Teraz jest 2 maja 2024, o 02:11 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Gronkowiec i noworodek

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Gronkowiec i noworodek

Postprzez biedronka » 6 sierpnia 2005, o 12:55

Kilka lat temu z wyniku wymazu gardła wyszło, że ma w gardle gronkowca. Dostalam wtedy antybiotyk, który przyjmowalam zgodnie z zaleceniami. Lekarz nie dala mi skierowania na kolejny wymaz, więc zaufałam, że z gronkowcem koniec. Teraz spodziewam się dziecka i nie jestem pewna czy jeśli mam dalejj tego gronkowca, to czy moze to być niebezpieczne dla dziecka po urodzeniu.Czy gronkowiec może sie przedostawac do pokarmu.
biedronka
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): 8 lipca 2004, o 20:18

Postprzez NB » 22 sierpnia 2005, o 11:58

Kobieto nie denerwuj się . W organizmie człowieka żyje tyle przeróżnych bakterii , że ho, ho!
Problem w tym, że niektóre z nich są patogenne i powodują przeróżne choroby. Te same bakterie mogą sobie po prostu żyć ot tak i nie szkodzić.
Pierwszy krok do choroby swojej czy dziecka to natrętne ich wymyślanie, bo nasze dobre zdrowie zalezy przede wszystkim od braku strachu.
Rozumiem, ze martwisz się jak każda normalna matka o to czy dziecko będzie zdrowe, ale wiedz, że kilka (naście) lat temu kładzenie dziecka po porodzie na brzuch matki było czymś niehigienicznym i barbarzyńskim. Okazało się nagle, że barbarzyństwem jest nierobienie tego, bo dziecko jednak powinno zetknąć się z florą bakteryjną matki. A więc jeśli bardzo Cię martwi ten gronkowiec to porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. Będziesz spokojniejsza. Pozdrawiam :-)
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości

cron