Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 14:05 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak powiedzieć swoim dzieciom skąd sie biorą dzieci?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez NB » 9 maja 2005, o 12:03

Dzieci biorą się z miłości miedzy rodzicami. Niektórym to wystarczy i w zasadzie nie należy mówic więcej ponadto co zaspokoi ciekawość. Dobrze jest odpowiadać króko i na temat na zadane pytanie.
Dla starszych dzieci przydatne będzie ksiażeczka o.dra Meissnera dostępna m.in. w Księgarni Mateusza www.kmt.pl/pozycja.asp?ksid=3160
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Skąd się biorą dzieci

Postprzez HonoratA » 11 maja 2005, o 21:50

Mam 2 dzieci. Syn lat 13 i córka lat 8. Pytania te "mam za sobą" częściowo. Nigdy nie mówiłam dzieciom że "przyniósł" je bocian. Odpowiadałam krótko na zadane pytania zgodnie z prawdą. Np. syn w wieku lat 4 widział rosnący brzuszek z córcią i wiedział że jest tam jego siostrzyczka. A skąd się tam wzięła? Z miłości mamy i taty. A ja skąd się ja wziołem? Z jajeczka mamy i plemnika taty. Na tym poziomie to wystarczyło. Dzieci nie dopytywały jak te komórki się spotkały, ale zawsze powtarzałam im ze gdyby mama nie kochała taty to by ich nie było. Zależy mi aby w przyszłości gdy poznają anatomię człowiaka i nieuchronnie się dowiedzą o "rozmnażaniu" ludzi, akt małżeński był dla nich aktem miłości a z niego wynikała prokreacja. Synek - uczeń 6 kl. zna anatomię, wie na czym polega sex, ale przychodzi do nas porozmawiać na interesujące go tematy. Córeczka nie zadaje pytań, co wcale nie znaczy że nie rozmawiamy o początku życia ludzkiego. Wazne jest aby odpowiadać na pytania zgodnie z prawdą i tylko w takim zakresie jaki interesuje dziecko. Wtedy wszystko będzie dobrze. Dobra książeczka może pomóc w rozmowie, ale jej nie zastąpi. Pozdrawiam.
HonoratA
Bywalec
 
Posty: 157
Dołączył(a): 10 maja 2005, o 14:42
Lokalizacja: Lubin


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron