Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 08:55 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Suszenie pieluch zimą

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Suszenie pieluch zimą

Postprzez Gregorius » 13 listopada 2003, o 10:37

Mam taki problem "techniczny":
Co drugi dzień pierzemy pieluchy tetrowe, no i trzeba je gdzieś wysuszyć. W związku z tym w pokoju zamontowałem sznurki i tam wszystko wieszamy.
Problem w tym, że mamy jesień, idzie zima i nie można okna otworzyć. Skutkiem tego powietrze jest strasznie wilgotne, okna zaparowane itp. Mało tego, w pokoju tym stoją dwa komputery, a wilgotność na nie niezbyt dobrze wpływa :wink: (gdy jest mokro w jednym z nich wysiada monitor, a w drugim czasem dysk twardy :wink: , a potrzebujemy obydwu do pracy). Pokój ten nie ma C.O.

Oczywiście można inaczej suszyć, tzn. w pralce korzystając z funkcji suszenia, włączyć grzejnik itp. ale po prostu w pokoju w ten sposób było by najwygodniej (i najtaniej).
Może wiecie jak osuszyć powietrze w prosty sposób (montaż klimatyzacji odpada)? Jakieś porady?
Gregorius
Przygodny gość
 
Posty: 16
Dołączył(a): 1 października 2003, o 12:39
Lokalizacja: Kielce

Postprzez admin » 13 listopada 2003, o 12:34

Pewnych rzeczy nie przeskoczysz: po pierwsze, trzeba troche podnieść temperaturę w pomieszczeniu, a po drugie zadbać o dobrą wentylację (jeśli jest w tym pomieszczeniu kratka wentylacyjna, to trzeba w niej zamontować wentylator).
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez Gregorius » 29 listopada 2003, o 18:41

Witam
Wentylacja pomieszczenia nic nie da... O tej porze roku wilgotność powietrza osiąga 90%, w takim powietrzu NIC nie wyschnie :? Poza tym mieszkamy w bloku, więc wszelka wentylacja wymuszona (wiatraczki itp.) jest zabroniona...

Ogrzewać będziemy gdy będzie chłodniej, teraz w tym pokoju (mimo braku ogrzewania) i tak jest ciepło (na dworze przecież nawet 13 stopni). Może gdy połączę ogrzewanie z wentylacją coś pomoże :cry:

Czekam na jakieś rady (może ktoś ma jakiś patent, albo zna jakieś urządzenie do suszenia), bo jeden z naszych monitorów komputerowych padł całkiem (stary był to go nie szkoda :wink: ), na ścianie i oknie zaczyna pojawiać się pleśń i wogóle mokro jak nie wiem co. A mam zamiar kupić nowy monitor LCD i co się stanie jak nie wytrzyma takiej wilgotności ?
Pomocy!
Gregorius
Przygodny gość
 
Posty: 16
Dołączył(a): 1 października 2003, o 12:39
Lokalizacja: Kielce

Postprzez admin » 29 listopada 2003, o 18:52

Przejrzyj roczniki "Muratora" - to dobre fachowe pismo
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez Haneczka » 30 listopada 2003, o 14:07

Wiem niestety jak to jest suszyć cokolwiek w małym mieszkaniu - jedno pranie i tragedia : (
Ja co prawda nie używam tetry, ale przy małym dziecku i naszej dwójce pranie i tak jest non stop .
Pewnym patenten jest ogrzewanie na full i uchylone okno - tylko wtedy niestety ogrzewasz podwórko również, a koszty są spore. : ( Ja tak robię bo inaczej mielibyśmy mega grzyba..
>>na ścianie i oknie zaczyna pojawiać się pleśń i wogóle mokro jak nie wiem co.
A nie myslisz przejść na pampersy, żeby chociaż troche zmniejszyć zuzycie tetry ??? Pranie nie co drugi dzień a raz na tydzień...
odgrzybianie mieszkania i remonty z tym związane są bardzo kosztowne i długo trwają , a alergie na pleśnie zwłaszcza u małych dzieci są dosyć częste (wiem coś o tym niestety).
Pozdrawiam serdecznie
H.
Haneczka
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 23:45

Postprzez Gregorius » 1 grudnia 2003, o 14:58

Dzięki za wskazówki.
Niestety przejść na pampersy nie możemy - mała niezbyt je toleruje, ale od kilku dni znalazłem rozwiązanie: Okna zamknięte i włączony grzejnik olejowy 500W na full i to działa :!: Zrobiło się suchutko, tylko nie chcę widzieć rachunku za prąd :wink:

Pozdrawiam!
Gregorius
Przygodny gość
 
Posty: 16
Dołączył(a): 1 października 2003, o 12:39
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Gregorius » 2 grudnia 2003, o 14:56

Rozejrzę się za takim grzejnikiem konwekcyjnym, teraz używam starego olejaka "Zdiełano w SSSR" i trochę się go boję zostawić "samego" bo czasem iskrzy :wink: Dzięki za wskazówki!

Mamy plastikowe okna, ale są stare i krzywe więc minimalna wentylacja jest zawsze.
Gregorius
Przygodny gość
 
Posty: 16
Dołączył(a): 1 października 2003, o 12:39
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Justyna » 4 grudnia 2003, o 12:22

Moj maz twierdzi, ze spotkal sie z takimi urzadzeniami do osuszania powietrza, ale juz nie bardzo pamieta jaka firma to produkowala. Sprobujemy to odszukac, jak znajdziemy to damy znac
Justyna
Justyna
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 28 lipca 2003, o 16:41
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Gregorius » 15 grudnia 2003, o 09:42

Stach napisał(a):2. Jeżeli jest to mieszkanie w bloku, to prawdopodobnie jest w nim również pomieszczenie suszarni, z którego może przez niewiedzę, nie korzystacie...

Masz rację, mieszkanie w bloku... Ale o żadnej suszarni u nas nigdy nie słyszałem :(
A nawet jeżeli jest, to jakiś czas temu całą piwnicę zalało na ponad metr wody !!!
Nigdy bym tam nie zaniósł żadnych ubrań, o pieluchach nie wspominając... :wink:

Napisałem w pkt.2 "Jeżeli", bo trochę fałszywie dźwięczy informacja o braku środków na pieluszki jednorazowe w zestawieniu z zakupem panelu LCD. :wink:

Pisałem nie o braku środków :wink: ale o niezbyt dobrej tolerancji pampersów przez dziecko... Na szczęście jest coraz lepiej i teraz mniej więcej co drugie "ubranie" to pieluchy jednorazowe...

Dzięki za sugestie!
Pozdrawiam.
Gregorius
Przygodny gość
 
Posty: 16
Dołączył(a): 1 października 2003, o 12:39
Lokalizacja: Kielce


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron