Teraz jest 28 marca 2024, o 11:15 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

nocne moczenie się...

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

nocne moczenie się...

Postprzez lajla » 6 września 2010, o 00:30

Dziewczyny,

już nie wiem co robić. :( Moja córcia pod koniec czerwca skończyła 4 lata. W dzień odpieluszyła się mając 1 rok i 7 miesięcy, ale noc to jedna wielka porażka. Do niedawna zakładałam jej na noc pieluchę, bo jak się urodził drugi maluch, to ja ze zmęczenia padałam i przeważnie przesypiałam wysadzanie (z reguły ok godz. 24 jest już za póżno, mimo iż mocno ograniczamy picie po godz. 18, dostaje łyka jak bardzo chce jej się pić i siusia przed snem, bo ją pilnuję. Jednakże często zdarza mi się zająć czymś lub po prostu paść ze zmęczenia i zaspać, a Mała jak się ssika, to niestety się nie budzi, tylko tak sobie śpi zasikana, dlatego męczymy się z wysadzaniem. W ogóle sucha pielucha w nocy to była u nas rzadkość, chyba że były upały, wtedy to nawet nam się udało uzbierać kilka suchych nocy. Czy któraś z Was miała podobny problem? Może coś jest z nią nie tak i należałoby pójść do lekarza, na bilans idziemy dopiero pod koniec września...
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: nocne moczenie się...

Postprzez kami79 » 6 września 2010, o 10:05

Moj starszy,obecnie 4 i pol roczny syn, byl bardzo ciezkim typem do odpieluszania. Rok temu jak poszedl do przedszkola, mial wtedy 3 i pol roku, to przez dlugi czas zdarzalo sie ze sikal tam w majtki po kilka razy dziennie. Od spania w pieluszce odzwyczailismy go dopiero jak mial mniej wiecej 3 lata i 8/9 miesiecy bo wczesniej poprostu nie bylo sposobu zeby zalapal. Za kazdym razem sikal, bez wzgledu na to czy cos pil przed snem, czy sie wysikal przed pojsciem spac itd.
Z kolei mlodszy zalapal samodzielne sikanie okolo 2 roku zycia i od razu spal bez pieluchy.
Mysle ze to zalezy od kazdego dziecka indywidualnie. Jeden zalapie szybciej, drugi wolniej. Mysle ze i Twoja coreczka za jakis czas bedzie spala na sucho. My juz tez bylismy zalamani ze jest taki duzy, wszyscy jego rowiesnicy juz dawno zapomnieli o pieluchach a on jeszcze ciagle leje ale wyrosl z tego i dzis jest juz super
lajla napisał(a):udało uzbierać kilka suchych nocy..

To chyba pozostalosci poprodowego zboczenia NPR- owe do zbierania suchych dni :lol:
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Postprzez lajla » 7 września 2010, o 21:52

Oj Kami, już zapomniałam o tym, ale może gdzieś w podświadomości się to na tyle mocno zakorzeniło w mojej głowie, że jeszcze gdzieś tam siedzi...
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron