Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 12:56 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Plamienie w czasie ciąży

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Plamienie w czasie ciąży

Postprzez Dorosia » 11 stycznia 2006, o 11:46

Witam ciepło. Jestem trochę przestraszona ponieważ mam dosyć obfite upławy. O ile to są w ogóle upławy...Jestem w 29 tygodniu ciąży. Dwa dni temu wyszłam ze szpitala. Lekarz stwierdził, że szyjka macicy skraca się, brzuch jest napięty. Po 4 dniach wypisano mnie ze szpitala, muszę zżywać leki Fenoterol i Isoptin. Mam b. na siebie uważać, ale nie muszę leżeć w łóżku. To nasze pierwsze Dzieciątko a ja nie wiem co o tym wszystkim myśleć...nie wiem, które objawy są naturalne, a które oznaką jakiś nieprawidłowości. Jeden lekarz stwierdził, że bóle w kroczu i uczucie napierania na krocze to normalne, inny dał mi natychmiast skierowanie do szpitala. Jestem skołowana...nie chcę przesadzać, ale to przecież dla mnie bardzo ważne sprawy! Ostatnio moje upławy są obfite, mam wrażenie,że "leci" ze mnie biała, bezzapachowa wydzielina. Tak dwa razy w ciągu dnia. Dwa tygodnie temu robiliśmy USG i ilość wód płodowych jest prawidłowa. Proszę o radę i podzielenie się ze mną wiedzą, czy taka wydzielina z pochwy to normalna sprawa?
Dorosia
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 25 lipca 2005, o 13:01

Postprzez NB » 12 stycznia 2006, o 09:28

A może to czop śluzowy odchodzi ? Wykluczając oczywiście ew. grzybicę, bo ona też daje takie objawy.
Oszczędzaj się i staraj jednak więcej leżeć.
Napieranie na krocze może być czymś normalnym , bo dziecko jest większe i wytwarza się pewien nacisk na krocze. Jednak uczucie napierania na krocze a do tego twardy brzuch jednoznacznie kojarzy mi się z zagrażającym porodem przedwczesnym , więc lepiej uważać i starać się jak najdłużej przytrzymać dziecko "w sobie". Leżąc dobrze jest podkładać coś pod nogi aby były wyżej. Wtedy odciążasz swoje nogi a także okolice krocza.
Cokolwiek wzbudziło by Twój niepokój - kieruj się od razu na izbę przyjęć.
Trzymaj się .
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Dorosia » 12 stycznia 2006, o 11:05

Dziękuję Nikoleta! Idę dziś do położnej. Cały problem w tym, że nie mam jednago, sprawdzonego lekarza. Mój jest raz w tygodniu w moim mieście. Z wszelkimi wątpliwościami musiałabym jechać do innego miasta. Ale tak zrobię, jak coś mnie nprawdę zaniepokoi. Od wczoraj jest ok, choć przy chodzeniu boli krocze, więc chyba będę więcej lerzeć. Dziękuję.
Dorosia
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 25 lipca 2005, o 13:01


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron