Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 12:40 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

mały problem,ale dokuczliwy

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

mały problem,ale dokuczliwy

Postprzez Kapka » 20 czerwca 2005, o 21:25

W czym rzecz: wczoraj zaczęło się wyjątkowo dokuczliwe swędzenie w obrębie miejsc intymnych :oops: , momentami jest nie do zniesienia :( . W środę mam wizytę u gin. ale chciałabym do tego czasu jakoś funkcjonować. Może macie jakieś wypróbowane sposoby na złagodzenie dolegliwości? Byłabym wdzięczna :D

Próbowałam clotrimazolum bez efektu, było jeszcze gorzej :evil:

Się zastanawiam skąd się wzięło...higiena termometru? kosmetyk? stres?
Kapka
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 maja 2005, o 19:01
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez Julianna » 21 czerwca 2005, o 07:46

Kapka, kup sobie rumianek, zaparz dwie torebki, przytrzymaj pod przykryciem z 10-15 min. i możesz się podmyć. Mi zawsze w takich przypadkach pomagał.
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez dzolka » 21 czerwca 2005, o 08:18

Umyj się tez kefirem naturalnym. W temacie 'higiena termometru' jest wiele na temat zapobiegania i radzenia sobie z takimi dolegliwosciami.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez Julianna » 21 czerwca 2005, o 09:50

... a jeszcze tak na przyszłość dobrze jest od czasu do czasu zakupić i używać profilaktycznie Lactovaginal (ok. 22 zł. za 30 sztuk)- czopki dopochwowe zawierające kwas mlekowy, tonizuje, zapewnia dobrą florę bakteryjną.
Rumiankiem też można profilaktycznie się podmywać (jestem fanką rumianku :wink: ).
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez NB » 21 czerwca 2005, o 12:02

Na silne swędzenie Tantum Rosa w saszetkach do podmywania a jak ginekolog przepisze Ci jakies globulki przeciwgrzybicze na to to kup sobie irygator Tantum Rosa i zrób sobie przed aplikacją irygację - leczenie będzie skuteczniejsze.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fresita » 30 czerwca 2005, o 23:15

ja uzywalam do podmywania ziol vagosan o ile dobrze pamietam, bardzo mi pomogly
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dzolka » 1 lipca 2005, o 13:58

Vagosan jest doskonały, a jak ktoś ma irygator do tantum rosa, to vagosanem można też zrobić sobie irygację.
W książce O. Klimuszki "powróćmy do ziół" autor zaleca też irygacje Vagosanem kobietom które starają się o dziecko: trzeba wykonać irygację przed współżyciem.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez karolcia » 11 lipca 2005, o 08:59

hej, a moja ginka powiedziała ,że ten rumianek to MOŻE być zdradliwy
bo ponoć lubią go grzybki, wieć przy podejrzeniu grzybicy, to odradzała
pozdro
karolcia
karolcia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 23 marca 2005, o 20:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez Julianna » 11 lipca 2005, o 13:20

karolcia napisał(a):hej, a moja ginka powiedziała ,że ten rumianek to MOŻE być zdradliwy
bo ponoć lubią go grzybki, wieć przy podejrzeniu grzybicy, to odradzała
pozdro
karolcia

:shock: no to dziwne, bo spotkałam się z odwrotną opinią, gdzie właśnie rumianek polecany był przy problemach z nawracającymi grzybicami itp.
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

apropos

Postprzez tygrysek » 11 lipca 2005, o 14:15

Wątek bardzo apropos mojego pytania: otóż wczoraj odwiedziłam siostrę cioteczną, która 13 sierpnia wychodzi za mąż i przy okazji pogadałyśmy sobie po babsku. Wyszłam na nieuka, bo nie wiedziałam, czy dziewica może cierpieć na grzybicę pochwy (sądząc po objawach to właśnie to: lekkie pieczenie, czasem swędzenie, przedsionek trochę zaczerwieniony, ogólny dyskomfort). Kasia używa clotrimazolu, ale nie wiem, czy dobrze robi. Poleciłam jej Wasze sposoby z kerifami itp, ale nie umiałam odpowiedzieć, skąd to się wzięło.
I jeszcze jedno: Kasia zapytała mnie, czy to prawda, że defloracja w wieku 28 lat jest bardziej bolesna niż u młodszych dziewczyn. Coś wiecie na ten temat? Pozdrawiam.
tygrysek
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 25 lutego 2005, o 16:45

Postprzez fiamma75 » 11 lipca 2005, o 14:34

Kobieto! Pierszy raz grzybka złapałam jako 6-latka :!: (po antybiotykach)
A złapać można też po kąpieli w jeziorze, w basenie, po korzystaniu z ubikacji ogólnodostępnej, itp.
Maść Clotrimazolum to dobry pomysł, ale lepiej wybrac się do gina po globulki clotrimazolum - zdaje się, ze jest ich 5-6 - 1 op. powinno pomóc.

Co do ostatnegiego pytania - podobno tak jest :?
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez tygrysek » 11 lipca 2005, o 14:39

Czy te globulki to dopochwowo? Nie mam takich doświadczeń więc zapytam: czy Kasia jako dziewica będzie mogła ich używać?
tygrysek
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 25 lutego 2005, o 16:45

Postprzez fiamma75 » 11 lipca 2005, o 14:57

Tak, nie powinna mieć problemu, a zresztą to gin. zdecyduje, bo to lek na receptę . One nie są olbrzymie :)
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez mag_dre » 19 listopada 2005, o 22:55

tygrysek napisał(a):Czy te globulki to dopochwowo? Nie mam takich doświadczeń więc zapytam: czy Kasia jako dziewica będzie mogła ich używać?


ja będąc dziewicą dostałam do zrobienia globulki, babki w aptece zrobiły dość duże, ale nie miałam problemów z użyciem ich. Równocześnie może stosować maść clotlimazolum - nie zaszkodzi.

Co do pytania wcześniejszego o ból przy pierwszym stosunku- to różnie- ja straciłam dziwictwo w wieku 26 lat i nie odczuwałam bólu :lol: - to zależy od nastawienia psychiki i umiejętnoci rozluźnienia przez partnera. Jeśli będzie delikatny a wejście będzie szybkie to nie powinni boleć. No i najlepsza jest pozycja tzw. ginekologiczna. Pozdrawiam.
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron