Teraz jest 2 maja 2024, o 02:26 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Magnez + B6

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Magnez + B6

Postprzez Baba Jaga » 26 września 2005, o 22:52

Słyszałam, że magnez z wit. B6 dobrze wpływa na hormony (a raczej na przysadkę mózgową). Czy to prawda? Tzn. na co w ogóle jest ten magnez i B6. jakie jest jego zadanie? Co ma poprawiać czy regulować. I jak go brać? Tzn. jak często i czy przez cały cykl. A czy można tak sobie bez konsultacji z lekarzem łykać magnez i B6? Kiedyś słyszałam, że wit. B6 w większych dawkach może być rakotwórcza. Więc jak to jest? Czekam na Wasze odpowiedzi
Baba Jaga
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8 sierpnia 2005, o 21:31

Postprzez kasiama » 27 września 2005, o 11:20

Magnez pomaga na nieregularne cykle (nie zawsze), na zbyt długie miesiączki, zwłaszcza, gdy się intensywnie krawawi. Wit B6 jest po to, aby magnez był łatwiej przyswajalny. Jeśli czujesz się dobrze, nie masz niedoboru magnezu (skurcze łydek, mruganie powiek) ani powyższych problemów, to nie musisz go przyjmować. Wystarczy urozmaicone odżywianie.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Baba Jaga » 27 września 2005, o 11:47

Ja mam nieregularne cykle, ale miesiączki nie sa zbyt długie, ani zbyt intensywne. Więc czy moge sobie łykać magnez? Czy to cos da?
Baba Jaga
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8 sierpnia 2005, o 21:31

Postprzez dzolka » 27 września 2005, o 13:40

Magnez nie zaszkodzi, jak nie pomoże na nieregularny cykl, to wzmocni nerwy ;-) ja brałam magnez + wit B6, miałam po tym bardzo ładne fazy lutealne (14 dni, wcześniej max 11...) . Możesz kupić sobie Magwit z B6 ze ZDROVITu, ważne jest tylko, żeby brać PO owulacji, nie przez cały cykl.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez kasiama » 27 września 2005, o 13:50

Spróbuj brać magnez. W naszym pożywieniu najczęściej jest niedobór tego pierwiastka. Nie musisz zgłaszać tego lekarzowi, choć oczywiście możesz. Magnez z wit. B6 łyka sie codziennie, cały cykl. Przygotuj się, że efekty nie będą widoczne od razu :wink:
Mam też informacje, że pomaga preparat o nazwie Agnumens (w Austrii), Agnolit (w Niemczech), polskiej nazwy nie znam. To jest wyciąg alkoholowy z pieprzowca ajatyckiego. Bierze się na czczo 40 kropli przez kilka miesięc, można stosować z magnezem.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Sasanka » 27 września 2005, o 15:21

Mnie magnez skrócił i wyregulował cykle - wcześniej miałam 28-43 dni. Teraz najczęsciej mam 28 dni. Łykam FILOMAG (bo jest najtańszy) od pół roku - 4 tabletki dziennie (2 rano i 2 wieczorem) przez cały cykl, a efekty zauważyłam dopiero po ponad 3 miesiącach.
Sasanka
 


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości

cron