Teraz jest 29 marca 2024, o 00:19 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

10 miesięcy- czy dobra dieta?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

10 miesięcy- czy dobra dieta?

Postprzez Elfiola » 18 stycznia 2011, o 22:53

Witajcie!
Tyle się naczytałam na różnych forach itp., że w końcu postanowiłam sama napisać. Mianowicie chodzi o moja niespełna 10cio meisięczną córeczkę.
Ostatnio po kolacji [3 dni z rzędu] zaczęła wymiotować - wygląda to raczej jak ulewanie, a ulewa dokładnie całą kaszkę którą jej dajemy przed spaniem... Czasem wymiotuje też owoc który zjadła trochę wcześniej.
I zastanawiam się czy nie za dużo je w ciągu całego dnia skoro tak się dzieje wieczorem..
Monia waży około 8g i ma około 75cm, za tydzień skończy 10 miesięcy.
A w 9 miesiącu sama odstawiła się od piersi ;)

A oto co daję jej w ciągu dnia:
8.30 mleko Bebilon pepti 2-ok. 80ml [nie lubi mleka wiec dodaje odrobine kaszki smakowej]
9.30 kleik ryżowy/kukurydziany z 4 łyżeczkami deserku z ok.130ml mleka
10-12 sen
12.30 mleko ok. 80ml
13:30 biszkopt, 4 łyżeczki danonka, chrupek kukurydziany
14.30 obiadek - cały słoiczek[gotuje sama]+herbatka
15-16 sen
16.30 mleko ok.70ml
17.30 kaszka smakowa ok.100ml
18.00 kawałek banana lub troszkę jabłka
19.30 kaszka smakowa ok. 60 ml
20.30 mleko na sen ok 40-60ml

Dostaje mleko tak czesto bo jak widac mało pije - nawet jak jest głodna to nie wypije wiecej niż 100ml na raz. A wymiotowała po kolacji o 19.30 nawet gdy jeszcze nie dostawała kaszki o 18.00.

Już sama nie wiem - poradźcie coś. Czy nie za dużo jej daje? Od 5tego miesiąca mało przybiera na wadze.. Przez ostatni miesiąc 350g ale to być może przez ząbkowanie [pojawiły się 2 zęby].

Pozdrawiam serdecznie
i jeszcze raz prosze o jakieś podpowiedzi ;oD

elfiola
Elfiola
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 czerwca 2010, o 22:18

Postprzez kami79 » 20 stycznia 2011, o 00:21

Elfiola, przede wszystkim szacunek za ten precyzyjny grafik :) ja, "stara" matka trojki dzieci, a nigdy nie dorobilam sie takiego planu jak Ty. i naprawde udaje Ci sie zrealizowac to wszystko w stu procentach??
Jezeli mala ulewa od kilku dni to chyba nie ma sie narazie czym martwic. czasem to zwiastun zabkow albo infekcji, a czasem kolejny etap w gustach zywieniowych lub rozwoju. Moze szybciej sie najada i nie potrzeba jej tego ostatniego posilku albo moze powinnas zrezygnowac z wczesniejszej przegryzki przed nocnym mlekiem.
Nie znam sie prawde mowiac na "fachowym" zywieniu niemowlat bo moje karmilam wedlug swojego wlasnego planu ale takie mam wrazenie ze dzien kreci sie u Was wokol jedzenia. Dziecko je praktycznie co godzine albo czesciej. Maly brzuszek nie ma chyba nawet czasu zeby dobrze strawic to co dostal bo juz leci kolejna porcja. Mi to jakos nie gra, ale moze sie nie znam
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez carusia87 » 20 stycznia 2011, o 11:59

Witaj,
Ja swoje dzieciątko wg. planu żywienia. Nie trzymałam sie tego bardzo ściśle, ale starałam się, żeby dziecko faktycznie dostawało 5/4 posiłki dziennie.
Może za dużo mleka dostaje?
http://www.bobovita.com.pl/cms/images/c ... owanym.pdf
carusia87
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 28 lutego 2010, o 23:21
Lokalizacja: Gdynia


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron