Teraz jest 28 marca 2024, o 22:12 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

refluks

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

refluks

Postprzez Agfa » 30 lipca 2010, o 13:32

Witam! U mojej najstarszej córki po wielu żmudnych i nieprzyjemnych badaniach zdiagnozowano refluks żoładkowo- jelitowy oraz żółciowy z zapaleniem żoładka i nadżerką w przełyku. Na tradycyjne inhibitory pompy protonowej nie poszła więz zlecono jej esomeprazol ( Nexium), którego nie ma liscie refundacyjnej i jest dosyć drogi, no ale pomaga. Łyka tez Tribux i staramy sie przestrzegać diety no i jest pod opieka poradni gastroenterologicznej. Ania ma niski poziom IgA i lekarz rodzinny zasugerował,ze powinnan zrobic jej jeszcze badania na zespół trzewny. Nie mam przekonania, bo jak to - przez 17 lat nie dostrzegłabym uczulenia na gluten? W dodatku ten lekarz zlecił mi podawanie Mucosum - to środek homeopatyczny, wiec jego akcje u mnie spadły dodatkowo. Ale niepokój pozostał. Powinnam zrobić te badania czy to niemożliwe zeby przegapic w dzieciństwie zespół trzewny ?
Agfa
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 1 lutego 2005, o 23:01
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Agfa » 31 lipca 2010, o 13:52

Chyba nikt nie ma problemu z ta chorobą u dziecka... Zresztą to bardzo dobrze przecież :) Trochę poczytałam no i postaci pełnoobjawowej na pewno nie ma, ale ta postać ukryta mnie martwi. Jednak zrobię te badania. No i tym sposobem sama sobie odpowiedziałam :roll: Pozdrawiam.
Agfa
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 1 lutego 2005, o 23:01
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Fruzia » 1 sierpnia 2010, o 11:03

W wątku na naprotechnologii dorosłe kobiety piszą o wykryciu w badaniach uczulenia na gluten. Zastanawia mnie, czy nic wcześniej nie było wiadomo.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez Agfa » 2 sierpnia 2010, o 12:38

Dziękuję- czyli chyba moze być póżno zdiagnozowane :shock: Trochę się zmartwiłam, bo syn też ma niski poziom IgA i tendencję do nawrotowych aft- w postaci ukrytej to ponoć jeden z objawów. Wiem już gdzie robią te badania, ale są dość drogie- 120 zł. Pozdrawiam.
Agfa
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 1 lutego 2005, o 23:01
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez agusia » 2 sierpnia 2010, o 21:26

Mojej kuzynce wykryto celiakię w wieku 28 lat. Szukano u niej różnych chorób, a tu okazało się, ze zupełnie nie toleruje glutenu. Tak więc można tę chorobę zdiagnozować w pózniejszym wieku. Zresztą przypomniało mi sie, ze kiedyś nasz pediatra mówił iż ma dziecko pacjentkę chorującą na celiakię i okazało się, ze jej 58 letnia babcia też na to samo choruje. Ja chyba nigdy bym nie przypuszczała , ze moge mieć alergię na gluten gdybym nie urodziła córeczki, która ma ją stwierdzoną w wieku prawie 3 lat ( co najmniej o dwa lata za pózno). Jako dziecko miałam właśnie refluks przełykowy i zespół jelita wrażliwego. Myślę, ze tak objawiała sie moja alergia.
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez Agfa » 3 sierpnia 2010, o 13:07

Moja Ania jako dziecko też była alergikiem, ale wszelkie moje sugestie były komentowane przez lekarzy, że jestem nadwrazliwą mamą. Dopiero kiedy skończyła rok trafiłam na mądrego pediatrę, który nie zlekceważył szorstkich policzków i niepokoju córeczki. Ustalił jej dietę i po 2 miesiącach stosowania moje dziecko , wtedy prawie półtoraroczne przespało spokojnie noc. Wczesniej to był koszmar! Ale i tak nie ominęły nas wziewy , bo jednak odezwał sie układ oddechowy. Póżniej był spokój przez kilka dobrych lat, dopiero w gimnazjum - ja myślę ze na skutek stresu, bo mocno przżywała zmianę szkoły i środowiska- zaczeły sie problemy z żołądkiem: bóle, odbijania i ciągłe nudnosci. Pomyślałam sobie,że jako dziecko to, co nazywałam kolką niemowlęcą, to musiały być problemy refluksowe, bo ona uspokajała się tylko w pozycji pionowej i tylko tak pozwalała się nosić - położona płakała i zanosiła się. Więc wszystko starałam się robić w rzadkich chwilach gdy mała drzemała :roll: Dziękuję za odzew.
Agfa
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 1 lutego 2005, o 23:01
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron