Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 14:19 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

mam pytanie

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

mam pytanie

Postprzez Ewa M » 1 grudnia 2005, o 15:10

Jestem tutaj na forum nowa i jeszcze niedoświadczona w sprawach internetu :oops: ale mam nadzieję, że sobie poradze. Mam już na początku pytanie. dostałam skierowanie na posiew z pochwy, ale niestety zapomniałam jakie są zalecenia przed tym badaniem :oops: . Czy ktoś może mi je podać? Zwłaszcza te obowiązujące kilka dni przed. Niestety laboratorium bedzie działać dopiero od pon, czyli od dnia wyznaczonego badania :cry:
Ewa M
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 30 listopada 2005, o 15:38

Postprzez NB » 5 grudnia 2005, o 11:09

Witaj!
Pobieranie wymazów z narządów płciowych na badania mikrobiologiczne u kobiet wymaga przerwania stosowania niektórych leków drogą dopochwową, irygacji pochwy oraz wstrzymania się od kontaktów seksualnych na 48 h przed pobraniem materiału.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ewa M » 6 grudnia 2005, o 00:29

Bardzo dziękuje za odp, choć przeczytałam ją zbyt późno :( .
Jak poszłam na badanie, okazało się, że nie mogę go mieć, ponieważ w niedziele się umyłam. tylko teraz zastanawiam się, czy ten lekarz pytał się mnie o kąpiel w znaczeniu mycia się właśnie czy wanny pełnej wody i piany. jeśli ma na myśli to pierwsze to na prawde nie wiem jak mam wytrzymać 2 dni bez mycia :shock: :cry:
I jeszcze na dodatek na 4 godz przed badaniem nie można oddawać moczu :oops: i to jest również dla mnie nie do przejścia :oops: .
następne badanie mam w środe i jak go nie zrobie to będę musiała je przełożyć o 2 tyg :cry: . a co za tym idzie znów odwlec leczenie :cry: .
Mam już dość i dlatego o tym pisze na dodatek ten lekarz wcale nie był miły a ja mam jakieś wzmorzony ZNP i o mało mu się niepobeczałam :oops: . Macie może jakieś metody na takie stany?!
Jestem dziś wściekła i rozgoryczona.
Ewa M
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 30 listopada 2005, o 15:38

Postprzez NB » 6 grudnia 2005, o 10:50

A moze by tak do innego lekarza pójść?
Tutaj masz zwięźle napisane:
Pobieranie wymazów z narządów płciowych

Pobieranie wymazów z narządów płciowych na badania mikrobiologiczne u kobiet wymaga przerwania stosowania niektórych leków drogą dopochwową, irygacji pochwy oraz wstrzymania się od kontaktów seksualnych na 48 h przed pobraniem materiału.

W przypadku wymazów z cewki moczowej pacjent nie może oddawać moczu przynajmniej jedną godzinę przed pobraniem wymazu.

To jest opisane tutaj: http://www.synevo.pl/przygotowania.html#seven
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ewa M » 6 grudnia 2005, o 14:46

A to ci dopiero!
Już sama nie wiem, moja gin bardzo polecała te laboratorium, bo robią podobno najlepsze posiewy w całej Warszawie. Ale to całe pomieszczenie wygląda bardzo dziwnie, jak sprzed II wojny świat. Naprawde, nie przesadzam! A lekarz, bo podejrzewam, że to lekarz, choć tak na prawde nie wiem bo nie miał żadnej etykietki chodzi ubrany w czarny, rozciągnięty sweter, na dodatek z maleńkimi dziurami na szwach. a jak mówi to tak nie wyraźnie, że mam duże kłopoty z rozumieniem (a jako pedagog specjalny mam przecież w tym pewne doświadczenie :lol: ), i jeszcze na dodatek nie patrzy na pacjęta. Wiec sama nie wiem co robić, no bo jerśli robią te posiewy najlepiej to może jakimś cudem uda mi się temu podołać.
A mój stan ogólny się nie zmienia ani trochę, chce mi się płakać i zabijać, nawet herbata z melisy nie pomaga! :cry:
Ewa M
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 30 listopada 2005, o 15:38

Postprzez Kasia32 » 6 grudnia 2005, o 19:02

Hej Ewa, napisałam na priv.
Pozdrowienia,
K.
Kasia32
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 26 października 2005, o 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ewa M » 6 grudnia 2005, o 22:58

Wielkie dzieki Kasiu za namiary. pewnie jeszcze skorzystam :) , ale na razie pójde tam gdzie miałam, bo czas mnie goni a tam penie znów trzeba się zapisać i w tym miesiącu cena niestety... Ale wielkie dzięki!
Napisze jutro jak było i dlaczego takie dziwne mają wymagania, postaram się to od nich wyciągnąć.
Ewa M
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 30 listopada 2005, o 15:38


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron