Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 10:31 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Ciąża bliźniacza obumarła :(((

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Ciąża bliźniacza obumarła :(((

Postprzez MMG » 20 grudnia 2005, o 11:42

Witam

Jestem już po wszystkim.... Straciłam moje maleństwa w 9 tygodniu... Przeczytałam post który jest po niżej troche mojego "obumarła ciąża" i napisane było że przyczyną i jedej z kolezanek było za duże krzepnięcie krwi. Zastanawia mnie to czy moje obumarcie ciąży nie było z tej samej przyczyny. Dostałam zastrzyk na drugi dzień po zabiegu na rozrzedzenie krwi i jako receptę też tabletki Ergotamina 3x1 też na rozrzedzenie krwi. Napisali mi w wypisie że w jama macicy jest wypełniona skrzepami i krew leciała mi w tym dniu po zabiegu a na drugi dzień i teraz trzeci tylko takie jasno brązowe plamnienie. Co o tym myslicie? I jak mam to zbadać tą krzepliwość krwi. Doradźcie jak możecie

MMG
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez bernadetta25 » 20 grudnia 2005, o 13:55

Strasznie mi przykro MMG :cry: :cry:

Niestety nie znam się na tym , ale myślę, że może powinnaś porosić swojego lekarza o skierowanie na takie badania i być dobrej myśli, w tym poście, o którym wspomniałaś są też szczęśliwe zakończenia i tego ci gorąco życzę

:!: Trzymaj się dzelnie, pozdrawiam!! :!: :!:
bernadetta25
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 grudnia 2005, o 14:07
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez milutek » 20 grudnia 2005, o 16:15

MMG,
nie wiem jak napisać, jak bardzo Ci współczuję... Jestem więc przy Was w modlitwie i przesyłam ciepłe myśli, fluidy i dużo, dużo pocieszających głaskanek na te przykre chwile.

Trzymajcie się razem i bądźcie dzielni. W końcu wszystko się wyjaśni - z krwią, lekarzami, badaniami i dzieciaczkami, i niedługo znów będziesz szczęśliwa.

pozdrowienia
m.
milutek
Przygodny gość
 
Posty: 20
Dołączył(a): 27 października 2005, o 11:19

Postprzez NB » 20 grudnia 2005, o 17:15

MMG jest mi bardzo przykro...
Musisz koniecznie porozmawiac ze swoim lekarzem i wyjaśnić wątpliwości.
Leki na rozrzedzenie krwi są podawane w celu zapobieżenia zakrzepom żylnym. Wiąże się to m.in. z wpływem hormonów ciążowych na organizm .
Jeżeli wystąpi u Ciebie podwyższenie ciepłoty ciała, dreszcze bądż bóle brzucha -natychmiast zgłoś się do lekarza.Pozdrawiam.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez misiacz » 21 grudnia 2005, o 02:09

Droga MMG,

przyczyn obumarcia ciąży mogą być tysiące, większość pozostaje niestety zagadką nawet gdy są jakieś poszlaki, nie można z całą pewnością podać przyczyny.

Listę badań, które warto zrobić, by przynajmniej sprónować szukać przyczyny znajdziesz na stronie www.poronienie.pl

Pozdrawiam i życzę Ci dużo wiary w to, że wszystko się jeszcze dobrze ułoży.
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez MMG » 21 grudnia 2005, o 11:55

Mam pytanko. Ile czasu musze czekać aby znowu być w ciąży, tak zeby mi i ciąży nic nie zagrażało. Do lekarza na kontrole po tym zabiegu mam iść dopiero za 4 tyg. a w szpitalu nie pytałam się.

pozdrawiam
MMG
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez fiamma75 » 21 grudnia 2005, o 13:22

MMG zajrzyj tu: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=11916
Znajdziesz tam odpowiedzi na wiele pytań, badania jakie powinnaś zrobić.
Co do kolejnej ciąży, to zależy od tego czy miałaś zabieg czy nie, od Twojej psychiki, ogólnego samopoczucia. Po zabiegu lekarze zazwyczaj każą odczekać 3 cykle, w tym czasie możesz zrobić badania, aby znaleźć przyczynę obumarcia i ew. ją zlikwidować.
Czy robiłaś przed ciażą badania na toxo, cytomegalię?
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez MMG » 21 grudnia 2005, o 13:33

Wyniki na toxoplazmozę miałam ale na to drugie to nie przypominam sobie. Jesli chodzi o zabieg to miałam go...

pozdrawiam
MMG
MMG
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 21:52

Postprzez elsa » 22 grudnia 2005, o 16:58

MMG Bardzo mi przykro, nie wiem co lepsze czy nigdy nie być w ciązy i nie czuc wspaniałości przyszłego macieżyństwa czy choc przez chwile móc zaznać tego daru. Spiesze z tulasiami i husteczka na otarcie lezek.
elsa
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 14:53
Lokalizacja: Poznań

Postprzez fresita » 1 stycznia 2006, o 16:56

MMG,dostalas moja wiadomosc na priv?
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron