Teraz jest 20 kwietnia 2024, o 12:34 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

witaminy dla kobiet planujacych ciaze

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

witaminy dla kobiet planujacych ciaze

Postprzez paulik » 28 lutego 2006, o 22:58

Witam! Czy ktos z Was wie, jakie witaminki warto przyjmowac planujac ciaze? Wiem, ze nalezy przyjmowac kwas foliowy, ale czy to wystarczy? Czytalam o witaminach vitrum prevital forte i vitrum prenatal , bedacych kompleksem witamin potrzebnych przyszlej mamie, a takze kobietom w ciazy i karmiacym. Czy ktoras z Was slyszala o tym lekach? A moze macie swoje spostrzezenia i informacje na temat tego, jak najlepiej przygotowac sie do poczecia? Prosze o pomoc :)
paulik
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, o 16:24

Postprzez fresita » 28 lutego 2006, o 23:24

ja bralam rozne witaminy, zaczelam od vitrum prenatal, potem prenatal taki rozowy(zle sie po nim czulam),feminatal i vibovit mama. ten ostatni jet moim zdaniem najlepszy dla mnie, ale drogi 30 tabli kosztuje 30 zl,, virum prenatal 100 tabl. 23 zl, teraz przy karmieniu tez bralam vibovit mama, vitrum,feminatal a ostatnio materna(nawet niezla)
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fiamma75 » 1 marca 2006, o 11:43

Przed ciążą brałam kw. foliowy, magnez, niekiedy wit. E.
W I semstrze kw. foliowy.
Dopiero w II zaczęłam dodatkowo brac witaminy: Prevital Forte (100 tabl. za 48 zł), ale co 2 dzień (bo biorę też żelazo z powodu anemii i łącznie mój układ pokarmowy tego nie wytrzymuje).
Z tego, co wiem, to przed ciążą i w I trymestrze nie zaleca się poza kw. foliowym dodatkowej suplementacji, lepiej jeść dużo warzyw i owoców - na pewno witaminy są łatwiej przyswajalne.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron