Teraz jest 2 maja 2024, o 06:57 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

objawy owulacji

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

objawy owulacji

Postprzez ala » 14 czerwca 2005, o 15:56

Ja nie mierzę temperatur, ani nie zapisuję niczego tzn jaki jest œluz, czy szyjka, za bardzo mnie to wykańczało psychicznie, można tak w skrucie powiedzieć. Staram się jednak obserwować, wczoraj zauważyłam że œluz pojawił się z niezbyt dużš iloœciš krwi, taka w zasadzie maŸ. Według moich obserwacji i obliczeń był to czas okoloowulacyjny, wydaje mi się że po owulacji, ale kto to może wiedzieć kiedy tak na prawdę pęka nasze jajeczko :). Nigdy tak nie miałam, choć od ostatnich paru cykli zauważałam tylko lekko brunatny œluz( mniej więcej w tym czasie, ale było go niezbyt dużo). Zastanawiam się czy to może coœ złego?
Pozdrawiam goršco Alicja
ala
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 14 grudnia 2004, o 22:57
Lokalizacja: poznań

Postprzez karolcia » 15 czerwca 2005, o 09:28

witaj ALu
szkoda ze nie mierzysz tempki - dla mnie osobiści to wielka frajda obserwować ten skok (teraz nie mam tej frajdy bo mi chyba ciałko żółte zastrajkowało :twisted: )
no ale skoro to Cie wykańcza...
pierwsza rzecz to ta, ze dnia owulacji nie można wyliczyc
bardziej własnie zaobserwować
tego bowiem dnia (najcześciej) jest i szczyt sluzu czyli ostatni dzien kiedy sluz jest narzadszy, najbardziej przezroczysty i rozciagli i kiedy jest mokro lub slisko
ten dzien koreluje takze z dniem szczytu szylki (najwyzej polozona, rozwarta, miekka i mokra)
po tych szczytach nastepuje w normalnym cyklu wzrost tempki
moim zdaniem nie masz sie co przejmowac braunatnym zabrawieniem sluzu w oklicy okołoowlulacyjnej
duzo kobiet ma w tym czasie normalne jedno lub dwudniowe krwawienie
taka uroda
no i to jest dodatkowy wskaznik plodnosci
im wiecej ich sie ma tym łatwiej odczytac interpratacje cyklu
droga Alu
nie bede juz gderac ale z ta tempka to by sie naprawde przydalo, zwlaszcza gdybys sie starala (byscie sie starali - co ja gadam??)o dzidziusia
ja np teraz mam takie podejrzane tempki i to na dluzsza mete moze byc przeszkoda w zagniezdzeniu sie zarodka, trzeba by ylo podac luteine lub progesteron
jesli cos namotalam, to prosze mnie poprawic
wiec lepiej czuwac nad swoim cialkiem żółtym
pozdrawiam serdelecznie
i wakacyjnie :)
karolcia
karolcia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 23 marca 2005, o 20:07
Lokalizacja: Płock

objawy owulacji

Postprzez ala » 15 czerwca 2005, o 13:49

Witaj Karolka
Dzięki za odpowiedź. Ja odpuściłam sobie mierzenie temp. bo za bardzo sie tym ekscytowałam, może dodam że stramy się o dzidzię, szyjki nie badam, bo mam nadżerkę.
Pozdrawaiam gorąco.
ala
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 14 grudnia 2004, o 22:57
Lokalizacja: poznań

Postprzez karolcia » 15 czerwca 2005, o 15:59

aaaa no to jak tak tak to superowo
zycze zdrowego i przeslicznego dzieciątka :)
tylko dobrze sie odzywiaj
ja osobiscie (chociaz jeszce nie planuje dzieciatka, wlasciwie to wychodze "dopiero" za maz za trzy m-ce) żłopię soczki owocowe i warzywne
bardzo witaminowe (i to witaminki naturalne a nie syntetyczne - a tu chyba wszyscy sa fanami natury :) )
i czytalam gdzies ze woda zawarta w soku ma najwieksza wartosc
no i kwas foliowy jest potrzebny no, ale to juz musi byc z apteki a nie z krzaczka...
pozdrówki od karolci

ps. gdybys chciala przepisy na takie koktaile warzywne (tzn jakie proporcje i co na co dobrze wplywa), to daj znac, a przeslę Ci. papa:)
karolcia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 23 marca 2005, o 20:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez Julianna » 15 czerwca 2005, o 17:34

karolcia napisał(a):no i kwas foliowy jest potrzebny no, ale to juz musi byc z apteki a nie z krzaczka...


np. sałata ma dużo kwasu foliowego, ale chyba nie wystarczająco dużo jak na czas przed i po poczęciu :wink:

powodzenia Ala :D
i Tobie, Karolcia wszystkiego dobrego na "przygotowania" :wink:
Julianna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13 maja 2004, o 21:44

Postprzez karolcia » 15 czerwca 2005, o 18:26

prawda prawda, ten kwas foliowy jest w salacie
ale raczej to male ilosci
Polecam jednam wszystkie warzywka i owoce - to nie zaszkodzi

dzieki Julianno :)
karolcia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 23 marca 2005, o 20:07
Lokalizacja: Płock

Postprzez fiamma75 » 15 czerwca 2005, o 19:16

A co do łykania kw. foliowego, to warto podawać też panom. Podobno korzystnie wpływa na układ krążenia i zapobiega zbyt wysokiemu cholesterolowi (temu złemu). Nadmiar jest wydalany z organizmu, więc nie trzeba bać się przedawkowania, tak jak np. wit. A.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

objawy owulacji

Postprzez ala » 15 czerwca 2005, o 21:03

Dziewczyny jeśli mogę to proszę o zdrowaśkę w mojej intencji, bo dzisiaj dopadły mnie smutki, tak wielkie że nie mogę sobie z nimi poradzić.
Dzięki
Alicja
ala
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 14 grudnia 2004, o 22:57
Lokalizacja: poznań


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

cron