Teraz jest 2 maja 2024, o 12:23 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Clotrimazol

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Clotrimazol

Postprzez Tori » 28 lipca 2005, o 11:06

to znowu ja!
byłam z moim grzybkiem u gin. (jogurcik pomagał, ale raczej łagodząc objawy niż lecząc :cry: no i dostałam globulki Clotrimazol - pierwszą zaaplikowałam sobie wczoraj na noc - i zaczeło mnie strasznie swędzieć, szczypać itp :cry: Czy to normalne :?: musiałam w końcu wyjąć.
Może jestem uczulona na ten lek?
Może ktoś miał podobnie :?: a może na poczatku tak działa :?:
pomocy
Tori
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 8 września 2004, o 15:01
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez fiamma75 » 28 lipca 2005, o 11:23

Wygląda na to, że jesteś na ten lek uczulona.
Stosowałam go kilkakrotnie i nigdy nic się nie działo, poza tym, że pomagał.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Maria » 28 lipca 2005, o 11:26

Kiedy po raz pierwszy go stosowałam, to tez czułam straaaaszne pieczenie, nie dało się tego wytrzymać. A po kilku miesiącach spróbowałam raz jeszcze i było dobrze. A spróbowac musiałam, bo gynalginu nie jestem w stanie zaaplikowc tak, by nie bolało potwornie.
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez 2kreski » 28 lipca 2005, o 11:27

Nie martw się, to jeden ze "skutków" używania tego leku. Też tak reaguję, dlatego przestałam używać. Biorę wtedy co innego. Być może jesteś też uczulona. Powiedz lekarzowi, zmieni Ci. :wink:
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez Tori » 28 lipca 2005, o 11:51

dzięki,

2kreski, a co bierzesz w zamian?

mam też pytanie - czy mając grzyba tam :oops: stosowałyście też jakiś lek doustnie :?:
czytałam, że grzyby/bakterie mogą przenikać do pochwy z przewodu pokarmowego :?: i powinno się je stamtąd wytrzebić

PS
jak zapytałam pani doktor o jogurt lub Citrosept to zareagowała tak, jakbym jakies herezje wygłaszała :evil:
och ci lekarze :( :!: a moja ukochana pani jest na urlopie :(
Tori
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 8 września 2004, o 15:01
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez 2kreski » 28 lipca 2005, o 12:13

Już dobrze nie pamiętam co to było, chyba lactovaginal i gynalgin. Pomagała mi też taka jedna duża globulka sprzedawana pojedynczo -nie pamiętam nazwy :(
A swoją drogą za kształt tych globulek i tabletek to niejednego ich producenta poddałabym torturom :evil:
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez monikar » 28 lipca 2005, o 12:56

hej

rok temu miałam poważne problemy z grzybkami i długo nie mogłam się ich pozbyć bo dwóch lekarzy leczyło mnie na nadżerkę, az trafiłam do super kobitki która w ciągu miesiąca mnie wyciągnęła z tego i bez problemu zaszłam w ciążę. Leczenie było robionymi globulkami z antybiotykiem (12 szt) po których strasznie mnie bolało na zewnątrz ale pani gin kazała podmywać się Tantum Rose oprucz tego zażywałam antybiotyk Summamed (3X1) i jakiś lek doustny na grzybki (jednocześnie ja i mąż). Potem tydzień przerwy i Clotrimazol. Całą kurację zakończyłam Lactovaginalem aby przywrócić odpowiednią florę bakteryjną. Jeśli chodzi o jogurciki to łagodzą podrażnienia, i powinno się jeść przynajmniej jeden dziennie, najlepiej naturalny (bez dodatku cukru gdyż cukier to super pożywka dla tych paskudztw). Jogurty zawierają odpowiednie bakterie, które chronią nasz organizm.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Tori » 2 sierpnia 2005, o 09:38

dziękuję Wszystkim za rady :D
byłam już u mojej gin - zmieniła mi lek, przy okazji dowiedziałam się, że to raczej nie grzyb, a bakterie :!: [och Ci lekarze ]
i już mi lepiej :D
poza tym powiedziała, że jogurt/maślanka itd - jak najbardziej i od góry i od dołu :D

pozdrawiam
Tori
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 8 września 2004, o 15:01
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez kukułka » 3 sierpnia 2005, o 16:53

A mnei przepisywali flumycon albo fluconazol doustnie i oprocz tego gynalgin.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

cron