Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 13:04 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Pielęgnacja pępuszka

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Pielęgnacja pępuszka

Postprzez Mysza » 19 stycznia 2010, o 13:23

Co jest lepsze dla pielęgnacji pępuszka: gencjana na spirytusie, czy czysty 70% spirytus?

Spotkałam się ze zdaniem, że gaziki nasączone spirytusem typu "Leko" nie nadają się do pielęgnacji pępuszka - co o tym sądzicie?
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez fiamma75 » 19 stycznia 2010, o 15:15

Racja, nie dasz rady dokładnie oczyścić - my przy obojgu używaliśmy spirytusu i patyczków kosmetycznych.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Mysza » 19 stycznia 2010, o 16:17

A ten spirytus się kupuje w aptece? Bo w tej, do której najczęściej chodzę, nie można kupić (pewnie zamówić by można).

W niektórych kwestiach dotyczących niemowlaka i porodu czuję się zupełnie wyautowana, mimo, że to będzie drugie dziecko :-) Młodej kikutek odpadł w mig i pępek zagoił się zanim odwiedziła mnie pierwszy raz położna, która właśnie polecała gaziki Leko, tak więc nie miałam okazji przetestowania ;) a do tamtego czasu używałam gencjany. Nie wiem jeszcze, w czym spirytus jest lepszy od gencjany (oprócz tego, że nie brudzi)?
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez wiedźma » 19 stycznia 2010, o 18:42

Mysza napisał(a):A ten spirytus się kupuje w aptece?

w monopolowym :wink: i rozcieńczasz z wodą.
wiedźma
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 282
Dołączył(a): 24 września 2007, o 13:25
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez Anita_T » 19 stycznia 2010, o 20:27

Dokładnie, ja odwiedziłam większość swoich aptek i nie ma tak spirytusu, więc kupiłam w sklepie i rozcieńczyłam w stosunku 2:1 z wodą przegotowaną(2 miarki spirytusu na 1 miarkę wody).

Mysza widzę, że jesteśmy w podobnym położeniu, u mnie też niby drugie dziecko, ale jakoś tak ciężko czasami się odnaleźć :)
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez lajla » 19 stycznia 2010, o 23:14

W 100% zgadzam się z fiammą. Gaziki leko to pomyłka, są zbyt sztywne i nie da się nimi dokładnie przecierać pępuszka, zresztą one nie do tego celu zostały stworzone. Do pępuszka idealny jest spirytus (my też sami sobie taki przygotowaliśmy, tak jak Pisała Anita_T) i patyczki do uszu. :)

Dziewczyny z bobasami jest jak z jazdą na rowerze, na początku jest niepewność, że się wyszło z wprawy, albo że się czegoś nie pamięta, ale stopniowo wszystko się przypomina i jest OK. :)
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron