Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 15:09 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Opieka nad chorym dzieckiem

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Opieka nad chorym dzieckiem

Postprzez Tatuś » 10 listopada 2009, o 14:17

Mam pytanie:
Czy jeśli już dostałam od lekarza "opiekę nad chorym dzieckiem" (druk ZUS), to mogę jeszcze zdecydować, że z niej nie korzystam?

Z tego co wiem lekarz wysyła kopię tego druku do ZUSu, czy oni jakoś weryfikują, to czy faktycznie korzystałam u pracodawcy z tej opieki.

Sprawa wygląda tak: wzięłam opiekę, ale suma sumarum okazało się, że i tak nie muszę być w pracy (mam nienormowany czas pracy). Jeśli ją oddam do pracodawcy potrącą mi coś z wynagrodzenia. A wolałabym tego oczywiście uniknąć.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Tatuś
Domownik
 
Posty: 302
Dołączył(a): 30 grudnia 2007, o 23:36

Postprzez Annka » 10 listopada 2009, o 22:56

Możesz nie zanosić, w końcu ZUS powinien się tylko cieszyć, że nie wypłaca Ci zasiłku opiekuńczego, czyż nie? :wink: Ja bym na pewno na Twoim miejscu nie zaniosła.
Problem mógłby się pojawić, gdyby się okazało, że w danym roku przekroczysz 60 dni tej opieki (w 2009 to już na szczęście niemożliwe) - nie wiem, jak wtedy ZUS by zinterpretował tą "niewykorzystaną" opiekę.
Annka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 9 lipca 2008, o 14:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Fruzia » 11 listopada 2009, o 12:49

Z tego, co wiem, przychodnia tez wysyła do ZUS-u zawiadomienie o zwolnieniu, wiec nie wystarczy samemu nie zanieść. Trzeba powiedzieć, żeby nie wysyłali. Przynajmniej ja tak musiałam zrobić.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez Mysza » 11 listopada 2009, o 19:17

Też uważam, że przychodnia powinna anulować zwolnienie.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron