Teraz jest 28 marca 2024, o 19:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Ile zapłaciłybyście takiej nianii

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Ile zapłaciłybyście takiej nianii

Postprzez maharet » 21 lipca 2012, o 09:39

Myślałam, ze kiedy moje dziecko będzie miało parę miesięcy to mogę zatrudnić się jako niania do jeszcze jednego dziecka.Tylko, ze u siebie w domu, no i 5 km od miasta.Pytanie.Ile zapłaciłybyście takiej nianii tak uczciwie, jeśli musiałybyście dziecko dowozić z jedzeniem i z pieluchami.?
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Re: Ile zapłaciłybyście takiej nianii

Postprzez magna » 21 lipca 2012, o 14:31

Dowiedziałam się ostatnio, że u nas (prowincja :P ) niania kosztuje 4-5 zł/godz. lub 300-400 zł/ miesiąc. Taka, która przychodzi do domu do jednego dziecka. Przyznam, że takiej, która miałaby dziecko u siebie ze swoim zapłaciłabym tyle samo.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Ile zapłaciłybyście takiej nianii

Postprzez goralka » 21 lipca 2012, o 15:44

Ja mieszkam niedaleko dużego miasta. Myślę, że dałabym 800zł (w mojej okolicy) za nianię, do której dowożę dziecko.
goralka
Przygodny gość
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 grudnia 2011, o 22:53
Lokalizacja: miasteczko na Mazowszu

Re: Ile zapłaciłybyście takiej nianii

Postprzez ...und_ewig » 19 sierpnia 2012, o 18:13

zalezy na ile godzin jeszcze.
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Re: Ile zapłaciłybyście takiej nianii

Postprzez kiniaa » 13 września 2012, o 13:00

magma napisała 4-5 zl/godz.- to chyba jakiś żart!!!!!!!!!!!!! Moja teściowa mieszka na prowincji i tam znajomi za nianię płacą 700-800 zł. Tyle też płaci mój brat. Myślę, że ze względu na to, że ktoś ma do ciebie sam dowozić dziecko możesz wziąć 100-150 zł mniej,ale bez przesady ;)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: Ile zapłaciłybyście takiej nianii

Postprzez magna » 13 września 2012, o 14:19

kiniu - to nie żart. Takie są u nas ceny. Sorry - ale nawet w knajpie, jak będziesz pracować niemalże non stop cały sezon dostajesz zwykle 5-6 zł na godzinę, więc zbliżona stawka. Tylko w knajpie liczba godzin sprawia, że zarobi się przez sezon sporo. Jeśli niania u nas dostaje 4-5 zł, tzn. że ma niezłe warunki, bo w stawkach godzinowych zawsze wyjdzie jej korzystnie (zwykle ok. 9 godzin dziennie). Ale mieszkam w rejonie, gdzie dzieci dużo, a rodziny wielodzietne są normalnością...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Ile zapłaciłybyście takiej nianii

Postprzez kiniaa » 13 września 2012, o 14:29

no skoro tak wygląda.... :/ nic się nie poradzi.
Ja już chyba odzwyczaiłam się od polskich realiów, choć ciągle mam nadzieję że kiedyś wrócę do PL i że będzie tam można normalnie żyć...
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Re: Ile zapłaciłybyście takiej nianii

Postprzez bejbe » 15 września 2012, o 15:53

4-5 zł to przesada :) ja pracowałam pod koniec studiów jako niania i dostawałam 10 zł za godzinę i była to raczej niższa kwota jako że byłam studentką i dorabiałam tak tylko na pół etatu, w mniejszych miastach pewnie ceny są trochę niższe, ale bez przesady.
bejbe
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 lutego 2010, o 13:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile zapłaciłybyście takiej nianii

Postprzez magna » 15 września 2012, o 18:27

bejbe - to jest norma, w małym mieście. U nas nawet ostatnio znajoma ogłosiła się, że zapłaci niani 3 zł na godzinę i miała masę chętnych. Moim zdaniem w naszych realiach to uczciwe, skoro pracując (znam oba zajęcia i wierz mi, noszenie skrzynek z napojami to jednak nie to samo co noszenie dziecka) w gastronomii dostawałam 5 zł... I się cieszyłam jak gwizdek, że zarabiam świetnie (bo liczba godzin robiła jednak niezłą sumę za całość). A w gastronomii pracowałam PO studiach - żeby dorobić... Także nie ma różnicy studentka czy nie. Znajoma opiekuje się dzieckiem u siebie i bierze 300 zł na przykład i nikogo to nie dziwi.Rozumiem, że większość osób tutaj jest z większych miast. Albo żyje im się mniej minimalistycznie. Ale u nas tak jest. Jak ludzie u nas zarabiają 1000 zł na rękę, to taka suma dla niani to dla nich dużo... To jest dziwne?
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Ile zapłaciłybyście takiej nianii

Postprzez bejbe » 20 września 2012, o 16:32

no ale niania przecież też musi wyżyć z tych pieniędzy po to przecież pracuje
bejbe
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 lutego 2010, o 13:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile zapłaciłybyście takiej nianii

Postprzez magna » 21 września 2012, o 14:05

Bejbe - nianie, które znam to albo osoby młode, mieszkające jeszcze w domu i dokładające swoją pensję jako cegiełkę do domowego budżetu albo ciut tylko starsze, które z kolei łączą swój dochód z dochodem męża. Trzecia grupa to emerytki. Nie znam żadnej osoby, która samodzielnie utrzymuje się z pensji niani, czyli wynajmuje mieszkanie, kupuje wszystko, co potrzebne do życia itp. ...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Re: Ile zapłaciłybyście takiej nianii

Postprzez maharet » 21 września 2012, o 15:55

magna napisał(a): Nie znam żadnej osoby, która samodzielnie utrzymuje się z pensji niani, czyli wynajmuje mieszkanie, kupuje wszystko, co potrzebne do życia itp. ...


Bo nie jest w stanie utrzymać się z tej pensji.
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Re: Ile zapłaciłybyście takiej nianii

Postprzez planująca » 14 stycznia 2013, o 22:01

Ja też bym nie dała rady u nas nianie życzą sobie 1500zł ale z tym, że one czasem gotują nam w domach czy sprzątają nawet jak się nudzą albo biora dzieci do siebie i je karmią w ramach tej zapłaty jaką im dajemy, więc dorgo ale za to bardzo że tak powiem wysokiej jakości referencje u zadowolenie z niań.
planująca
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 stycznia 2013, o 19:00

Re: Ile zapłaciłybyście takiej nianii

Postprzez stempelixx » 25 marca 2014, o 23:24

W mojej okolicy niani płaci się około 600-700zł. Ze względu na to, że dziecko będzie do Ciebie dowożone możesz wziąć trochę mniej Obrazek
stempelixx
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 marca 2014, o 20:02


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron