Teraz jest 19 kwietnia 2024, o 07:00 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Dziwna i bolesna @

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez misiacz » 30 stycznia 2006, o 12:28

Tomku

dziękuję Ci za podanie źródła tej informacji. Wiadomości nigdy za wiele, a niestety, endometrioza jest chorobą nie do końca poznaną, nie ma na nią 100% skutecznych leków, a do tego wielu lekarzy lekceważy jej objawy, zwłaszcza gdy nie ma zmian widocznych na USG.

Jeszcze raz wielkie dzięki i wszystkiego dobrego

Misiacz
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez bernadetta25 » 30 stycznia 2006, o 13:54

Witam Panie i Pana :!: :D
Nie zaglądałam na forum 3 dni i ominął mnie "wysyp" :wink:
Nie wiem jak z tą endometriozą jest? mogę się jedynie przyłączyć i powiedzieć, że moje @ są raz bardziej, raz mniej bolesne, choć w miarę regularne. Ból towarzyszył mi chyba od pierwszej miesiączki, ale były lata kiedy był mniej intensywny. Sądzę, że stres faktycznie może mieć duży wpływ na@ :!: Skoro powoduje przesunięcia@ to pewnie wpływa też na częstotliwość bólu. Ja jak większość z was mam 1 dzień "wycięty z życiorysu". Przez kilka lat tosowałam Ibuprom, teraz przerzuciłam się na Apap i pomagają (biorę ok 6-8 tabletek w przeciągu 18 godzin później już nic), choć zdarzało mi się brać Ketonal, ale ten słabszy. Co do No-spy, to mam mieszane uczucia, bo sama no-spa mi nie pomaga, tylko w połaczeniu z pbólowymi, więc tak naprawdę to nie wiem, czy jest sens ją łykać :?:
Kiedyś moja ginka poleciła mi na bolesne@ castagnus 2 tyg przed okresem no i Ibuprom. Trochę to pomagało, ale było to tak dawno, że już sama dokładnie nie pamiętam w jakim stopniu, choć myśle sobie, że może warto byłoby wrócić do tego leku tym bardziej, że jest ziołowy :!:

No i mam jeszcze takie pytanie: czy takie "dziwne"@ mogą mieć duży wpływ na zajście w ciążę :?: Jak sądzicie :?:
Tak w ogóle to chyba wreszcie wybiorę się do gina, ostatnio byłam w kwietniu ub.r., niby wszystko było ok, tylko mały stan zapalny, no ale ta ostatnia @ dała mi trochę do myślenia :!: Acha i co sądzicie o stosowaniu Lactovaginalu :?: Pewnie nie zaszkodzi :?:
bernadetta25
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 grudnia 2005, o 14:07
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez kasiama » 30 stycznia 2006, o 14:20

Lactovaginal przywraca właściwą florę bakteryjną w pochwie - jest to ważne po leczeniu antybiotykami, po wizycie na basenie, przy irygacjach. Wg mnie branie go bez potrzeby jest zupełnie zbędne.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez groch » 30 stycznia 2006, o 15:42

U mnie też pierwszy dzień zawsze bolesny -ratuję się tabletkami przeciwbólowymi. Ale uwaga! kiedyś dowiedziałam się, że w lekach przeciwbólowych stosowane są 2 rodzaje właśnie tego środka: albo ibuprofen albo paracetamol (mam nadzieję, że nie przekręciłam nazw). Każdy lek p-bólowy zawiera albo jedną albo drugą substancję (nigdy obie naraz), w związku z czym może być tak, że np. ibuprom nam nie pomoże, ale już panadol tak. Na mnie działa tylko paracetamol i tylko takie leki kupuję. Może którejś z Was pomoże ta informacja.

Pozdrawiam.
groch
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 29 września 2004, o 13:26

Postprzez kasiama » 30 stycznia 2006, o 16:07

groch napisał(a):Ale uwaga! kiedyś dowiedziałam się, że w lekach przeciwbólowych stosowane są 2 rodzaje właśnie tego środka: albo ibuprofen albo paracetamol.

To zbyt duże uroszczenie. Pyralgina (np.) nie zawiera ani paracetamolu, ani ibuprofenu. Faktem jest jednak, że wiele z tych popularnych środków przeciwóbólowych to paracetamol lub ibuprofen pod różnymi nazwami handlowymi. Dlatego trzeba uważać, żby nie przekroczyć dawki dobowej mieszając np Paracetamol z Apapem i z Panadolem.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Zioła

Postprzez misiacz » 31 stycznia 2006, o 12:03

Znalazłam w domu książkę o. Czesława Klimuszki "Wróćmy do ziół", w której są podane składy mieszanek ziołowych na kobiece dolegliwości, także na 1)bolesne miesiączkowanie, 2)bolesne i skąpe miesiączkowanie, 3)bolesne i obfite miesiączkowanie, 4)nadmierne miesiączkowanie (zbyt długie @) - dla każdego z tych czterech wypadków inny zestaw ziół. Z odpowiedniej mieszanki przygotowuje się napar i pije 2-3 razy dziennie przed spodziewaną @ i w jej trakcie.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany, w wolnej chwili wpiszę skład mieszanki, proszę tylko napisać o który zestaw chodzi. Myślę, że warto spróbować, bo o skuteczności zestawów ziół komponowanych przez o. Klimuszkę słyszałam bardzo dobre opinie.

Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najmniej dolegliwości
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez bernadetta25 » 31 stycznia 2006, o 12:23

Misiacz :!: :)

Myślę, że najlepiej będzie jak podasz wszystkie zestawy (oczywiście jak znajdziesz czas), dlatego, że u każdej z nas @ inaczej przebiega.
Ja osobiśce piszę się na zestaw 1 :(
bernadetta25
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 grudnia 2005, o 14:07
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez misiacz » 3 lutego 2006, o 16:57

Oto skład mieszanek ziołowych o. Klimuszki:

1)bolesne miesiączkowanie
Kwiat ślazu
Kwiat jasnoty białej
Liść mięty pieprzowej
Liść melisy
Kwiat wrzosu
Kwiat nagietka
Koszyczki rumianku
Ziele krwawnika
Ziele dziurawca

2)bolesne i skąpe miesiączkowanie
Ziele krwawnika
Owoc kminku
Ziele srebrnika
Liść melisy
Korzeń kozłka
Liść ruty
Koszyczki rumianku
Liść szałwii
Kłącze tataraku


3)bolesne i obfite miesiączkowanie
Kłącze pięciornika
Liść mięty pieprzowej
Liść melisy
Korzeń kozłka
Ziele jemioły
Ziele krwawnika
Ziele tasznika
Ziele srebrnika
Koszyczki rumianku

4)nadmierne miesiączkowanie (zbyt długie @, krew ze skrzepami)
Ziele tasznika
Ziele rdestu ptasiego
Ziele rdestu ostrogorzkiego
Ziele jemioły
Ziele skrzypu polnego
Liść pokrzywy
Liść melisy
Kwiat nagietka
Kłącze pięciornika
Korzeń omanu
Korzeń kozłka

We wszystkich zestawach zioła powinny być w jednakowych ilościach (po 50g, takiej wielkości opakowania są najczęściej spotykane).
Przygotowanie:
czubatą łyżkę ziół (oczywiście dobrze wymieszanych :wink: ) zalać szklanką wrzącej wody, przykryć na 3 godziny. Następnie przecedzić, można lekko podgrzać, i pić.

W wypadku zestawów 1 i 4 pić 2 razy dziennie po szklance przed posiłkiem, zestawów 3 i 4 - 3 razy dziennie po szklance.

Z książki wynika, że stosować można te zioła na dwa sposoby:
- w systemie "ciągłym" - pić codziennie, gdy mieszanka nam się skończy, zrobić 7 dni przerwy i zacząć znów pić taki sam zestaw, po nim zrobić przerwę 12-dniową i kolejny, trzeci raz pić mieszankę. Po tej trzyetapowej kuracji dolegliwości powinny minąć :D (to dotyczy zestawów 1 i 4)
- można pić na kilka dni przed miesiączką i w jej trakcie, takie stosowanie jest podane dla zestawów 3-4.

I najważniejsze - trzeba pić z wiarą, że to pomoże na nasze dolegliwości :D :D :D

Sama zakupiłam dziś zioła do mieszanki nr 4, dostałam wszystko w sklepie zielarskim i zapłaciłam 30 zł, myślę, że to niedużo np. w porównaniu z cenami leków. Zaczynam picie ziółek od dzisiaj, dam znać, jakie będą efekty po kuracji.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Misiacz
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez bernadetta25 » 6 lutego 2006, o 20:16

Misiacz :!:
Wielkie dzięki za spis :D

tak czytam i sam nie wiem, który zestaw byłby dla mnie właściwy: pierwszy czy czwarty :?: Muszę pomysleć, bo to zupełnie inne ziółka :!:
Daj znac, jak u ciebie poskutkuja :!:
bernadetta25
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 grudnia 2005, o 14:07
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez strzyga » 23 lutego 2006, o 15:00

misiacz, i jak? działają te ziółka?
i prośba - jeśli ktoś miał okazję dowiedizeć się o ten lek na bolesną @ /bo mi się niestety nie udało/, to niech skrobnie nazwę, bo ja już dzisiaj nie wyrabiam... :cry:
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ewa M » 23 lutego 2006, o 19:47

Dla tych, którzy ziółkom nie ufają mam obiecany kiedyś lek przeciwbólowy. To aulin. Ma w zastosowaniu napisane, ze to niesteroidowy lek przeciwzapalny, działa jeszcze przeciwgoraczkowo i przeciwbólowo. Stosuje sie go w leczeniu ostrego bólu, leczeniu objawowym dolegliwości bólowych w przebiegu zapalenia kości i stawów oraz w pierwotnym bolesnym miesiączkowaniu.
Oczywiście lek na recepte i oczywiście ma wiele przeciwwskazań i skutków ubocznych. Ale jak ktoś się zainteresował, to mogę więcej napisać o nim.
Niestety ciocia nie pamięta nazwy tego świetnego i dobrego :cry: .
Ewa M
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 30 listopada 2005, o 15:38

Postprzez misiacz » 22 czerwca 2006, o 13:24

strzyga napisał(a):misiacz, i jak? działają te ziółka?


Hej,

witam wszystkich po długiej przerwie.
Jestem w trakcie picia trzeciej (ostatniej) serii ziółek.
Poprawa nastąpiła po ok. 2 mcach picia - prawie bezbolesne @ (lekki dyskomfort, ale tabletki przeciwbólowe niepotrzebne), zupełny brak PMS - a kiedyś od owulacji już miałam bóle podbrzusza i straasznie bolące piersi. Teraz gdybym nie prowadziła obserwacji, nie wiedziałabym nawet, że @ się zbliża :) Unormował się też charakter krwawienia, w zasadzie nie mam już żadnych skrzepów. Skróciło się też plamienie po @, a o to mi chodziło przede wszystkim. Po żadnych lekach nie było tak dobrze jak teraz.
Naprawdę polecam Wam gorąco ziółka - jedyny minus to smak (choć do tego się można przyzwyczaić) i to, że trzeba pić je systematycznie. Ja jedną porcję parzę sobie wieczorem i te piję rano przed sniadaniem, druga parzę po obiedzie ok. 16.30 i piję przed kolacją (ok. 20.00).

Serdecznie pozdrawiam :D
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Poprzednia strona

Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron