Teraz jest 28 marca 2024, o 19:37 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

TRZECI MIGDAŁ DO USUNIĘCIA?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

TRZECI MIGDAŁ DO USUNIĘCIA?

Postprzez dzolka » 27 lutego 2011, o 16:57

witajcie
szukałam w wyszukiwarce na forum ale niewiele znalazłam, więc otwieram nowy temat. chodzi o operację trzeciego migdała i 5,5-letniej dziewczynki. Pierwszy raz padło hasło "trzeci migdał" gdy poskarżyłam się lekarce ze mała pochrapuje i śpi z otwartą buzią. Lekarka zasugerowała wyskrobanie migdałka. Ale w necie znalazłam różne opinie. I dzieciom znajomym trzecie migdały odrastały po kilku latach. Byłam u lar i na badanu słuchu - nie ma niedosłuchu chociaż nos przytkany, nigdy nie choruje na anginy ani na zapalenia ucha. Podsumowałam to wszystko i zrezygnowałam z operacji na która mielismy już skierowanie. Ale od roku nie możemy sobie poradzić z nawracającymi zapaleniami oskrzeli. Zatkany nosek (mimo mojej dbałości) i kaszel który często konczy się oskrzelami to chleb powszedni. zasugerowano mi że częste zapalenia oskrzeli też mogą być spowodowane przerośniętym trzecim migdałem. obecnie podaję córeczce immunotrofinę i lymphomyosot - zalecenie laryngologa. 21marca idziemy do kontroli - chce poprosić wtedy lekarza żeby obmacał tego migdała. Skłaniam sie ku wycięciu, od połowy stycznia mała nie wychodzi z infekcji. Praktycznie cały czas jest inhalowana i na klarytynie bo ten nos to niby jakiś "alergiczny".
jeśli ktoś miał podobne doświadczenia, proszę o opinie.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez klara bemol » 27 lutego 2011, o 17:07

Usunęliśmy 4latkowi. Wszystkie migdały. Nie umiał dobrze mówić, a w nocy miałam w domu lotnisko - tak charczał. Lekarz stwierdził, że może się nawet dusić. Mam świadomość, że może odrosnąć, ale nie było wyjścia. Efekty: lepiej mówi, nie charczy, przestał prawie wcale chorować.
Bałam się samej operacji, bo dla dzieci jest w narkozie. Ale mały na następny dzień na śniadanie jadł bułkę, a na obiad zażyczył sobie hot-doga.
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: TRZECI MIGDAŁ DO USUNIĘCIA?

Postprzez dzolka » 5 kwietnia 2011, o 08:39

21 kwietnia jedziemy na usunięcie migdałka do Złotoryi. Ponadto córeczka ma mieć podcięte boczne migdałki. Słuch się jej pogorszył, od lutego miała dwa razy chore uszy, myslę że nie ma co czekać. Operacja w Wielki Czwartek. proszę o modlitwę!
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron