Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 11:06 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Ciąża a praca na komputerze

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Ciąża a praca na komputerze

Postprzez Asia77 » 27 grudnia 2005, o 00:20

Witam!!!
Jestem w 5 tygodniu ciąży a moja praca polega głównie na siedzeniu przy komputerze. Gin. na moje pytanie o szkodliwość pracy przy komputerze odpowiedziała, że do tej pory nie ma żadnych badań, które by dowiodły, że wpływa on negatywnie na rozwój płodu i na moje pytanie, czy mogę siedzieć przed nim 8 godzin dziennie odpowiedziała, że tak. Zaskoczyło mnie to i zdziwiło, bo do tej pory wydawało mi się, ze kobieta w ciąży nie powinna pracować na komputerze dłużej niż 4 godziny.
Jestem ciekawa opinii innych osób na ten temat, bo szczerze mówiąc mam teraz mętlik w głowie.
Podrawiam.
Asia77
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 listopada 2005, o 15:36

Postprzez fiamma75 » 27 grudnia 2005, o 09:56

W kodeksie pracy masz ograniczenie do 4 godz. Najbardziej szkodliwa jest po prostu monotonna pozycja. Trzeba wstawać, rozruszać się. Monitory nowego typu (LCD) są zupełnie bezpieczne.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez NB » 27 grudnia 2005, o 10:18

Rób sobie częste spacery choćby wokół biurka, staraj się unikać kontaktu z kserokopiarką.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Asia77 » 27 grudnia 2005, o 10:22

Dzięki za odpowiedź. Niestety nie mogę pozwolić sobie teraz na ograniczenie pracy przy komputerze do 4 h dziennie (koniec roku i masa pracy), ale uspokoiło mnie to, że nie ma on wpływu na zdrowie dziecka. Bedę robiła sobie co godzinę przerwy i mam nadzieję, że wszystko bedzie ok.
Życzę miłego dnia. A
Asia77
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 listopada 2005, o 15:36

Postprzez ola78 » 27 grudnia 2005, o 12:15

Ten zakaz, o którym pisze fiamma75 dotyczy monitorów ekranowych i ma charakter bezwzględny, tzn., że nie możesz pracować dłużej niż 4 godz. nawet jeśli się na to godzisz. Pracodawca powinien Ci dostosowac warunki pracy, skrócić czas pracy - jak się nie da to przenieść do innej pracy a nawet zwolnić z obowiązku świadczenia pracy (oczywiście z zachowaniem prawa do dotychczasowego wynagrodzenia). Zlecenie kobiecie w ciąży pracy wzbronionej stanowi wykroczenie przeciwko prawom pracownika. Tyle przepisy i zrób z tą wiedzą co chcesz.
ola78
Bywalec
 
Posty: 138
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 15:45

Postprzez Asia77 » 27 grudnia 2005, o 12:26

Mój pracodawca nie wie, że jestem w ciąży, ponieważ nie chcę mu jeszcze o tym mówić. Z opowieści innych pracowników wiem, że czasami potrafi zajść za skórę osobie w ciąży, a ja w tych pierwszych tygodniach wolę się nie denerwować i stresować bo to chyba bardziej szkodzi dziecku. Dużo pracy na komputerze bedę miała jeszcze gdzieś przez 2 tygodnie, a potem bedzie spokój i wtedy nie zamierzam pracować na kompie dłużej niż 4 h.
Asia77
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 listopada 2005, o 15:36

Postprzez Aga17 » 27 grudnia 2005, o 14:02

moja praca tez polega na siedzeniu przy komputerze niestety;( ale siedze tylko 4h, tylko mam inny problem mam tu piecyk na butle gazowa i nie weim czy to nie jest przypadkiem szkodliwe, prosze o pomoc, jestem w 9 tygoniu ciaży
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez Mysza » 29 grudnia 2005, o 19:21

Hej, dołączam się do klanu kobiet w stanie błogosławionym pracujących przy komputerze - moja praca też głównie na tym polega, zaczynam już 7 miesiąc ciąży, pracuję przy LCD. Mój gin w rozmowie o pracy na początku ciąży przede wszystkim pytał o to, czy nie jest stresująca, a kiedy powiedziałam, że pracuję przy kompie, powiedział, że to nie jest takie ważne, że nie jest przeciwskazane w ciąży. Tymbardziej, jeśli jest płaski.

Też podtrzymuję to, że ważniejsze jest, żeby się nie zasiedzieć, tylko robić sobie choć krótkie spacerki w miarę regularnie.

A tak swoją drogą, to może warto byłoby się zastanowić jeszcze nad tym, ile czasu spędza się w ogóle przy kompie (poza godzinami pracy)...
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron