną na stałe.
HonoratA
Bywalec
 
Posty: 157
Dołączył(a): 10 maja 2005, o 14:42
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Ewa M » 11 marca 2006, o 16:59

A mam pytanie troche z innej beczki, ale nie do końca.
Czemu piszecie tak o tych plamieniach? Czy one są złe, czy nie powinno ich być? Czy coś oznaczają? Ja odkąd pamiętam je mam i to co piszecie mnie zaniepokoiło. Choć szczerze mówiąc nie do końca je lubie, bo mi skracają bezlitośnie czas na miłość, zwłaszcza ten po @.
Ewa M
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 30 listopada 2005, o 15:38

Postprzez Emilia » 25 marca 2006, o 20:26

W czasie brania Castagnusa, magnezu i dodatkowo witaminy B6 (oprócz tej, która jest zwykle w preparatach z magnezem) faza lutealna wydłużyła się z 11 dni do 15, a faza follikularna skróciła się z 18-21 dni do 14-15, trwało to około pół roku. Plamienia przed miesiączką nie znikły, ale zmniejszyły się, plamienia po miesiączce również trwają krócej, miesiączka trwa nie 8 dni tylko 5.

O Castagnusie, magnezie, witaminie B6, ...
http://www.mamo-tato.pl/article_show.ph ... =1&ss_id=3
Emilia
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 13 marca 2005, o 01:34


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron