Teraz jest 28 marca 2024, o 18:05 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Ile czasu przed komputerem?

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Ile czasu przed komputerem?

Postprzez Oleńka Z » 8 września 2010, o 14:04

Jak długo pozwalacie dzieciom korzystać z komputera, laptopa? Czy są jakieś normy, wskazania co do ilości czasu spędzonego przez małe dzieci przed komputerem? Jakieś badania dotyczące szkodliwego wpływu tego urządzenia na dzieci?,(chodzi mi bardziej o niekorzystny wpływ pod względem fizycznym), bo moi chłopcy, gdyby im pozwolić , mogliby siedzieć cały dzień przed komputerem :? ( ja pozwalam im godzinę) . Proszę o Wasze opinie, rady. Pozdrawiam
Oleńka Z
Bywalec
 
Posty: 102
Dołączył(a): 26 grudnia 2009, o 22:47

Postprzez kami79 » 8 września 2010, o 20:26

Oleńka,
wyjelas mi to z ust :) Mialam zamiar zalozyc taki sam watek. Moj synek, ktory ma 4 i pol roku, tez moglby siedziec przed komputerem caly dzien. Interesuja go glownie gry. Ja mu pozwalam 1, 5 godziny dziennie- trzy razy po pol godziny. Mysle ze czasowo nie jest to za duzo.
Mnie z kolei interesuja strony z grami odpowiednimi dla dzieci w jego wieku, najchetniej "przemycajace" wartosci chrzescijanskie. Znacie takie? Bo jesli juz pasujnuje go granie, to dobrze gdyby przy okazji zyskiwal cos wiecej niz tylko przechodzenie na kolejne levele.
pozdrawiam
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez Mysza » 12 września 2010, o 19:53

kami79 napisał(a):Ja mu pozwalam 1, 5 godziny dziennie- trzy razy po pol godziny. Mysle ze czasowo nie jest to za duzo.


Uhm! Moja córka w tym wieku (4,5 lat) jeszcze nie wie, co to jest gra komputerowa. Komputer służy jej do oglądania bajek (jesteśmy beztelewizyjni). Czasem też pisze literki w edytorze tekstu. Dziennie w sumie jest to 0,5-1h przed monitorem. Czasem nawet nie siedzi w ogóle - czytamy bajki z książki, albo oglądamy na ścianie z przedpotopowego rzutnika. Myślę, że jak na ten wiek, to zupełnie wystarczająco.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kami79 » 12 września 2010, o 22:17

Mój syn od poczatku byl typem telewizyjno- komputerowym. Interesowaly go wszystkie wizualne odbiorniki odkad zaczal je zauwazac wiec wlasciwie od poczatku trzeba bylo mu wyznaczac czas na spedzanie czasu przed ekranem lub monitorem. Na poczatku fascynowaly go bajki, od jakiegos czasu gry komputerowe. Czasu pilnujemy w ten sposob ze nastawiam mu budzik na okreslony czas- zwykle ok. pol godziny, a on po uslyszeniu dzwonka, sam wylacza komputer.
Oprocz tego oczywiscie czytamy ksiazki, rysujemy i robimy mnostwo innych pozakomputerowych rzeczy.
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez Oleńka Z » 13 września 2010, o 20:58

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :) . U nas też początkowo laptop służył do oglądania bajek. Od pewnego czasu grają. Nie znam gier, które mogłyby przy okazji przekazywać jakieś wartości chrześcijańskie Rozejrzę się i jeśli coś ciekawego znajdę, to się odezwę. U nas na tapecie „Odlotowa farma”cz. 1,2,3.
Lubią też Need for Speed (szczególnie Starszak). U nas też nastawiam dzwonek na określoną godzinę, po której odchodzą od komputera :wink: . Tak się umówiliśmy. 8) Moi chłopcy również są typami "komputerowców", wszystko związane z komputerami jest dla nich interesujące. Dlatego również( niczym żandarm 8) ) muszę pilnować czasu :roll:
Też poza komputerem, robią wiele różnych innych rzeczy. Właśnie dużo czytamy, coś rysują itd. Ale zauważyłam, że bardzo chętne bawią się też np. w farmę ( z klocków i zwierzaków) tak jak w grze komputerowej. Albo gdy byliśmy na wsi, bardzo chętnie pomagali mi w ogrodzie przy warzywach itd ., bo bawili się ,że jest to ich "farma" :wink:
Oleńka Z
Bywalec
 
Posty: 102
Dołączył(a): 26 grudnia 2009, o 22:47

Postprzez fresita » 19 września 2010, o 01:11

moja lubi gry na mini mini i na cbeebies.
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron