Teraz jest 2 maja 2024, o 04:19 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Ureaplasma urealyticum - wynik po poronieniu

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Ureaplasma urealyticum - wynik po poronieniu

Postprzez Gonia29 » 21 czerwca 2005, o 18:10

Serdecznie witam. Właśnie odebrałam wynik bakteriologiczny "Ureaplasma urealyticum". Z tego co się dowiedziałam to ten stan się leczy u obu stron antybiotykiem, ale jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat, to proszę o info.
Gonia29
Przygodny gość
 
Posty: 53
Dołączył(a): 8 maja 2005, o 12:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez agulla » 6 lipca 2005, o 23:39

witaj tu agulla
ureaplasma jakaś tam stała się udziałem mojego życia małżeńskiego
choć po dwóch poronieniach na wyniku nie dowiedziałam się co spowodowało te wczesne poronienia związane z niedorozwojem zarodka to dzięki mojemu sprytnemu ginekologowi tę przyczynę udało się wykluczyć

przeleczeni zostaliśmy dwoma dość silnymi antybiotykami, dwie serie po 10 dni w odstępie 5 czy 10 dni, oczywiście równocześnie, potem badanie kontrolne i ...

dzisiaj jestem mamą dwójki wspaniałych dzieciaczków trzyletniej zulki i niespełna czteromiesięcznego mateusza

pozdrawiam gorąco

p.s. nie pamiętam nazw antybiotyków ale na ulotkach było napisane, że na ureaplasmy się je podaje, to lekarz napewno będzie wiedział co wam podać :)
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Gonia29 » 7 lipca 2005, o 18:04

WiTaj agulla Jestem mile zaskoczona, że ktoś mi odpowiedział. Na szczęście od czasu pierwszego posta w tej sprawę byłam i swojego lekarza, który uspokoił mnie. Dał nam antybiotyk i jakieś leki przeciwgrzybiczne. Za jakiś czas mam powtórzyć badanie. Teraz cieszę się, że zrobiłam różne wyniki. Dzięki temu mogę się wyleczyć i mam szansę na to, że powtórna ciąża zakończy się sukcesem. Bardzo Ci dziękuję za słowa otuchy. Jeśli Tobie się udało to mnie też na pewno się uda. Szkoda tylko że większość lekarzy lekceważy piersze czy drugie poronienie. Może gdyby sugerowali wcześniej konieczność przeprowadzenia odpowiednich badań to nie byłoby tyle poronień. Przyczyną może być jakaś tam bakteria, którą można wyleczyć w ciągu miesiąca a skutki fizyczne i psyhiczne nie leczenia są znacznie gorsze. Serdecznie podrawiam.
Gonia29
Przygodny gość
 
Posty: 53
Dołączył(a): 8 maja 2005, o 12:27
Lokalizacja: Jelenia Góra


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

cron