Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 12:55 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

wczesna ciąża - objawy

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

wczesna ciąża - objawy

Postprzez Małgonia » 15 listopada 2005, o 17:21

Kochane Mamy :)
Wypowiedzcie się, proszę, na temat moich objawów początkowych ciąży (z Waszego doswiadczenia). Od 3 tygodni podejrzewałam, że chyba wydarzył się ten cud i jestem w ciąży, wczoraj potwierdził to wynik testu :D . W poniedziałek idę do lekarza ale wcześniej chiałabym się dowiedzieć, czy moje gastryczne problemy nie są dziwne? Boli mnie coś z prawej strony brzucha (jakby wątroba), mam strasznie duży, obrzmiały brzuch. Czasami mam wilczy apetyt, czasami nie mogę nic jeść przez pół dnia i mam uczucie pełności... Nie wiem, czy to nie łączy się z niczym złym? Może trochę panikuję ale bardzo proszę o chwilę cierpliwości i odpowiedzi. dzięki
Pozdrawiam :)


Jeszcze bardziej proszę o modlitwę w intencji naszej trójki. :)
Małgonia
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 września 2005, o 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 15 listopada 2005, o 17:43

Gratuluję !
W początkowym okresie ciąży ,objawy które opisujesz są zupełnie normalne.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez 2kreski » 15 listopada 2005, o 18:40

Nic się nie martw, mnie właśnie na samym początku pobolewała wątroba i ganiałam do łazienki ci pięć minut. I mogłabym ciągle spać.
Więc gratulujemy :lol:
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez Małgonia » 16 listopada 2005, o 10:14

Dziękuję, dziewczyny :). Teraz już spokojnie mogę przeżywać te cudowne chwile (chociaż głównie też bym je przespała :)).
Pozdrawiam mocniutko :)
Małgonia
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 września 2005, o 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gabiana » 16 listopada 2005, o 13:44

wszystko tak cudownie mialyscie na poczatku :?: :?:
bo ja pamietam cos co ktos nazwal "poranne nudnosci" :!: -ja mialam ogromne wymioty 24 godz na dobe :evil: no i okazalo sie w dodatku ze to beda blizniaki :D :D
Gabiana
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 listopada 2005, o 13:32

Postprzez 2kreski » 16 listopada 2005, o 14:39

Coś Ty, mnie się wymiotować chciało od samego poczatku przez trzy miesiące i nie rozumiem terminu poranne mdłości, bo ja je miałam cały dzień, zwłaszcza wieczorem (bo w pracy jako tako się trzymałam). Wymiotowałam tylko trzy razy, ale mdłości były okropne, a niektórych zapachów nie toleruję do dziś (a myślałam,że przejdzie) :roll:
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez Małgonia » 17 listopada 2005, o 11:12

:) Hmmm.... mdłości to ja mam cały czas ale nie zwracam na nie uwagi, bo:
a) to chyba częsty objaw ciąży,
b) mam bardzo wrażliwy układ pokarmowy i mdłości u mnie to nic nowego.
Natomiast mam teraz nawrót choroby lokomocyjnej i straszne kłopoty z dotarciem do pracy. Zastanawiam się nad zwolnieniem ale - z drugiej strony - nie jestem pewna, czy ochrona kobiet ciężarnych trwa od pierwszych dni ciąży, czy dopiero od 3 miesiąca (słyszałam rozbieżne opinie...).
Poza tym to najwspanialszy czas w moim życiu, niezależnie od różnych przypadłości. Mogę znieść praktycznie wszystko, oby tylko z Dzieciątkiem było wszystko w porządku :).
Buziaki :)
Małgonia
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 września 2005, o 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fiamma75 » 17 listopada 2005, o 11:33

Ochrona kobiet w ciąży trwa od poczatku - szczególna sytuacja jest jedynie przy przedłużaniu umowy na czas określony (no i są jeszcze umowy na zastępstwo-jeszcze inna sprawa)
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Małgonia » 21 listopada 2005, o 11:35

fiamma75, dziękuję za info. Dzisiaj idę do lekarza, bo w sobotę zauważyłam lekkie plamienie... :( Na dodatek mam teraz mocno stresującą sytuację w pracy :(. Nie wiem wprawdzie, czy dostanę jakieś zwolnienie, ponieważ - wg moich obliczeń - to 4 tydzień ciąży... ale przydało by mi się :) Tym bardziej, że mam coraz więcej objawów, z którymi trudno mi się dostać do pracy...
Małgonia
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 września 2005, o 15:51
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron