Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 13:24 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

mniej obficie

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

mniej obficie

Postprzez Antonia » 29 stycznia 2006, o 22:17

Od 4 miesięcy mam zauważalnie mniej obfite miesiączki. Czasowo nic się nie zmienia- 5 dni, ale ilość krwi jest zdecydowanie mniejsza. Zauwazylam tez mniej śluzu, śluz owszem jest, ale mniej dni i ostatnio nie zauważyłam śluzu bardziej rozciągliwego. Co się takiego nagle stało i co jest przyczyną? Czy mam się tym martwić? Może to wynik stresu i wrażeń- od ponad dwóch miesięcy jestem mężatką, to taka mała rewolucja w życiu, trochę się zmienia. Dzięki za odpowiedzi.
Antonia
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 250
Dołączył(a): 14 października 2004, o 21:58

Postprzez strzyga » 30 stycznia 2006, o 00:21

gratulacje :)
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ewa M » 30 stycznia 2006, o 11:21

Moje spostrzeżenia na ten sam temat mogą cię zmartić. Bo u siebie zauważyłam mniejsze wydzielanie śluzu gdy zaatakowały mnie bakterie i miałam stan zapalny. Innych objawów nie czułam, nawet nie miałam upławów. Jedynie właśnie mniejsze wydzielanie śluzu płodnego.
Ale może być też inny powód, ten o którym mówisz. Być może stres, jeśli był naprawde duży, mógł zatrzymać u ciebie jajeczkowanie (no bo stres jest niedobry dla poczęcia, więc organizm się zabezpieczył 8) ) . To by tłumaczyło mniejsze krwawienia podczas miesiączki (jest ona taka, jak przy stosowaniu pigułek antyk.) i też by wyjaśniało mniejszy śluz i brak śluzu rozciągliwego.
W pierwszym przypadku, jeśli możesz coś podejrzewać, że masz stan zapalny, do gin. W drugim po prostu poczekać.
Ewa M
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 30 listopada 2005, o 15:38

Postprzez maharet » 5 grudnia 2007, o 15:36

Ja też mam od jakiś 6 miesięcy skąpsze i krótsze miesiączki.Jeszcze wciągu dwóch miesięcy przytyłam 8 kilo, nie obżerając się, a nawet pod koniec ograniczając jedzenie.Teraz waga stanęła mimo, że dalej jem tyle samo.Obawiam się, że to może być związane z tarczycą, w dzieciństwie miałam z tym problemy.
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Postprzez Roca » 5 grudnia 2007, o 19:21

A czy robiłaś TSH? Ja mam podpbne objawy do opisanych przez Ciebie, badalam TSH, 1,5 roku temu? Myślicie, że mogło się coś zmienić u mnie od tego czasu?
Roca
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 marca 2006, o 11:43

Postprzez maharet » 5 grudnia 2007, o 19:24

banna napisał(a):A czy robiłaś TSH? Ja mam podpbne objawy do opisanych przez Ciebie, badalam TSH, 1,5 roku temu? Myślicie, że mogło się coś zmienić u mnie od tego czasu?


No właśnie nie robiłam jeszcze.Boję się, że to może być niedoczynność.
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron