Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 09:02 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

słaby przyrost wagi u niemowlaka

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

słaby przyrost wagi u niemowlaka

Postprzez dota321 » 7 lipca 2009, o 12:58

mam problem z moją Emilką: jak w tytule kiepsko przybiera na wadze. Do wagi urodzeniowej doszła dopiero w 5. tygodniu życia, a przez kolejne 3 tygodnie przytyła jakieś 250g, przy czym w ostatnim tygodniu ... 30g. Mila miesci się w dolnej cześci siatki centylowej (poniżej 10). Dziecko jest raczej marudne (nie liczac chwil gdy właśnie się wyspi i naje), wysypek raczej nie ma, kupki robi ze 2-3 dziennie wiec biegunki nie ma.
Karmię piersią tylko i wyłącznie i przy tym raczej chciałabym zostać- bez sztucznego dokarmiania. Karmię na żądanie, w te upały nawet co chwila, bo malej chce się pewnie pić. Pokarm mam, bez wkładek laktacyjnych ani rusz bo się ze mnie momentami dosłownie leje. Tylko karmienie potrafi trwać nawet godzinę...
Co mogę zrobić?
Jesli macie też sensowne namiary na pediatrę w Warszawie (moze być prywatnie) który by w związku z Emilką coś sensownego poradził to poproszę. I może na jakąś poradnie lub doradcę laktacyjnego też, bo już głupia jestem i podejrzewam ze moze nawet karmie nie tak i wole zeby sprwadził to specjalista. Dłuzej "dobrych rad" otoczenia juz po prostu nie wytrzymam...
z góry dzieki za pomoc
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez anna30 » 7 lipca 2009, o 13:05

Zapytaj tam:
http://forum.gazeta.pl/forum/f,21000,Ka ... _roku.html
Pediatra niekoniecznie ci dobrze doradzi, bo pewnie każe dać butelkę.
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Postprzez Mysza » 7 lipca 2009, o 13:18

Dota, a bywałaś może na forum laktacja.pl? Moderator tego forum, mamazo też się udzielała na naszym forum - możesz uderzyć z pytaniem do niej.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez fiamma75 » 7 lipca 2009, o 13:58

warto, żebyś umówiła się z doradca laktacyjnym - niech sprawdzi technike ssania malutkiej. Dokarmianie może być konieczne, ale są na to sposoby nie zakłócające karmienia piersią.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez kerima » 7 lipca 2009, o 19:56

Polecam Joannę Piątkowską i Mariolę Sienkiewicz.
kerima
Przygodny gość
 
Posty: 85
Dołączył(a): 5 września 2007, o 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez annie » 10 lipca 2009, o 10:53

A w nocy też karmisz? Moja kuzynka tak miała-cieszyłą się, że zynek przesypia całą noc, a b.kiepsko rzybierał na wadze więc trafili d lekarza, który kazał przejsc na butlę. :evil: Położna doradziła karmienie śpiocha również w nocy i dosć szybko pomogło. A tak generalnie na temat to fajna jest ksiażka o karmieniu "Piersia spoko"-duzo praktycznych rad :)
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31

Postprzez dota321 » 10 lipca 2009, o 11:12

Dzięki. Na razie umówiłam się do poradni laktacyjnej i zobaczymy; wyszło w międzyczasie jeszcze parę problemów, więc walczymy dalej.
Annie - karmię w nocy i w dzień co ok. 2-2,5 godz., mamy tylko późnym wieczorem ok. 4 godzinną przerwę w jedzeniu :wink: "Piersią spoko"znam już chyba na pamięć :roll:
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron