Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 14:05 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

toxoplazmoza

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

toxoplazmoza

Postprzez Andzia24 » 24 listopada 2005, o 02:08

cześć! wczoraj odebrałam swoje badania na toksoplazmoze i nie wiem jak je odczytać: Toxoplazma IgG ilościowo 234,0 IU/ml
- Toxoplazma IgM
wynik w surowicy-półilościowo 0,13 S/CO
Proszę o pomoc, jeżeli któraś z was miała z tym do czynienia. Już dwa razy miałam ciąże obumarłom i pragnę ustalić jej przyczyny a do lekarza dopiero się umówiłam ale nie moge tak czekać w niepewności wszędzie szukam odpowiedzi. dziękuje z góry za odpowiedzi i pomoc. :cry:
Andzia24
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 01:17
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Postprzez monikar » 24 listopada 2005, o 10:29

hej
mam tylko normy jeśli chodzi o IgM
Wynik negatywny : do 13.0 IU/ml
Wynik wątpliwy: 13.0- 23.0 Iu/ml
wynik pozytywny: powyżej 23.0 IU/ml


lub jeśli jest analiza przeprowadzana w inny sposób

wynik negatywny: <450.0 Iu/ml
wynik wątpliwy: 450-540 IU/ml
wynik pozytywny >540 IU/ml



To są normy z moich wyników, ale sądzę iż jeśli dostałaś wynik to na nim powinny być przedstawione normy.
pozdrawiam
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fiamma75 » 24 listopada 2005, o 10:45

Wydaje mi się, że Twoje IgG wskazuje na to, że chorowałaś, a IgM wskazuje na to czy się choruje w danej chwili - masz zdaje się wynik wątpliwy, najlepiej idź do lekarza- on Ci powie, co to znaczy.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Anita_T » 24 listopada 2005, o 21:15

Hej,
ja miałam bardzo zbliżone wyniki do Twoich, lekarz ogólny, powiedział, że wygląda to na świeżo przebytą toxoplazmozę i skierował mnie do lekarza chorób zakaźnych, niestety nie była Pani zbyt rozmowna, tylko zapisała mi lek Daraprim i kazała za miesiąc przyjśc na kontrolę, więc wnioskuję, że taki wynik nie był najlepszy. Najlepiej skonsultować to z lekarzem, który się na tym zna, bo ani ginekolog, ani lekarz ogólny nie potrafili zinterpretować wyniku.

Pozdrawiam,
Anita
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez misiacz » 25 listopada 2005, o 23:42

Z tego co wiem każdy dobry gnekoloog powinien umieć zinterpretować wyniki badań na choroby takie jak toksoplazmoza, cytomegalia i różyczka, a w razie watpliwości skierować do lekarza chorób zakaźnych. Najlepiej więc poproś o interpretację swojego gina.
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

toksoplazmoza

Postprzez Andzia24 » 28 listopada 2005, o 23:32

hej. dzieki bardzo za pomoc w odczytaniu mojego wyniku. w tym tygodniu jade do lekarza więc myśle ze wszystkiego sie dowiem. ale teraz juz jestem bardziej zorientowana co do tej toksoplazmozy. dzieki za pomoc dam znac jak przyjade od lekarza, jestem sama ciekawa co mi powie. Bo widze ze każdy inaczej interpretuje to, na swoj sposob. pozdrawiam.
Andzia24
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 01:17
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Postprzez Anita_T » 1 grudnia 2005, o 20:00

I co powiedział lekarz ?
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

toksoplazmoza

Postprzez Andzia24 » 2 grudnia 2005, o 23:49

Hej. w sumie to mi powiedział ze miałam kiedyś styczność z toksoplazmozą świadczy o tym wysoki poziom IgG, ktory pozostaje po przebytej toksoplazmozie ale nie wiadomo kiedy to było czy 3 miesiące temu czy 6 miesięcy temu, napewno nie w ostatnim czasie. Więc mogla on być przyczyną mojej pierwszej ciąży obumarłej (w zeszłym roku). Nie zapisywał mi leków, ani nie mówił ze mam iść na kontrolę bo IgM mam niskie 0,13.
Pozdrowionka Andzia
Andzia24
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 listopada 2005, o 01:17
Lokalizacja: Ostrów wlkp


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron