Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 11:54 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Tata i dziecko

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Tata i dziecko

Postprzez foxkasia » 6 sierpnia 2009, o 00:28

Witam, moj 2,5 letni synek kiedy bywa pod opieka taty nie pozwala zmienic sobie pieluchy. Nie chce byc rowniez przez niego myte... Zmartwilo mnie to, a ze nadwrazliwosc matki czasem bywa przesadna... Prosze, powiedzcie, ze wszystko jest ok i nie mam sie czym martwic. Zaniepokojona mama.
foxkasia
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 sierpnia 2007, o 11:57
Lokalizacja: Malmö

Postprzez artura » 6 sierpnia 2009, o 10:41

może Twój synek jest przyzwyczajony do Twoich zabiegów pielęgnacyjnych i nie chce zmian? Z moich obserwacji (mam w domu trzylatkę), to dzieci już lubią mieć swoje zdanie.
artura
 

Postprzez joasiek » 8 sierpnia 2009, o 15:44

z moich obserwacji wynika to samo :) wiec mysle ze niema sie czym martwic moja 2 i pol letnia coreczka ostanio nie chciala wejsc do wanny kiedy tata byl w lazience :)
joasiek
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 czerwca 2008, o 22:16
Lokalizacja: poludnie Polski

Postprzez Mysza » 9 sierpnia 2009, o 20:42

Raczej przyczyna jest taka, jak piszą dziewczyny - przyzwyczajenie do zabiegów pielęgnacyjnych w Twoim wydaniu.

My mamy w domu system, że kąpiemy z mężem na zmianę. Kiedy z różnych powodów przez jakiś czas mąż nie kąpał Młodej (teraz ma 3,5 roku), robiła straszne afery, kiedy znów próbował ją wykąpać. My postawiliśmy na zdecydowaną postawę - mimo protestów Tata kąpał i koniec. Po kilku-kilkunastu kąpielach, kąpiel z Tatą znów była przyjemnością.

W ostatnim czasie Mąż miał dyżur przy kąpieli przez dłuższy czas i teraz, mimo tego, że Młoda sama mówi, że chce, żebym ja ją kąpała, kiedy się do tego zabieram, są protesty i niechęć np. mycia zębów czy nóg.

Jeżeli Twój synek jest myty przez Tatę tylko od święta, to normalne zachowanie. Może warto Tatę zatrudniać do mycia częściej?
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Maria A » 18 sierpnia 2009, o 14:32

My staramy się robić na zmianę jeden dzień mąż kąpie i usypia a na drugi dzień ja córka lubi kąpać się z każdym z nas :wink: . My mamy zaś inny problem jak mąż wychodzi gdzieś np do pracy córka .. w ryk :?
Maria A
Przygodny gość
 
Posty: 59
Dołączył(a): 21 marca 2009, o 13:30


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron