Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 08:07 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Dziwne zaburzenia cyklu itd...piszcie!

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Dziwne zaburzenia cyklu itd...piszcie!

Postprzez kozica » 16 października 2005, o 13:30

witam otoz mam taki problem od paru mieisecy mam nieregularne okresy. @mam od 2,5 roku. wczesniej mialam w maire regularne co 21 dni. jednakw czerwcu dostalam okres po 50 dniach, potem plamienie po 23. czasem mialam pooblewanie w jajnikach jak an okres... poszlam do ginekolog, ktora jets dosc dobra ma 30 letnia praktyke itd...zbadalam mnie , i nic nie wykazalo ,poza tym ze mam narzad rodny jak dziecko (mam 16lat) przepisala mi plastry borowinowe, bo na razie nie hcce mnie szpikowac hormonami...niestety nie pomogly mi one. potem po 29dniach dostalam mieisaczke o ciemnobrazaowym zabarwieniu, przed nią pare dni mialam taki lsuz podobny do tego na owulacje... ostatni okrs dostalam po 42 dniach, tez ciemnobrazowy i nie czulam prawie objawwo Pms. teraz jest 28dzien cyklu i nadal nie mam @ Mam pytnie czego moze to byc przycyzyną ? Dodam tez ze na piersiach az do sutkow rozciagaja sie takie odsc mocno widoczne zyly, ktore sa tez takze po bokach brzucha, na biodrach iw okloicach krocza. mocno widoczne..oraz na przedramionach , co to moze oznaczac? i to stw. narzad rodny dziecka? Z nikim nie wspolyzje i niewspolzylam. prosze odpiszcie!
kozica
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 października 2005, o 13:19

Postprzez NB » 17 października 2005, o 09:55

Cóż. Warto byłoby odwiedzić innego lekarza. Nie wiem co miała na myśli lekarka mówiąc o narządzie dziecięcym?
Nieregularne cykle w Twoim wieku nie są niczym dziwnym. Może minąć jeszcze kilka lat zanim się uregulują. Zacznij obserwowac swoje cykle , zapisuj wszystkie swoje obserwacje w zeszycie (kartę można ściągnąć też ze strony głównej www.lmm.pl ) , mozesz też mierzyć temperaturę. Dzięki samoobserwacji dowiesz się czy cykle są z owulacją czy bez. To jest istotniejsze od tego czy trwają 20 czy 50 dni. Powinno się to w miarę czasu uregulować i może to trwać nawet do 20 roku życia. Pozdrawiam.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sasanka » 17 października 2005, o 16:10

Te żyły to prawdopodobnie rozstępy. Przy najbliższej wizycie u lekarza (nawet ogólnego) zapytaj o to. Jeśli to rozstępy to kup sobie jakiś krem lub maść, bo inaczej zostaną Ci do końca życia, jak mnie :( W okresie dojrzewania dość dużo przytyłam i to dlatego. Wielu kobietom w ciąży też się robią rozstępy.

Co do nieregularnych cykli, to się nimi nie przejmuj. Z czasem się uregulują (chociaż trochę, jesli nie całkiem), a do tego czasu obserwacje pomogą Ci rozpoznawać miesiączkę dzień wcześniej.

Myślę, że możesz zacząć łykac magnez, może on Ci ureguluje cykle. Ale lepiej niech się wypowie o tym ktoś bardziej kompetentny, bo nie wiem czy w Twoim wieku jest to wskazane.
Sasanka
 

Postprzez kozica » 17 października 2005, o 19:43

coz te zyly to nie rozstepy tylko zielonkawe żyłki...prawda z e troche przytylam glownie na bruzchu a toz tego wzgledu ze nie cwicze i od czasu do czasu jem slodycze i inne badziewia. a jesli chodiz do tego narzadu rodnego dziecka. to dowiedzialam sie ze oznacza to ogolnie niedojrzaly narzad, czyli mala macice, i szyjke i waskie wejscie do pochwy, zreszta gin, wspominala ze od tego tez moga byc takie cykle niereg.i na to sa te borowiny, jednak z aduzo mi nie pomogly.... a co do sluzu to od dluzszego czasu mam taki bialozoltawy sluz i czasem jak cieknie:p daje takie mokre wrazenie :?
kozica
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 października 2005, o 13:19

Postprzez Sasanka » 18 października 2005, o 09:24

Kiedy śluz jest płynny i masz odczucie mokrości to jest to płodny śluz.
Sasanka
 

Postprzez kozica » 18 października 2005, o 18:27

wiem a le raz mialam tak pare dni przed okresem tak 3 dni 1 dzien sucho i okres....nie wiem co to znaczylo...
kozica
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 października 2005, o 13:19

Postprzez Sasanka » 18 października 2005, o 19:26

Czasami tuż przed okresem pojawia się płodny śluz.
Sasanka
 

Postprzez kasiama » 18 października 2005, o 19:28

kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kinia » 18 października 2005, o 20:14

Dziewczyno!!!!tak jak już ci inne radziły daj sobie czas tak do 20 roku zycia...a jak bedziesz juz miała jakiś cykl z tempkami, to daj znać...może wtedy powiemy Ci coś więcej :)
Ale póki co to naprawdę wyluzuj, bo wszystko jest w granicach normy!
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez kozica » 19 października 2005, o 17:36

heh chyba masz racje...zreszta nawet lekarka mowila ze od tej budowy dziec. tak moze byc...bo sie nie rozwinal jeszcze...i te palstry na tto mialy byc..ja coz do konca ich nie bralam:P tylko dziwne ze na poczatku mialam prawie jak w zegarku a teraz...
kozica
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 października 2005, o 13:19

Postprzez Sasanka » 19 października 2005, o 17:59

Możliwe, że na początku czynny był tylko jeden jajnik, a teraz uruchamia się drugi i muszą się zgrać.
Sasanka
 

Postprzez kozica » 26 października 2005, o 18:14

to znowu ja :( w 33 dniu cyklu mialam duzo wodnistego sluzu podbnego troche do tego an owu..potem az do dzis (przez 3 dni) mam sucho...a okresu ani widu ani slychu... :? czy taki sluz to ile dni przed @ sie objawia?
kozica
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 października 2005, o 13:19

Postprzez kasiama » 26 października 2005, o 18:15

U mnie 1-2 dni przed.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kozica » 26 października 2005, o 18:24

aha...ja juz sama ni wiem co ze mna jest:P moze to owulacja byla no ale nie dawalo to mi takiego odczucia jak na owu...chyba zaczne znow te plastry borowinowe stosowac... :) :(
kozica
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 października 2005, o 13:19

Postprzez kozica » 29 października 2005, o 11:50

heh, wreszcie dostalam okres :D po 39 dniach:p znow jest takic iemnobrazowy ale chyba taki moze byc...dosc mocno bola mnie jajniki, nawet nospa forte nie pomogla ale cooz :? :lol:
kozica
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 października 2005, o 13:19

Postprzez kozica » 13 listopada 2005, o 19:33

to znowu ja:) otoz od tk tygodnia od pepka w dol an srodku pojawila mi sie taka cienka jasnobrazaowa linia? co ona moze oznaczac? jakies zaburzenia hormonalene? tylko jakich hormonow...moglby mi ktos odpisac?
kozica
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 października 2005, o 13:19

Postprzez kasiama » 13 listopada 2005, o 20:41

Kozico, czy ty nie jesteż w ciąży??
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kinia » 13 listopada 2005, o 22:00

A co to ma z ciążą wspólnego???bo na serio nie wiem!!!!
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez kasiama » 13 listopada 2005, o 22:43

Taka linia pojawia się u kobiet w ciąży. Wcześniej Kozica pisała, że przytyła, głównie na brzuchu... i wydawało mi się to wszystko razem podejrzane. Ale przeglądnęłam cały wątek jeszcze raz - na początku jest, że nie współżyła z nikim, więc wycofuję podejrzenia i przepraszam.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kozica » 14 listopada 2005, o 19:31

co aj wiatropylna jestem? :? przytyc nie przytylam...tylko 1 kg przedokresem.........a tak waze 47 kg jak zwykle..a ta linia jest tak slabow idoczna ale jest...wiec moze to hormony skoro mam tak nieregularne @
kozica
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 października 2005, o 13:19

Postprzez mag_dre » 14 listopada 2005, o 21:52

kozica napisał(a):co aj wiatropylna jestem? :? przytyc nie przytylam...tylko 1 kg przedokresem.........a tak waze 47 kg jak zwykle..a ta linia jest tak slabow idoczna ale jest...wiec moze to hormony skoro mam tak nieregularne @


Wiatropylna napewno nie jesteś :lol: ! kg przed @ to nie dużo ja aż 3.
Możliwe, ze masz coś z hormonami- idź jak najprędzej do gin. ;) :) Pozdrawiam
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron