Teraz jest 8 maja 2024, o 08:33 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

drożność jajowodów

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

drożność jajowodów

Postprzez aska_s » 2 grudnia 2005, o 14:13

Witajcie kobitki
Od 6 m-cy staramy się z mężem o dzidziusia. Straciłam cierpliwość i udałam sie do mojego gina po poradę ewentualnie jakieś skierowanie na badania. Zrobił mi USG, stwierdził że wszystko ok., ale nie widzi na razie pęcherzyka (dodam że był to 11d.c.). Ponieważ zbliżają się Święta, stwierdził, że damy sobie na razie spokój, a po nowym roku będziemy coś działać. Wspomniał o badaniu na drożność jajowodów, gdzyż wg niego na nic inne badania, jeżeli jajowody moga byc niedrożne.
Nie wiem co o tym sądzić i napędziłam sobie troche strachu, bo słyszałam że to dość skomplikowane i bolesne badanie :cry: . Może któraś z Was wie dokładnie jak przebiega takie badanie i czy rzeczywiście od niego należy zacząć?
Pozdrawiam
aska
aska_s
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 sierpnia 2005, o 16:18

drożność jajowodów

Postprzez ala » 4 grudnia 2005, o 15:34

Przepraszam coś nakręciłam. Chciałam odpowiedziec na Twój post a utworzyłam nowy temat.
(moderator ci to poprawia :) )
Witaj. Ja miałam robione badanie drożności jajowodów i nie wspominam tego jako miłe badanie, chociaż wynik wyszedł ok, obydwa jajowody są drożne Smile. Ale na pocieszenie dodam że moja koleżanka prawie w ogóle nie odczuwała bólu, mówiła że była rozluźniona. Ja natomiast byłam bardzo spięta wieć może dlatego czułam się niezbyt komfortowo podczas tego badania. U mnie to badanie było wskazane gdyż miałam ciąże pozamaciczną, usytuowaną w jajowodzie wieć w sumie to jest cud, że ten jajowód lewy jest również drożny, miałam przecież na nim laparoskopie. Moim skromnym zdaniem dobrze jest zrobić to badanie bo przynajmniej będziesz miała pewność i coś się wykluczy i można iść dalej. Moja inna znajoma ma oba jajowody niedrożne ale podczas tego badania jeden się udrożnił i teraz oczekuje na dzidziusia. Jeśli leczysz się u rozsądnego lekarza to on na pewno skieruje Cię na to badanie w odpowiednim momencie. a może okaże się że zajdziesz w ciąże przed wykonaniem tego badani, czego życzę Ci serdecznie. miłej niedzieli. alicja
ala
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 14 grudnia 2004, o 22:57
Lokalizacja: poznań

Postprzez aska_s » 5 grudnia 2005, o 18:36

Ala dzięki za odpowiedź, mam jeszcze prośbę, czy mogłabyś napisac jak takie badanie przebiega i czy to jest takie badanie poktórym mozna iść odrazu do domu czy zostaje sie w szpitalu itp.
Napedziłam sobie stracha, ale poddam sie wszystkiemu, byleby pomogło to w poczęciu dzidziusia.
Zauważyłam że powoli wpadam w dołek w związku z oczekiwaniem na dziecko, a wiem że to tymbardziej nie sprzyja poczęciu.
pozdr
aska_s
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 sierpnia 2005, o 16:18

Postprzez aska_s » 14 grudnia 2005, o 12:10

Dziewczyny może któraś z Was wie jak przebiega badanie na drożność jajowodów?
Nikt tu chyba nie zagląda, ale może tym razem.....
Z góry dziękuje za informacje.
aska
aska_s
Przygodny gość
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 sierpnia 2005, o 16:18

Postprzez agulla » 19 grudnia 2005, o 01:49

badanie drożności jajowodów popularnie HSG jest nieprzyjemne czasem dość bolesne, choć wiele zależy od sprzętu i lekarza wykonującego, jednym słowem no cóż czego się nie robi dla dzieci :? przeżyłam to badanie 6 lat temu i żyję choć drugi raz bym nie chciała brrrr

jedyne co w tym fajnego, to że pozwala ono stwierdzić czy jajowody są drożne czy macica jest odpowiednio zbudowana, a także lekko poszerza jajowody i jakby je przeczyszcza co ułatwia czasem zajście w ciążę
pozdraawiam agulla
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron