Teraz jest 28 marca 2024, o 23:46 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

nieposluszny 5-latek

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

nieposluszny 5-latek

Postprzez Nitka » 30 listopada 2010, o 16:28

Hej jestem tu nowa i może zacznę od tego ze jestem mama 5 letniego chłopca mieszkamy w Wielkiej Brytanii i jest nam tu dobrze mały chodzi do szkoły i świetnie sobie radzi :)
ale ja mam z nim problem gdyż jest strasznie nieusłuchany ma w nosie co ja do niego mowie nie reaguje na kary bo i tak robi co chce i bardzo często się obraza fakt faktem są momenty gdzie jest słodki i posłuszny ale naprawdę zdarza się to bardzo rzadko
i stad mój apel do was czy macie takie sama bądź podobne problemy i czy jakieś rady mogłybyście mi udzielić

będę czekała i z góry dzięki za odpowiedzi
Nitka
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 listopada 2010, o 15:43
Lokalizacja: Warszawa/Birmingham UK

Re: nieposluszny 5-latek

Postprzez Lucja » 18 grudnia 2010, o 17:04

Ja bym postarała się zbudować mocną więź między wami, tak prawdziwą bliskość serc. Może w szkole jest bardzo żywo a w domu, za spokojnie jak na 5-latka :D
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez NB » 20 grudnia 2010, o 11:54

Dziecko potrzebuje zasad i konsekwencji ze strony rodziców. To Wy ustalacie zasady a nie on.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kami79 » 21 grudnia 2010, o 00:07

Zgadzam sie z NB. Trzeba dawac dziecku jasne komunikaty czego od niego wymagamy i konsekwentnie trzymac sie ustalonych zasad. Dzieci nawet jesli sie buntuja, w gruncie rzeczy tych zasad potrzebuja bo daja im one poczucie stabilnosci i bezpieczenstwa.
Moze brak Ci konsekwencji w stawianiu synkowi wymagan? Jezeli on bedzie widzial ze szybko mu ustepujesz gdy nie chce spelnic Twoich prosb czy zadan, to jest to dla niego sygnal, ze to on rzadzi a nie Ty.
Piszesz ze Ty nie dajesz sobie rady z dzieckiem. A gdzie w tym wszystkim jest miejsce taty?
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron