Teraz jest 29 marca 2024, o 08:28 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

wstydliwe pytanie

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

wstydliwe pytanie

Postprzez Kaniaaaaa » 15 lutego 2006, o 10:00

witajcie. już od dłuższego czasu przyglądam się temu forum i postanowiłam zadać Wam pytanie, które męczy mnie od dłuższego czasu.

Mam problem, bo dookoła brodawek piersiowych wyrosły mi włoski (dawno dawno temu, ale jakos się przyzwyczaiłam i nie przywiązywałam do tego wagi). Komuś może się to wydać śmieszne, mnie to osobiście bardzo krępuje i nie wiem co z tym zrobić. Jako że włosy mam ciemne, to rozumiem że moje owłosienie również staje się bardzie widoczne (np meszek, czy pojedyncze ciemne włoski na brodzie). Nigdy jakoś się tym specjalnie nie przejmowałam i po prostu załatwiałam porblem depilacją, a z włoskami na piersiach to dochodziłam do wniosku, że przecież i tak nikt ich nie ogląda to po co cokolwiek z tym robić, tyle że teraz zaczynam się zastanawiać czy coś czasem nie jest ze mną nie tak i czy jakoś nie spróbowac tego usunąć, bo za niedługo wychodzę za mąż i... same rozumiecie.

Czy któraś z Was miała podobny problem? Proszę o radę...
Kaniaaaaa
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 lutego 2006, o 09:50

Postprzez abeba » 15 lutego 2006, o 12:13

jak kocha, to nie powinno mu to przeszkadzać...
poza tym, jęsli Twój narzeczony jst równie niewinny jak Ty, to możesz mu wmówić, że wszystkie kobiety tak mają.
a hormony ok?
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez novva » 15 lutego 2006, o 14:30

dołączam się do pytania abeby: czy badano ci kiedykolwiek poziom hormonów? Np. androstendionu? Czasami jego wysoki poziom powoduje występowanie owłosienia bardziej "męskiego", np. na brodzie. Jeśli to tylko kilka włosków, to pewnie nic takiego, ale jeśli czujesz się z tym niekomfortowo, to zwróć uwagę lekarzowi przy kolejnej wizycie. Oni rzadko kiedy wpadają sami na to, żeby zapytać, czy nie ma problemu z nadmiernym owłosieniem. A jak już zapytają, to wiele kobiet uważa to własnie za "wstydliwe" pytanie.
novva
 

Postprzez Kaniaaaaa » 15 lutego 2006, o 17:34

nie nigdy nie miałam badanego poziomu hormonów. W takim razie zapytam gin o to. A gdyby poziom był zawyżony to wtedy co? Jakie leczenie się stosuje?

Dzięki dziewczyny za tak szybką odpowiedź
Kaniaaaaa
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 lutego 2006, o 09:50

Postprzez Haniek » 15 lutego 2006, o 18:07

Witam. W sprawie leczenia pewnie zależy to od tego jakie hormony są nadaktywne, ale lekarze często przepisują Diane 35. jest to lek hormonalny, lub inne leki, które jednak źle wpływają na wątrobę. z lzejszych rzeczy to czytałam, że ziółka na poprawienie płodności obniżają poziom androgenów, ale to są tylko wnioski dziewczyn z "naszego bociana". Jeśli jestes brunetką to może to byc taka twoja uroda. przebadać się zawsze warto, tylko nie zawsze lekarze są skłonni przepisywac badania hormonalne( zbyt drogie) i lekceważą problem( moja znajoma miała problem z nadmiernym owłosieniem i długo szukała lekarza który by wziął jej problem na poważnie). jeśli więc włosków nie przybywa, to radziłabym się z nimi oswoić, a w każdym razie przemysleć wszystkie za i przeciw. jeśli Ci bardzo przeszkadzają zawsze można je rozjaśnić. pozdrawiam
Haniek
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 października 2004, o 23:57

Postprzez NB » 15 lutego 2006, o 19:02

A ilez tych włosków jest? Jeśli jest to owłosiona klatka piersiowa to trzeba udać się do endokrynologa, jeśli zaś jesteś brunetką i masz pojedyncze włoski wokół brodawek to po prostu ten typ tak ma :-)

Jeśli jest to dla Ciebie problem to po prostu delikatnie przycinaj je.Wyrywac nie polecam.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Haniek » 15 lutego 2006, o 22:02

[quote="Nikoleta"]
Jeśli jest to dla Ciebie problem to po prostu delikatnie przycinaj je.Wyrywac nie polecam.[/quote]
Przycinać mimo wszystko nie polecam, bo potem włoski rosną po tym grubsze i mocniejsze i problem przez to może stac sie jeszcze większy.
Haniek
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 października 2004, o 23:57

Postprzez Kaniaaaaa » 15 lutego 2006, o 22:03

Jestem brunetką, i chyba to rzeczywiście jest w stylu - ten typ tak ma. pokusiłam się policzyć te włoski jest ich około 20 na każdej piersi... mi osobiście nie przeszkadzają, ale boję się, że będą za rok... po ślubie...

Nikoleta, nawet bym nie próbowała wyrywać, masz rację przycinanie to chyba najlepsza metoda i chyba tak będę po prostu robić kiedy przyjdzie na to pora.

dzięki

a może, któraś z Was miała podobnie?
Kaniaaaaa
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 lutego 2006, o 09:50

Postprzez strzyga » 15 lutego 2006, o 23:00

ja też mam, ale mi to nie przeszkadza :)
pozdr.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fiamma75 » 16 lutego 2006, o 11:59

Nie sądzę, żeby Twój narzeczony zwrócił na to najmniejszą uwagę. Nie martw się :)
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez elsa » 16 lutego 2006, o 12:17

Ja kiedys wyrywałam bo tez mi przezkadzały ale teraz wiem, że nei wolno, bo można sobie krzywdę zrobic. Natomiast zastanawiam sie jak to później będzie z karmieniem, czy dziecku nei będa one przeszkadzały a może w końcu odpadną. Ja niestetey tez mama wąsika delikatnego i do tego mocno owłosienie na nogach od kolan w dól i przy kobiecym narządzie jak gąszcz :oops: tez uważam, że taki ze mnei typ, ale włoski na brodawkach najbardziej mi przeszkadzaja :!:
elsa
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 14:53
Lokalizacja: Poznań

Postprzez monikar » 17 lutego 2006, o 18:11

Elsa
nie martw się dzidzia na pewno sobie poradzi i nie będą jej przeszkadzały włoski na piersiach ja też mam parę włosków i nikomu jak do tej pory one nie sprawiały problemu.
pozdrawiam
M
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Agania » 20 lutego 2006, o 10:44

elsa napisał(a):Ja kiedys wyrywałam bo tez mi przezkadzały ale teraz wiem, że nei wolno, bo można sobie krzywdę zrobic.


czy mozecie blizej wyjasnic czemu nie wolno :?: tzn jaką krzywdę mozna sobie zrobić :?:
Agania
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 24 lutego 2004, o 17:41


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron