Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 14:09 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Brak apetytu przy antybiotyku u 4-miesięcznego niemowlęcia

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Brak apetytu przy antybiotyku u 4-miesięcznego niemowlęcia

Postprzez lajla » 3 listopada 2009, o 19:26

Dziewczyny,

byliśmy dziś u pediatry (Synek choruje już jakiś czas, o czy pisałam w wątku jak nakarmić 3,5-miesięczne niemowlę...) i okazało się, że Mały oprócz ropnego kataru, ma jeszcze zapalenie gardła (w nocy miał podwyższoną temperaturę) i dostał antybiotyk, a konkretnie amoksiklav, ale niestety od rana nic nie je, nie chce ssać piersi, wygina się płacze. Po antybiotyku (jakąś godzinkę) chwilę possał i zwymiotował i od tamtej pory nic nie je. :( A ja nie wiem, czy już mam panikować, że się odwodni czy jeszcze czekać? A jeśli czekać to jak długo? :(
Pomóżcie, poradźcie, proszę! Bo już nie wiem, co robić.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez AgaM » 3 listopada 2009, o 19:59

Lajla pisałam już na innym wątku - obserwuj malucha - z jednej strony od rana to dość długo ale nic a nic nie ciągnie z piersi od tego rana nawet ani kropelki? Mi dośc trudno sobie to wyobrazić bo mój w takim wieku i bez choroby co chwilę wisiał przy cycku...
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez agusia » 4 listopada 2009, o 11:07

A osłonowo na jelitka pediatra coś przepisał? Jakiś probiotyk? to bardzo ważne. Próbuj go co jakiś czas przystawiać. Obserwuj pieluchę czy siusia. jakby co to chyba można mu dać po łyżeczce przegotowanej wody.
aga
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez lajla » 4 listopada 2009, o 13:13

Dzięki za odpowiedzi. Prebiotyk dostał Dicoflor 30. Na szczęście dziś już jest dużo lepiej. A wczoraj - koszmar. On przez cały dzień nie dał się przystawić do piersi, zaczynał płakać, wyginał się, odpychał mnie, ale zauważyłam, że np. ten prebiotyk z miarki do antybiotyku chętnie łyka, nawet sam łapał za miarkę i do buzi ciągnął. więc tak też mu podałam witaminę C i stwierdziłam, że wykorzystam Ciocię, która przyszła do pomocy i może z buteleczki Mały wypije odciągnięte mleko, no i powoli, powoli wypił ok 40 ml a po godzinie dał się już przystawić do piersi, dopiero przed ósmą wieczorem, po 13 godzinach niejedzenia. (Pielucha od 14 była sucha) W nocy dobrze przyjął antybiotyk i podjadał trochę, więc kamień mi spadł z serca.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron