Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 08:30 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

przestawić dziecku pory snu

Tutaj rodzice mogą się podzielić doświadczeniami z pierwszej linii frontu (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

przestawić dziecku pory snu

Postprzez zielona » 17 czerwca 2009, o 01:33

Moja półtoraroczna córeczka budzi się między 6:00 a 7:00 rano, o godzinie 10:00 już jest śpiąca (sama woła, że chce spać). Śpi dwie, czasem dwie i pół godziny (do 12:00). Kiedy się obudzi jemy obiadek i idziemy na spacer. A o 16:00-17:00 znów chce iść spać. Śpi około godziny, po czym budzi się zazwyczaj marudna i nie w humorze (zaznaczam, że nigdy jej nie kładę na siłę - sama woła). Na noc zasypia ok. 21:00.

Bardzo bym chciała zlikwidować jej tę drugą drzemkę - mam wrażenie, ze ona nic jej nie daje, a dla mnie jest niewygodna, bo trudno sobie cokolwiek zaplanować w ciągu dnia (wyjść gdzieś czy coś takiego), kiedy ona co chwilę śpi. Próbowałam ją przetrzymać po południu. Jest trochę marudna, widać, że zmęczona, ale nie jest źle :) Dajemy radę. Tylko wtedy o 19:00 juz jest nie do wytrzymania. O 20:00 idzie spać i (co najgorsze) budzi się o 5:00 rano.

Czy jest szansa, że po dłuższym czasie omiajania popołudniowej drzemki, mała będzie spała dłużej w nocy? czy jest sens manipulowania przy dziecięcych porach snu? i czy nie jest to przypadkiem w jakiś sposób szkodliwe?
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez Maria » 17 czerwca 2009, o 10:58

A probowalas ja "przetrzymac" przed ta pierwsza drzemka? By np poszla spac o 12?
Maria
Domownik
 
Posty: 501
Dołączył(a): 17 marca 2004, o 15:23
Lokalizacja: Irlandia


Powrót do Wychowanie dzieci w rodzinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron