Teraz jest 26 kwietnia 2024, o 10:48 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Szyjka macicy w ciąży!

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Szyjka macicy w ciąży!

Postprzez ElaR » 7 grudnia 2005, o 19:27

Witam!

Mam pytanie, jak powinna być długa szyjka macicy w ciązy?? Moja ma tylko1,5 cm dlatego całą ciąże spędzam w łóżku. Zawsze jak idę na wizytę mam tyle pytań, że zapominam się o to zapytać mojego lekarza. U mnie jest 25 tydzień ciązy i lekarz mówi, że musze dotrwać chociaż do 30 tygodnia.

Proszę o odpowiedź.
ElaR
Przygodny gość
 
Posty: 73
Dołączył(a): 17 stycznia 2005, o 22:44
Lokalizacja: okolice N.Tomyśla

Postprzez kakoz » 8 grudnia 2005, o 13:49

Szyjka ma zazwyczaj ok.3,5-3cm. To sie w ciazy nie zmienia, w kazdym razie nie powinno, ma byc twarda i zamknieta. Dopiero przed samym porodem zaczyna sie skracac i rozwierac, jest to znak ze dzidzia juz blisko. Trzymaj sie dziwlnie i pamietaj, ze robisz to dla dziecka. w zadnym wypadku nie wolno Ci sie przemeczac!
kakoz
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 31 maja 2004, o 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Monia » 8 grudnia 2005, o 16:00

Mam podobny problem. Jestem w 25 tygodniu ciąży. Wczoraj byłam u lekarza i okazało się, że mam miękką szyjkę macicy. Pani doktor powiedziała, że to grozi przedwczesnym porodem. Mam się oszczędzać, więc chyba powinnam leżeć. Czy to coś bardzo poważnego?
Monia
Przygodny gość
 
Posty: 36
Dołączył(a): 27 maja 2004, o 08:24

Postprzez ElaR » 8 grudnia 2005, o 18:30

Nie wiem czy to coś poważnego bynajmniej ja wstaje tylko do toalety i do posiłków. Nie moge nic robić.
ElaR
Przygodny gość
 
Posty: 73
Dołączył(a): 17 stycznia 2005, o 22:44
Lokalizacja: okolice N.Tomyśla

Postprzez darka » 8 grudnia 2005, o 19:09

To jest poważne.Wskazana opieka naprawdę dobrego specjalisty.Zdarza się jak u mojej kuzynki konieczność ,,podszycia'' szyjki macicy,a czasem umieszczenie specjalnego krążka zabezpieczającego ciążę.Do tegp rzeczywiście leżenie plackeim.
darka
Przygodny gość
 
Posty: 98
Dołączył(a): 4 grudnia 2005, o 21:09
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Anita_T » 13 września 2006, o 08:23

Dziewczyny, jestem w 13 tygodniu ciąży, zauważyłam, że moja szyjka jest wieczorem miękka i otwarta na opuszek palca, zupełnie, jak kiedyś w okresie najbardzej płodnym, przyjmuję dopochwowo lactovaginal, wcześniej inne leki, czy to może być tym spowodowane, czy powinnam się zgłosić do lekarza, niepokoi mnie to bardzo, nie odczuwam bóli brzucha, nie krwawię.
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez Martelka » 2 października 2006, o 22:09

Anitko, niestety ja nie udziele Ci odpowiedzi na twoje pytanie, bo nie mam takowej wiedzy. Zapytaj jednak lekarza prowadzacego. Jesli martwisz sie bardzo to moze zadzwon do niego? Skoro nie kwawisz to moze jednak jest to normalne.

Pisze w tym temacie, bowiem chce sie podzielic ciekawostka. Zaszłam w ciąże w UK i tutaj tez urodzilam naszego synka (ma juz ponad roczek) Nikt przez cała ciąże nie zbadał mnie przez pochwę. Nie maja tutaj takiego zwyczaju, jesli nei jest to konieczne oczywscie. Mialam lekkie plamienei przez dwa dni w pierwszym trymestrze i jak powiedzialm o tym lekarzowi, to stwierdzil, ze to normalne skoro samo zanikło. Nie mowie, ze jak szyjka sie skraca to nie jest to nic powaznego,ale czasem nasi lekarze chyba lekko przesadzaja. Kuzynka przy pierwszym dziecku miala skrocona szyjke i chcieli jej wlasnei zalozyc kilka szwow, jednak ostatecznie zrezygnowali. Dotrwala do konca ciazy bez problemow.

Czasem szyjka moze sie skracac co wcale nei od razu znaczy, ze straci funkcje podtrzymywania dziecka w jamie macicy. Oczywiscie, czasem zdarza sie, ze jest inaczej.
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

Postprzez Martelka » 2 października 2006, o 22:11

Aaa wlasnie moze ktos wie, jak lekarz rozpoznaje ciaze po szyjce? Skoro jest ona twarda i zamknieta tak samo jak w III fazie, to musi chyba istniec jeszce jakis haczyk :? Pytam z ciekawosci, bo moze tez jestesmy same w stanie to ocenic?
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania

Postprzez Anita_T » 3 października 2006, o 07:35

Ja na początku miałam ją zamkniętą i już wiedziałam, że jest ciąża, bo zawsze na 2-3 dni przed @ była wysoko i otwierała się. Teraz jest z kolei zamknięta, ale bardzo rozpulchniona.


Lekarz zbadał mi szyjkę, jak byłam ostatnim razem, stwierdził, że jest wszystko w porządku, ale że jest ona bardzo drobna, cokolwiek to oznacza :)
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron