Teraz jest 28 marca 2024, o 20:19 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Troje dzieci w samochodzie

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Troje dzieci w samochodzie

Postprzez Kasia32 » 2 października 2010, o 14:52

Witam serdecznie, mam dwóch synków (3,9 i 1,8 ) i staramy się z mężem o trzeciego dzidziusia. Mam pytanie do mam "potrójnych" - jak radzicie sobie z przewożeniem takiej gromadki w samochodzie? Wszystkie maluchy byłyby jeszcze w wieku "fotelikowym"... Właśnie planujemy zakup samochodu, może wiecie, w jaką markę warto zainwestować - tzn. czy są jakieś modele, w których zmieszczą się trzy foteliki na tylnej kanapie?
Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi :)
Ostatnio edytowano 2 października 2010, o 15:07 przez Kasia32, łącznie edytowano 1 raz
Kasia32
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 26 października 2005, o 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ...und_ewig » 2 października 2010, o 15:01

w takiej sytuacji trzeba juz szukac jakiegos Vana, przykladowy VW Sharan jest bardzo popularnym autem w duzych rodzinach :) pamietajcie tez o tym, ze musicie miec bagaznik na 5 osob ;) z limuzyna byloby ciezko :)

nas zawsze to "przeraza", ze im wieksza rodzina tym brzydsze auto trzeba miec :lol:
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Postprzez wiedźma » 2 października 2010, o 19:06

my mamy Octavię tour, dzieci w wieku rok, 4 i 7 i jak dobrze upchniemy 3 foteliki z tyłu wchodzą. Jak najmłodszy był w najmniejszym foteliku, to najstarszy siedział z przodu, a ja z najmłodszymi z tyłu.
wiedźma
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 282
Dołączył(a): 24 września 2007, o 13:25
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez kami79 » 2 października 2010, o 20:31

Nasze dzieci sa w wieku 10 m-cy, 2 i pol roku oraz 4 i pol roku. Jezdzimy poki co Fiatem Uno. Trzy foteliki z tylu spokojnie wchodza. Tez planujemy zakup nowego auta. Samochody ktore moga spelniac nasze (i Wasze) oczekiwania to np Dacia Logan, Renault Scenic, Fiat Multipla
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez juka » 3 października 2010, o 12:29

vw sharan, seat alhambra (tańsza wersja vw, praktycznie identyczna) lub ford transit.
trójka mieści się też dobrze w minivanie, do miasta w sumie lepszy.
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24

Postprzez Maria » 3 października 2010, o 13:40

Renault Scenic zmiesci 3 foteliki, ma duzy bagaznik a silnik 1.4 i malo pali :)
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez Kasia32 » 4 października 2010, o 11:02

Dzięki serdeczne za wszystkie rady, pooglądamy sobie te modele i trzeba będzie coś wybrać... Wiedźma, dzięki za pomysł z wożeniem dziecka z przodu, nie wpadłam na to. A jak to się ma do poduszki powietrznej? Wyłączaliście?
Kasia32
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 26 października 2005, o 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kami79 » 4 października 2010, o 11:41

My tez wozimy czesto jedno dziecko z przodu,zwykle 4 latka ktory ma specjalne siedzisko zamiast fotelika bo jest juz na tyle duzy ze moze. ja wtedy siadam z tylu. jak zdarzy mu sie zasnac to opuszczamy siedzenie i ma luksusowa lezanke.
u nas poduszek nie ma ale jesli sa w aucie to nalezy wylaczyc
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez ...und_ewig » 4 października 2010, o 12:53

ale tylko jak dziecie jedzie tylem :)
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Postprzez lajla » 4 października 2010, o 22:01

Kasiu32, to może jeszcze uwzględnijcie w swoim rekonesansie poduszki powietrzne, bo my wprawdzie mamy 2 dzieci, ale starsza (4latka) ma chorobę lokomocyjną i kusiło nas posadzenie jej na przednim siedzeniu, ale okazało się, że jest to niemożliwe, bo mamy z przodu po 2 poduszki tj. przednie i boczne, których chyba nie da się dezaktywować, albo u nas się nie da. W każdym razie przez te boczne poduszki nie można na przednim siedzeniu instalować fotelików.

Pozdrawiam.

Ps. Ostatnio w tv w reklamie z trojaczkami prezentują VW touran'a, który całkiem fajnie wygląda. Bo mnie osobiście alhambra czy sharan się nie podobają, zdecydowanie wolę minivany typu scenic czy zafira. :)
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ...und_ewig » 5 października 2010, o 08:48

wazne jest przy trojce, zeby z tylu wszystkie pasy byly 3-punktowe.

a propos, nowy sharan jest juz ladny :wink:
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Postprzez wiedźma » 5 października 2010, o 19:23

Kasia32 napisał(a): Wiedźma, dzięki za pomysł z wożeniem dziecka z przodu, nie wpadłam na to. A jak to się ma do poduszki powietrznej? Wyłączaliście?

poduszka jest wyłączona
wiedźma
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 282
Dołączył(a): 24 września 2007, o 13:25
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez wiedźma » 5 października 2010, o 21:43

...und_ewig napisał(a):ale tylko jak dziecie jedzie tylem :)
najstarszy z przodu jeździ i wcale nie tyłem.
wiedźma
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 282
Dołączył(a): 24 września 2007, o 13:25
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez ...und_ewig » 5 października 2010, o 22:55

ok, teraz doczytalam, ze przodem tez lepiej wylaczyc. ale bylo mi znane ze tylko jak dziecko jedzie tylem.
a i boczne z przodu tez nie powinny chodzic, ale te sie nie zawsze da deaktywowac, dlatego zalecane jest jednak wozenie dzieci z tylu.
doksztalcam sie na przyszlosc ;)
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Postprzez wiedźma » 6 października 2010, o 18:46

...und_ewig napisał(a):a i boczne z przodu tez nie powinny chodzic, ale te sie nie zawsze da deaktywowac,

ja mam tylko przednie, więc spokojnie po ich wyłączeniu wożę dzieci
wiedźma
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 282
Dołączył(a): 24 września 2007, o 13:25
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez Kasia32 » 11 października 2010, o 18:30

Ojej, kochane jesteście, serdeczne dzięki za tyle rad :) Myślę, że będziemy kupować dopiero po Nowym Roku - będzie trochę taniej. Póki co trzecie dzieciątko jakoś nie chce do nas zawitać, więc mamy jeszcze czas.
Pozdrawiam Was serdecznie i jeszcze raz dzięki :)
Kasia32
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 26 października 2005, o 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mamazo » 29 grudnia 2010, o 16:07

Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli chcemy przewozić w aucie 3 dzieci - wszystkie w BEZPIECZNYCH fotelikach - to potrzeba więcej niż standardowych 5 miejsc.
Nie da się zamontować poprawnie 3 dobrych fotelików na tylnej kanapie.
Na razie jeździmy tak, że najstarsza z przodu, młodsza z tyłu razem ze mną i najmłodszym w foteliku 0-13 BebeConfort. Drzwi ledwo się domykają.
Nie mam złudzeń - gdy najmłodszy wyrośnie ze swego fotelika i kupimy nowy (planujemy tyłem do kierunku jazdy), to już nie ma szans by się zmieścić.
Tak więc jeśli rodzina z 3 dzieci chce jeździć bezpiecznie potrzebuje vana na co najmniej 6 osób, a że robią jednak zwykle na 7 to np. Dodge Caravan, Toyota Previa - to są samochody rodzinne, z sensownym bagażnikiem.
A zainteresowanym bezpieczeństwem dzieci w aucie polecam stronę www.fotelik.info
oraz ich kanał filmowy http://tv.fotelik.info/
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Troje dzieci w samochodzie

Postprzez zabka » 31 maja 2011, o 14:09

3 foteliki na tylnej kanapie to raczej tylko na takiej, która ma wyraźny podział na trzy miejsca.

My się dopiero spodziewamy trzeciego dziecka, ale poniewaz takie własnie mielismy plany to kupiliśmy juz jakis czas temu Forda Galaxy. Są to najlepiej wydane przez nas pieniądze, nie żałuje ani złotówki, która na niego poszła.

Zastanawialismy się nad mniejszymi i tańszymi samochodami, np. Dacia Logan albo Opel Zafira (Zefira?).
Ale ze u nas prawdopodobnie i na trójce dzieci się nei skończy to jednak wybralismy cos jeszcze większego. Bralismy pod uwage jeszcze WV Sharan ale Ford Galaxy wygrał. Główna zaletą jest to, że tylne siedzenia są bardzo wygodnie chowane w podłodze i tylko się je wyciaga i rozkłada, a jak nie sa potrzebne to się je składa. Natomiast w Sharanie tylne siedzenia trzeba wykręcać i wyjmowac z samochodu i gdzies przechowywać lub miec je na stałe zamocowane w samochodzie.

Plusem takiego większego samochodu jest to, że jest wysoki, pomiędzy fotelami przednimi a drugim rzędem jest bardzo dużo miejsca - to bardzo ułatwi zapinanie i odpinanie dziecka. Nie trzeba "nurkować" i się wciskac do samochodu - jest bardzo duzo miejsca.
W tej chwili nasze dzieci jeżdżą na środkowym i bocznym siedzeniu tylnym. Jedno boczne siedzenie jest wolne i spokojnie zmieści się tam każdy fotelik.
zabka
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 maja 2011, o 10:42

Re: Troje dzieci w samochodzie

Postprzez Łuccja » 3 listopada 2011, o 22:50

A to nowina - nie wiedziałam, że w Fordzie Galaxy fotele w ostatnim rzędzie chowane są w podłodze!!! Raczej Zafira miała taką możliwość...
Łuccja
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 czerwca 2011, o 22:38


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron