Teraz jest 28 marca 2024, o 10:03 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

śnil mi się diabeł z czerwonymi oczami

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez fresita » 13 kwietnia 2010, o 17:32

Bylismy cala rodzina na" Ksiezniczce i zabie" Oczywiscie po filmie jak zawsze rozmawialismy z nasza corka i okazalo sie, ze swietnie zrozumiala sens i przekaz- nie wolno bawic sie w czary oraz okultyzm bo to jest bardzo zle i moze doprowadzic do tego ze ludzie sa zli i wierza szatanowi(wczesniej duzo wytlumaczylam jej co to szatan i dlaczego cieszy sie kiedy cos robimy- m.in. czarujemy itd.) Zrozumiala sens przyjazni, poswiecenia.Mysle, ze rodzice powinni dobierac bajke do stanu wrazliwosci emocjonalnej dziecka, kazde bedzie reagowalo inaczej, jedno sie pobeczy bo sie wytraszy, drugie na to samo sie usmieje...
Ostatnio kolezanka moja zauwazyla ze jej syn po obejrzeniu Misia Uszatka zaczyna byc bardzo agresywny, kopie zabawki, kopie rodzicow, bije, szrapie...a taki niewinny Misio ;)

Obie uwielbiamy Fineasza i Ferba ;) cala rodzina ogladamy i mamy wielka radoche :D
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez magna » 13 kwietnia 2010, o 19:58

Chciałam tylko sprostować - czterolatek z mojego postu nie rzuca stołem w sytuacji wyłączania mu bajki... Bajki ogląda z mamusią w domu. Ponoć z komentarzem. No i po takich seansach bajek zjawia się w przedszkolu - a tam - przeobraża się w postaci ze swoich bajek... I tam mając z nim do czynienia - można czymś oberwać... Bo chłopiec "staje się" Ben Tenem i zachowuje się jak ów bohater - a na każdą przeszkadzającą mu w tym istotę reaguje agresją... Nie umie bawić się w nic innego. A już na pewno nie potrafi bawić się z dziećmi w przedszkolu.
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Postprzez fresita » 13 kwietnia 2010, o 20:39

bo to durna bajka, tak samo jak bakugan bitwa czy jakos tak... u mojej tez chlopaki sie bija i przeobrazaja w te postacie z bajek...
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Oleńka Z » 14 kwietnia 2010, o 08:20

Krycha napisał(a):ale chodzi o wygląd tego tatuażu czy w polskim tekście pada sformułowanie "Może ci zrobić satanistyczny tatuaż?" bo w ang. nie ma mowy nic o szatanie, jest "Von Dutch".

Tak, w polskim tekście pada sformułowanie „motyw satanistyczny” (dokładnie w 37 min. 40 sek. filmu -dla dociekliwych :wink: ).
Zgadzam się, że na mini mini są też bajki, które są tak bezsensowne, bez „ polotu”, że aż śmieszne (pomimo tego, że nie zawierają wulgaryzmów itd.), dlatego oglądamy ten kanał bardzo wybiórczo.

Jak najbardziej jestem za oglądaniem z dziećmi bajek i wyjaśnianiem im, ale zgadzam się też, że we wszystkim musi być umiar, np. nie widzę sensu oglądania z dziećmi Ben 10’a, bo chyba cały czas musiałabym im „nadawać” i coś „tłumaczyć” aż w końcu stwierdzić, że bajka jest zła - więc po co to w ogóle oglądać?

Ja nie jestem na tyle odważna żeby eksperymentować z psychiką małych dzieci i sprawdzać czy 2 czy 5 latek rozumie o co chodzi w danym tekście ,czy obrazie, czy bajce, czy też: „ i tak nie wie o co chodzi”(osobiście uważam, że jednak gdzieś to w dziecku zostaje i nie wiadomo jaki może odnieść skutek.. a raczej wiadomo).

Dyskusję typu „co komu w duszy gra” uważam za bezcelową. Nie uważam, że mam prawo ( ani ktokolwiek inny)kogokolwiek oceniać na podstawie tego jakie bajki puszcza dzieciom i co sądzi na temat różnych bajek.
Owszem, jak najbardziej, można podzielić się swoim doświadczeniem i przemyśleniami, ale każdy jest przecież wolny i może dziecku „zapodać” co chce, tylko trzeba liczyć się z konsekwencjami swoich wyborów, które bezpośrednio poniosą niestety nasze dzieci ale również i my (a pośrednio także inni np. nauczyciele, otoczenie) .
Jestem zdania, że jeśli ktoś sprawdził, że dana bajka jest nasycona np. okrucieństwami i satanistycznymi treściami i się tym w dobrej wierze dzieli, to warto pokusić się o chwilę refleksji i zastanowić czy chcę karmić tym moje dziecko? Do czego może to doprowadzić? Jaki ma to wpływ na kruchą i nieukształtowaną jeszcze psychikę i osobowość dziecka? Jeśli ktoś się z tym nie zgadza ok. każdy jest wolny i ma swój rozum i sam podejmuje decyzje.

Oczywiście, że trzeba dobierać bajki dla dzieci uwzględniając ich wrażliwość i upodobania, jasne, zgadzam się, ale niektóre bajki dla dzieci nie nadają się nawet dla nastolatków, a co dopiero dla małych dzieci.
Dzieci nie są w stanie odróżnić prawdy od fikcji i tak naprawdę to nie wiemy co one przeżywają oglądając brutalne, krwawe sceny z ptworami itd., choć byśmy nie wiem jak im wyjaśniali i może z pozoru wydaje się, że wszystko rozumieją, ale myślę, że te obrazy i zwroty jakoś negatywnie „pracują” w ich umysłach obciążając nadmiernie i bez potrzeby ich psychikę i zniekształcając osobowość.
fresita napisał(a):a ja jestem cenzorem i nie pozwalam ogladac bajek np. na CN oprocz scoobie doo, typu Ben 10, bakugan i jeszcze jakies inne w ktorych kroluje przemoc A poniewaz jest to przedszkolna moda, madrzy rodzice kupuja rowniez gadzety zwiazane z tymi bajkami a potem moja w sklepie widze jaka ma mine jak mowie ze nie kupie ci bakugan bitwa albo innych tego typu zabawek, typu witch czy winx.

Słuchałam audycji (nie mam jej teraz pod ręką ale jak znajdę w chwili wolnego czasu to ją tu wkleję ), w której jedna z matek ostrzegała przed kupowaniem tego typu zabawek. Z jej relacji wynikało, że jej dzieci zainteresowały się przez te zabawki-potwory, które im kupowała w dobrej wierze, okultyzmem i satanizmem, z czego nie mogły się wyrwać i trudno było im pomóc.

dzolka napisał(a): Przed snem też nie oglądamy, tylko czytamy.

My przed snem też dużo czytamy :) .
Oleńka Z
Bywalec
 
Posty: 102
Dołączył(a): 26 grudnia 2009, o 22:47

Postprzez Krycha » 14 kwietnia 2010, o 10:38

Jestem zdania, że jeśli ktoś sprawdził, że dana bajka jest nasycona np. okrucieństwami i satanistycznymi treściami i się tym w dobrej wierze dzieli, to warto pokusić się o chwilę refleksji i zastanowić czy chcę karmić tym moje dziecko?

tylko, ze jest roznica miedzy "nasycona"" (jak Ben 10) a jakims pojedynczym motywem, ktory moze znalazl sie tam przypadkiem (jak ta sprawa z autami, ktora dla przykladu drazylam, chyba nikt przy zdrowych zmyslach nie powie, ze Auta sa nasycone satanizmem czy nawet seksem).
A ja uwazam, ze Strazak Sam to niezle ciacho;)
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez kamyczek » 14 kwietnia 2010, o 21:35

fresita napisał(a):Ostatnio kolezanka moja zauwazyla ze jej syn po obejrzeniu Misia Uszatka zaczyna byc bardzo agresywny, kopie zabawki, kopie rodzicow, bije, szrapie...a taki niewinny Misio ;)


Nie dziwie się! Jak ja byłam mała to mi też ta bajka strasznie działała na nerwy... nie wiedzieć czemu :roll:
kamyczek
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): 29 listopada 2006, o 01:25

Postprzez zielona » 15 kwietnia 2010, o 00:05

Hm... Też nie lubiłam "Misia Uszatka". Do dziś nie bardzo pamiętam, o czym był, tylko pamiętam, że go unikałam.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez Oleńka Z » 15 kwietnia 2010, o 00:15

Krycha napisał(a):
Jestem zdania, że jeśli ktoś sprawdził, że dana bajka jest nasycona np. okrucieństwami i satanistycznymi treściami i się tym w dobrej wierze dzieli, to warto pokusić się o chwilę refleksji i zastanowić czy chcę karmić tym moje dziecko?

tylko, ze jest roznica miedzy "nasycona"" (jak Ben 10) a jakims pojedynczym motywem, ktory moze znalazl sie tam przypadkiem (jak ta sprawa z autami, ktora dla przykladu drazylam, chyba nikt przy zdrowych zmyslach nie powie, ze Auta sa nasycone satanizmem czy nawet seksem).
A ja uwazam, ze Strazak Sam to niezle ciacho;)


No nie, kompletnie mnie nie zrozumiałaś .
Nie pisałam tego o sobie, (że to niby ja tak dzielę się w dobrej wierze itd. :lol: ( i to jeszcze, że „dzielę się” tak autami :lol: ) tylko post innej osoby oraz „ bajkę” o Ben 10.

Nigdzie nie napisałam, że to akurat nieszczęsne autka są nasycone treściami satanistycznymi czy seksualnymi.( Jeśli coś takiego piszesz to wskaż odpowiedni cytat),natomiast w poprzednich postach napisałam:
Oleńka Z napisał(a):Ostatnio przejrzałam słynne Disneyowskie "Auta" ( kiedyś miałam zamiar pokazać to moim dzieciom ale jak dowiedziałam się, że filmy Disneya zawierają szkodliwe treści to zrezygnowałam...)W bajce tej
jedno z "autek" mówi np. o "motywie satanistycznym" jest tam też dużo wulgaryzmów i słownictwo okropne...


Oczywiście pisząc "warto pokusić się o chwilę refleksji i zastanowić czy chcę karmić tym moje dziecko?" nie miałam na myśli Ciebie tylko ogólnie (również siebie-a jakże by nie!:wink: ).
Więc nie bierz tak wszystkiego do siebie, to tylko forum.
A auta mam gdzieś jeszcze w laptopie, więc nie trudno jest znaleźć jakiś fragment i sprawdzić w której jest min. Podałam Ci to humorystycznie nie złośliwie.

Czytaj dokładnie posty i nie wmawiaj mi proszę czegoś czego nie napisałam.


A ja uwazam, ze Strazak Sam to niezle ciacho;)

:lol: Niezłe,uśmiałam się jak nie wiem co (oczywiście w pozytywnym sensie 8) )
Ostatnio edytowano 16 kwietnia 2010, o 13:03 przez Oleńka Z, łącznie edytowano 1 raz
Oleńka Z
Bywalec
 
Posty: 102
Dołączył(a): 26 grudnia 2009, o 22:47

Postprzez Krycha » 15 kwietnia 2010, o 13:10

Oleńko Z
przepraszam jesli to odebrałaś jako osobiste uwagi. Nie mialam takiej intencji. Akurat Ty wrzuciłaś pewne informacje, traktowałam Cie w tej dyskusji własnie jako żródło info (ja nie mam polskiej wersji filmu, żeby sprawdzić) a nie konkretną osobę z jej postawą jako mamy.
Po prostu jestem przeciwna wrzucaniu bajek "nasyconych" i takich w których trzeba co do sekundy wyszukiwać jakiś element to jednego worka i drążąc chciałam podkreslić te róznicę. I przeciwna skreslaniu Disneya z góry bo ktoś wyłapał N złych elementów w jakichś filmach. Zresztą - pixar to dla mnie jakość sama w sobie, oceniam ich osobno od całego disneya.
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez anna_k-p » 5 lutego 2011, o 20:00

to prawda że w bajkach przeginają. moja córka też lubi cebeebes ale nie wszystkie bajki pozwalam jej oglądać, np fimbusie czy coś podobnego nie jest dobrą bajką. idą ćwiczyć jogo a przecież to są ćwiczenia z jogi. ręce składaja tak jak robi się mantry. wykonują ćwiczenia jogi. to nie jest nic dobrego. już małym dzieciom wciskają że to jest dobre.
anna_k-p
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 20 stycznia 2011, o 23:59
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron