Teraz jest 2 maja 2024, o 07:48 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czy moza cos poradzic?

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

czy moza cos poradzic?

Postprzez perła » 4 października 2005, o 23:04

Witam.
Troche jest mi tak nie swojo pisac o tym moim problemie, ale nie wiem gdzie i od kogo zebrac wiadomosci. Mam taki maly intymmny problem dotyczacy komfortu wspolzycia. Wydaje mi sie ze jestem typem słuchym albo potrzebuje bardzo dlugiej i intensywnej gry wstepnej.Moj maz sie bardzo stara a ja zawsze czuje sie winna.Mianowicie chodzi mi o to ze podczas wspolzycia mam bardzo slucho i casem mam ochote na spontaniczny sex ale wiaze sie to z bólem odczuwanym mapewno przez te sluchosc.Czy ktoras z Was drogie forumowiczki maja podobne problemy?czy jest jakas pomoc na to np krem czy cos innego? Bo wspolzyciu bardzo mnie wszystko piecze i szczypie i wiem ze jest to wina slabej wilgotnosci w pochwie.
Bede wdzieczna za porade bo troche sie tym martwie :(
pozdrawiam i mam nadzieje ze to co napisalam nie jest bardzo złe..
perła
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 października 2005, o 23:59

Postprzez kasiama » 4 października 2005, o 23:11

Są dostępne żele nawilżające, która znacznie ułatwiają życie w takich przypadkach. Osobiście nie stosowałam, ale w tym wątku było sporo informacji na ten temat (zwłaszcza str. 3):
http://www.lmm.pl/forum/viewtopic.php?t=679
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NB » 5 października 2005, o 14:27

Jak najbardziej żele nawilżające: K&Y Gel Johnsona (kej łaj żel), Feminum. Oprócz tego na otarcia polecam saszetki do rozpuszczenia Tantum Rosa (do podmywania) i zwykłą maść Linomag.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kakoz » 14 października 2005, o 18:57

O Feminum slyszalam, ze to dla kobiet w czasie menopauzy, nie zalecane dla mlodych. Natomiast K&Y Johnssona oraz Top Gel Durexa sa neutralne i co wazne mozna je kupic w kazdym hipermarkecie bez tlumaczenia aptekarzowi o co chodzi (sa na polce z prezerwatywami, plastrami i lekami bez recepty;))
kakoz
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 31 maja 2004, o 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 17 października 2005, o 09:30

Feminum jest także żelem neutralnym. Dla kobiet w okresie menopauzy są żele z dodatkiem estrogenów, a te są dostępne wyłącznie na receptę :-)
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

cron